Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges az, hogy valakit...

Lehetséges az, hogy valakit úgy helyeznek gondnokság alá, hogy valójában nincs is rá szüksége?

Figyelt kérdés
Amikor betöltöttem a 16. életévemet, abbahagytam a tanulást és eljöttem a gimnáziumból. Most 19 éves vagyok, az elmúlt 3 évben semmit nem csináltam, csak itthon lógattam a lábam (na jó, ez nem igaz, mert besegítettem a házimunkába, néha a boltba is elmentem bevásárolni), nem tanultam, nem dolgoztam sehol, a szüleim tartottak el. Erre rájött a gyámhatóság (nem tudom, hogyan), most pedig meg akarnak fosztani a cselekvőképességemtől, gondnokság alá akarnak helyezni. Úgy vélem, azért gondolják azt, hogy ez indokolt az esetemben, mert 3 éve nem csinálok semmit, de nem hiszem, hogy ez elég indok lenne rá, szerintem nekem nincs szükségem gondnokra. Ennek ellenére elképzelhető, hogy mégis lesz gondnokom?

2023. jan. 19. 22:00
 11/91 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy igaz, te magad mondod, hogy cselekvőképtelen. De te nem vagy az! Ez a szorongásod tárgya?
2023. jan. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/91 anonim ***** válasza:
100%

A Gyámhivatal megfelelően alátámasztott pszichiáteri szakvélemény alapján indít el bármilyen eljárást. Ha ők ezt meglépték, úgy vagy az orvostól, vagy a szülőktől kaphattak orvosi papírokat.

Sima depresszió alapján nem indul semmiféle eljárás.

Útban vagy a szüleidnek, kérdező..? Mert másra nem tudok gondolni.

2023. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/91 anonim ***** válasza:
100%
Hát én meg arra, hogy a kérdező szorong, és valójában semmi ilyen fenyegetése nincs. Ha a szülők meg akarnának szabadulni tőle, akkor kiraknák, és nem eltartanák.
2023. jan. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/91 A kérdező kommentje:
Igaz, ez miatt szorongok. Az eljárás már megindult, majd valamikor kijön a gyámhatóság és környezettanulmányt készít. Ez rossz jel?
2023. jan. 20. 16:21
 15/91 anonim ***** válasza:
100%
De honnan tudod? Írásbeli értesítést kaptál? A gyámhatóságnak semmi köze a depressziódhoz.
2023. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/91 A kérdező kommentje:
Környezettanulmányt biztos fog készíteni. Ez is kell hozzá, hogy beadja a keresetet a bíróságon és meginduljon ellenem a per.
2023. jan. 20. 17:05
 17/91 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, te valamit eltitkolsz. Depresszió miatt senkit nem vonnak gondnokság alá. És amiatt sem, mert nem tanul és/vagy dolgozik.
2023. jan. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/91 A kérdező kommentje:
Pedig szerintem ezért indították el az eljárást. Azt hiszik, hogy azért nem tanulok/dolgozom, mert nem tudnék. Valójában viszont csak a lustaság az oka ennek.
2023. jan. 20. 18:09
 19/91 anonim ***** válasza:
100%
Az nem büntetendő vagy bezárással fenyegetendő. Na még egyszer fuss neki: írásbeli értesítést kaptál a gyámhivataltól, vagy honnan veszed, hogy kijönnek környezettanulmányra? A szüleid mondták?
2023. jan. 20. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/91 anonim ***** válasza:
100%

Rosszul mondták, a te saját pszichiátered nem tehet tanú, mert köti az orvosi titoktartás.

Nem kíséreltél meg öngyilkosságot véletlenül az utóbbi években?

2023. jan. 20. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!