Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges az, hogy valakit...

Lehetséges az, hogy valakit úgy helyeznek gondnokság alá, hogy valójában nincs is rá szüksége?

Figyelt kérdés
Amikor betöltöttem a 16. életévemet, abbahagytam a tanulást és eljöttem a gimnáziumból. Most 19 éves vagyok, az elmúlt 3 évben semmit nem csináltam, csak itthon lógattam a lábam (na jó, ez nem igaz, mert besegítettem a házimunkába, néha a boltba is elmentem bevásárolni), nem tanultam, nem dolgoztam sehol, a szüleim tartottak el. Erre rájött a gyámhatóság (nem tudom, hogyan), most pedig meg akarnak fosztani a cselekvőképességemtől, gondnokság alá akarnak helyezni. Úgy vélem, azért gondolják azt, hogy ez indokolt az esetemben, mert 3 éve nem csinálok semmit, de nem hiszem, hogy ez elég indok lenne rá, szerintem nekem nincs szükségem gondnokra. Ennek ellenére elképzelhető, hogy mégis lesz gondnokom?

2023. jan. 19. 22:00
 81/91 anonim ***** válasza:
100%
Sőt, a 80-as gondolatát tovább folytatva nemcsak hogy munkába kéne állnod, hanem még el is költöznöd, vagyis annyit keresni, akár többletmunkaidővel is, hogy bérelni tudj egy szobát. Azt kell mutatnod, hogy képes vagy megállni a saját lábadon.
2023. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/91 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi újság? Voltak kint a gyámhivataltól?
2023. febr. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/91 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy érdeklődsz!


Igen, voltak itt a gyámhatóságtól, két ember, nagyjából 20-25 percig. Körbenéztek a lakásban, aztán egy papírt töltöttünk ki közösen, ők kérdezték, én válaszoltam. A házról és annak állapotáról kérdeztek. Mivel vagyonom nincsen, a vagyonnyilatkozat elmaradt. Nemsokára el kell mennem egy pszichiáterhez, aki kivizsgál engem, és ha úgy látja, hogy szükséges a gondnokság alá helyezésem, akkor a gyámhatóság a bírósághoz fordul és megindul a per. Tehát még távolról sincs vége ennek az egésznek, sajnos.

2023. febr. 15. 21:45
 84/91 anonim ***** válasza:
100%
De nem szükséges, mert mért lenne szükséges, teljesen normális vagy. Mire hivatkoznak?
2023. febr. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/91 A kérdező kommentje:
Arra hivatkoznak, hogy hosszú ideje se nem tanulok, se nem dolgozom. Azt gondolják, ha tudnék, már elmentem volna egy munkahelyre vagy visszaültem volna az iskolapadba. Szerintük nem tudom felfogni, mi történik körülöttem, ezért azt akarják, hogy ne dönthessek fontos kérdésekben.
2023. febr. 15. 22:00
 86/91 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ha úgy gondolod, normális vagyok!
2023. febr. 15. 22:01
 87/91 anonim ***** válasza:
100%
Meg se fordul a fejükben, hogy ez kizárólag a szüleid sara, mert ők teszik lehetővé?
2023. febr. 15. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/91 A kérdező kommentje:
Nem, sajnos. Több helyen is azt olvastam, hogy sokszor szinte automatikusan gondnokság alá helyezi azt a személyt a bíró, akinek mentális problémája van.
2023. febr. 15. 23:52
 89/91 anonim ***** válasza:
100%
De neked nincs. És ne akard magad is elhinni, hogy van. A lustaság nem mentális probléma. És mellesleg a mentális probléma se indokolja az emberek állampolgári jogaitól való megfosztását. Nagyon belenyugvónak tűnsz. Ne legyél az! Harcolj! És dolgozz! A kérdés már 1 hónapos. Lett volna időd elhelyezkedni!
2023. febr. 16. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/91 anonim ***** válasza:
68%
Rengeteg ember van aki nem dolgozik, en konkrétan olyat ismerek kettőt aki 40 pluszos és nem dolgozott soha, inkabb gyerekeket szültek. Nem, nem forditva volt, először mutatkozott meg évekig, hogy se a dolgozás se a tanulás nem megy, majd megoldották a helyzetet szzal, hogy el kelljen tartani őket mert szültek egy rakás gyereket.
2023. febr. 16. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!