Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges az, hogy valakit...

Lehetséges az, hogy valakit úgy helyeznek gondnokság alá, hogy valójában nincs is rá szüksége?

Figyelt kérdés
Amikor betöltöttem a 16. életévemet, abbahagytam a tanulást és eljöttem a gimnáziumból. Most 19 éves vagyok, az elmúlt 3 évben semmit nem csináltam, csak itthon lógattam a lábam (na jó, ez nem igaz, mert besegítettem a házimunkába, néha a boltba is elmentem bevásárolni), nem tanultam, nem dolgoztam sehol, a szüleim tartottak el. Erre rájött a gyámhatóság (nem tudom, hogyan), most pedig meg akarnak fosztani a cselekvőképességemtől, gondnokság alá akarnak helyezni. Úgy vélem, azért gondolják azt, hogy ez indokolt az esetemben, mert 3 éve nem csinálok semmit, de nem hiszem, hogy ez elég indok lenne rá, szerintem nekem nincs szükségem gondnokra. Ennek ellenére elképzelhető, hogy mégis lesz gondnokom?

2023. jan. 19. 22:00
 41/91 anonim ***** válasza:
94%

1 év? Fentebb írtam, hogy most csináltam végig egyet. 2019. augusztusában kezdődött és 2022 áprilisára lett jogerős az ítélet. A gyámhivatal addig nem lépett semmit, amíg nem volt a kezükben egy pszichiátriai szakvélemény.

Nem lépett, noha én is, mint rokon jeleztem feléjük, hogy öröklés kapcsán intézkedjenek; a közjegyző is jelzett feléjük, hogy intézkedjenek, és az intézet vezetője is jelzett, ahol a gondnokolt el volt helyezve.


Számomra ez az egész nagyon zavaros.

Kérdező, a szüleidnek valami baja van veled? Mert anyád a családsegítőben dolgozik, szóval nagyjából ő lehet az, aki ezt a helyzetet előállította.

Örököltél nagyobb összeget? Vagy rád szóltak, hogy menj tanulni (dolgozni)? Útjukban vagy? Sokba kerülsz? Ki akarnak dobni?


Mikortól diagnosztizáltak depresszióval? (Ami miatt nem fogják kimondani azt, hogy cselekvőképtelen vagy, szóval ez csak egy kérdés..) Más nincs a papíron? Jársz terápiába is? Vagdosod magadat? Drogozol?


Azért annyira ne aggódj, mert ki fognak jelölni egy ügygondnokot melléd, aki képviseli az érdekeidet, de jó lenne, ha a fentiekre válaszolnál, hátha hatékonyabban tudunk segíteni.

2023. jan. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/91 anonim ***** válasza:
100%
#41: Na, akkor még jól jártam azzal, hogy egy év alatt lezavarták.
2023. jan. 21. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/91 A kérdező kommentje:

„Kérdező, a szüleidnek valami baja van veled? Mert anyád a családsegítőben dolgozik, szóval nagyjából ő lehet az, aki ezt a helyzetet előállította.”


Nem, nincs bajuk velem, néha ugyan noszogatnak, hogy csináljak már valamit, de kifejezett problémájuk velem nincsen, inkább a lustaságomat nem kedvelik. Szerintem is az anyám volt az, aki a családsegítőben beszélt arról, hogy nem csinálok semmit, ezt megtudta valahogy a gyámhatóság,aztán most elindította az eljárást.


„Örököltél nagyobb összeget? Vagy rád szóltak, hogy menj tanulni (dolgozni)? Útjukban vagy? Sokba kerülsz? Ki akarnak dobni?”


Nem örököltem semmit. Ahogy fentebb írtam, azt szokták mondani, hogy kezdjek valamit magammal, tanuljak vagy dolgozzam. Nem hiszem, hogy „sokba kerülnék”, annyit költenek rám, mint egy átlagos gyerekre szoktak a szülei. Kidobni nem akarnak, szerintem már megtették volna.


„Mikortól diagnosztizáltak depresszióval? (Ami miatt nem fogják kimondani azt, hogy cselekvőképtelen vagy, szóval ez csak egy kérdés..) Más nincs a papíron? Jársz terápiába is? Vagdosod magadat? Drogozol?”


2020 novemberében málapítottak meg nálam depressziót, 2021 januárja óta szedek gyógyszert. Nem járok terápiára, tavalyi jártam pszichológushoz, de most már nem. Nem vagdosom magam, nem is drogozom.


„Azért annyira ne aggódj, mert ki fognak jelölni egy ügygondnokot melléd, aki képviseli az érdekeidet.”


Igen, az ügygondnokról már hallottam, de azt olvastam, hogy mivel nem kap tőlem pénzt, amiért az érdekeiket képviseli (hiszen hivatalból rendelték ki), olyan nagyon nem fog küzdeni azért, hogy ne helyezzenek gondnokság alá.

2023. jan. 21. 21:24
 44/91 A kérdező kommentje:

Nem „mállapítottak”, hanem állapítottak, nem tavalyi, hanem tavalyig, nem érdekeiket, hanem érdekeimet.


Sajnos az autocorrect be van állítva a telefonomon, ezt nézzétek el.

2023. jan. 21. 21:31
 45/91 anonim ***** válasza:
100%
Én nem értem, anyád összevissza pletykál rólad, és tűri, hogy a fiának elvegyék az állampolgári jogait? Még mindig nem válaszoltál arra, hogy ők mit mondanak erről az egészről!
2023. jan. 21. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/91 A kérdező kommentje:
Ők sem akarják, hogy legyen gondnokom, de ha a bíróság úgy ítéli meg, hogy kell, akkor el fogják vállalni.
2023. jan. 21. 21:48
 47/91 anonim ***** válasza:
100%
Kérdés, hogy ők milyen tanúvallomást tesznek a bíróságon. Normális szülő nem vall az épelméjű gyermeke ellen. Ha ellened vallanak, hát ott nagy baj van.
2023. jan. 21. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/91 A kérdező kommentje:
Szerintem nem fognak ellenem vallani, de azt el fogják mondani, hogy 3 éve nem tanulok és nem dolgozom. Én úgy tudom, hogy a perben a legnagyobb súlya az igazságügyi elmeorvos-szakértő véleményének van, tehát azt kellene elérnem, hogy ő is azt gondolja, hogy nincs szükségem gondnokra.
2023. jan. 21. 21:57
 49/91 anonim ***** válasza:
100%

Igen, neki van. De a bíró például téged is ki fog kérdezni; és a mostani válaszaid alapján nem tűnsz zavartnak.

Az alkoholizmus sem elég ok arra, hogy gondnokság alá helyezzenek valakit. Sőt, hallottam már olyat is, hogy súlyos skizofrénnél nem volt elégséges indok az, hogy nem szedte rendszeresen a gyógyszereit. Kimondani valakiről azt, hogy cselekvőképtelen, a legsúlyosabb bírói jogfosztás.

El nem tudom képzelni, hogy mi indította erre a szüleidet.

2023. jan. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/91 anonim ***** válasza:
100%
Az nem beszámíthatatlansági indok, hogy valaki nem dolgozik, mert a szülei ezt hagyják és eltartják. Felettébb különös ez az ügy, nem értem, kinek állsz útjában.
2023. jan. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!