Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Alkoholizmusból hogy lehet...

Alkoholizmusból hogy lehet kijönni? 25L

Figyelt kérdés

PTSD miatt kezdtem el inni, utolsó alkalom pszichológus után kb. a padlóra küldött, azóta iszom újra, pedig fél évre letudtam tenni, az a gáz, hogy zsírmájam van már, epeköveim is vannak, szeptemberben veszik ki őket. Félek az egészségem miatt, de nem tudom megállni. Mit leeht tenni?


Gyógyszerfüggő is voltam, de abból már kihozott pszichológus, így nem iszom már gyógyszerre.



2022. aug. 3. 21:35
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/88 anonim ***** válasza:
62%

39

Placebó... 😂😂😂😂😂


A gyógyszereim nélkül a zárton üldögélnék.


Bár PTSD-re talán jobb a terápia. DE a gyógyszer sem hülyeség. Mindegy. Iszonyú makacs vagy, de akkor miért kérdezel?

2022. aug. 4. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/88 anonim ***** válasza:
100%

Ha az alkoholról olyan könnyen le lehetne jönni, akkor egy alkoholelvonó így működne:

- Doktor Úr, alkoholfüggő vagyok. Mi a megoldás?

- Hagyja abba az ivást!

- Igen? Köszönöm, mennyivel tartozom?

- 5000 Ft


Remélem, értitek az iróniát.

A függőségek mögött okok vannak. És amíg az nincs feltárva/átdolgozva-átkeretezve, bárki bármit mond, magától nem tudja letenni a piát.

(Nagyon esetleg átmegy másik függőségbe..)

2022. aug. 4. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/88 anonim ***** válasza:
75%
Olyan nincs, hogy a gyógyszer többet ártson, mint a 25 éves korodra már zsírmájat okozó mennyiségű alkohol.
2022. aug. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/88 anonim ***** válasza:
48%

42 # De le tudja tenni a piát csak hozzáállás, intelligencia és akarat kérdése.


Mint kezdet. Természetesen több dolog segíthet fenntartani a józan állapotot.

2022. aug. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/88 anonim ***** válasza:
75%

44

Saját tapasztalat szerint kell egy óriási, ÖNKÉNTES elhatározás. Aztán a többi már alakul. Befekvős elvonó nélkül sztem szinte lehetelen.

2022. aug. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/88 anonim ***** válasza:
61%

Üdvözlöm az anyját annak a kreténnek, aki itt lepontoz.


Vissza se nézek ide ezután.


Gondolom egy frusztrált alkesz szórakozik evvel de ez így teljesen komolytalan bóvli hely lett.

Nem tudom mi megy itt napok óta de behalt a gyakori, csak 95% tahó kötekedik, a többi úgy ahogy.....


Gáz.

2022. aug. 4. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/88 A kérdező kommentje:

40


Te melyikeket írtad? Mindenkinek nem tudok válaszolni

2022. aug. 4. 21:22
 48/88 anonim ***** válasza:
100%

Szia kérdező. Én 26 éves nő vagyok. Szerencsére fizikai elvonás nem volt, annyira nem ittam el magam. Nekem a Névtelen gyűlések (AA+GA) segítenek napról-napra és hétről-hétre. A programmal, mi szerint egy alkoholistának is lehet boldog és józan életet élnie.

Nekem vannak társaim, akik az alkohol mellett gyógyszerrel is megküzdenek/küzdöttek, a Nyírő Gyula Minnesota-modellt tudom neked javasolni, egy terápiát. 3 hónap összesen, az első hónapban lehoznak a gyógyszerről úgy, hogy "ne halj bele" az elvonási tünetekbe, a maradék kettőben pedig megismertetik veled a programot, megírod a saját önéletrajod, életpályád. Plusz gyűlésekre kell járni.


Én ma vagyok 104 napja józan és "szer mentes", életem legjobb döntése volt, hogy erőt vettem magamon és beismertem magamnak, hogy igen, alkoholista vagyok, függő és segítségre van szükségem.

Az embernek mindig van választási lehetősége.

Sajnáltathatja magát, bele zuhanhat a mély önsajnálatba vagy maradhat józan és elkezdhet dolgozni az új szermentes életén.

Remélem tudtam segíteni ezzel az írással.

2022. aug. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/88 A kérdező kommentje:
Elvonási tüneteim nekem sincsenek, van, hogy kibírom 1 hónapig is, aztán legyenek csak péntekek, végül hétvégék, és utána, már nem mindegy, ha minden nap? Úgyis dolgoztál ma is... :( Én ezt valamj jutalomként, meg ünneplésként fogom fel, mert eddig rokkant voltam a pszichiátriai gyógyszerek miatt. Egyik válaszolóval ellentétben, a pszichiátriai gyógyszerek miatt voltam bent zárton nem egyszer, brutális elvonási tünetek miatt. Július 11.-e volt az a nap, miután végleg letudtam tenni a gyógyszereket, és azóta valamiféle ünneplésként fogom fel az életet, mert abszolút megdöbbentő, hogy végre tudok dolgozni, és fel tudom fogni ha hozzám beszélnek.
2022. aug. 4. 23:47
 50/88 anonim ***** válasza:
48%
nezd, nem tudom mennyire vagy vallasos, de ajanlom hogy kerj segitseget Istentol,
2022. aug. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!