Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholizmusból hogy lehet...

Alkoholizmusból hogy lehet kijönni? 25L

Figyelt kérdés

PTSD miatt kezdtem el inni, utolsó alkalom pszichológus után kb. a padlóra küldött, azóta iszom újra, pedig fél évre letudtam tenni, az a gáz, hogy zsírmájam van már, epeköveim is vannak, szeptemberben veszik ki őket. Félek az egészségem miatt, de nem tudom megállni. Mit leeht tenni?


Gyógyszerfüggő is voltam, de abból már kihozott pszichológus, így nem iszom már gyógyszerre.



2022. aug. 3. 21:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/88 A kérdező kommentje:

Az a baj, hogy nem vagytok tisztában mennyire tönkre tudnak tenni egy embert a pszichiátriai gyógyszerek. Amíg szedtem őket depressziós voltam és nem tudtam dolgozni, napi 3 liter bort is megittam. Most meg legalább tudok dolgozni és jóval kevesebbet is iszom

Szóval kérlek be tanácsoljátok nekem a pszichiátriai gyógyszereket, mert azok tettek tönkre lelkileg és fizikailag is, memóriámról nem is beszélve, hogy profi voltam egyetemen matekból, aztán egy okj-t épp összetudtam hozni.

2022. aug. 4. 11:43
 22/88 anonim ***** válasza:
0%

21

Nagyon sajnálom, h a gyógyszerek így betettek neked. Engem éppen 6 éve diagnosztizáltak bipollal, már elmúltam akkor 40. Pszichiátriákon voltam hónapokig + elvonón (mert ittam is 1-2 évig, keményen). 18 féle gyógyszert szedtem eddig.


NE ÁLLJ LE a keresgéléssel kérlek.

2022. aug. 4. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/88 A kérdező kommentje:
Milyen keresgéléssel? Isten őrizz, hogy újra mérgezzem magam gyógyszerekkel
2022. aug. 4. 12:26
 24/88 anonim ***** válasza:
21%

Kedves alkesz, jófej kérdező.

Tulajdonképpen mit szeretnél? Tehát mit vársz itt?


Komolyan nem tudom mi a célod?


Én is leírtam hogy lehet kijönni, önerőből, mások leírták hogy keress gyógyit, arra azt írod hogy nem kell.


Okés de valójában mire vagy kíváncsi?


Csak hogy értselek!

2022. aug. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/88 A kérdező kommentje:
Hogy hogy lehet megállni...
2022. aug. 4. 12:38
 26/88 anonim ***** válasza:
37%
Úgy lehet megállni, hogy a problémát - ami a PTSD-t is okozza (és amit most alkohollal nyomsz el/le -, kitéped gyökerestől. Az jó, ha jársz pszichológushoz, de ez nem egy gyors folyamat.
2022. aug. 4. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/88 anonim ***** válasza:

26

Igen.


De inkább 'feltárja'.

2022. aug. 4. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/88 anonim ***** válasza:
43%
A pszichiátriai gyógyszerek hibáztatása tipikus sajnos. Amennyiben a szedett gyógyszereket ineffektívnek érezted/komolyabb mellékhatásuk volt, erre a pszichiáterrel való konzultáció a megoldás a terápiamódosításról, ill. a másodvélemény kérése. Nem mindenkinek válik be minden gyógyszer, pláne a pszichiátriai gyógyszerek területén, meg kell találni a megfelelőt, ebben egy bizalmadat elnyerő pszichiáter segítsége szükséges és adott esetben nagy kitartás a részedről. Mindenesetre szomorú, hogy ezt elengedted és a gyógyulás, a lelki egészség helyett az alkohol felé fordultál, ami révén sajnos már most bekerültél egy spirálba. Én jobban félnék az alkoholizmus szövődményeitől, egyszer nézz körül a hepatológiai gondozóban/tetszőleges belgyógyászati/gasztroenterológiai osztályon, s hidd el olyanokat fogsz látni, hogy ezt nagyon hamar újragondolod.
2022. aug. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/88 anonim ***** válasza:
43%
#28, igen. Az orvosnak kellett volna jelezni, hogy váltson gyógyszert. Lehet, hogy a második, harmadik se lett volna rögtön jó, de előbb-utóbb sikerült volna beállítani. s
2022. aug. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/88 A kérdező kommentje:
Volt vagy 10 gyógyszer ami kipróbáltam, teljesen tönkre mentem szellemileg és fizikailag is, volt hogy 1 évig rokkant voltam, arról szólt az életem, hogy hánytam meg fostam. Inni is a gyógyszerek mellett kezdtem el.
2022. aug. 4. 13:58
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!