Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges az, hogy valakit...

Lehetséges az, hogy valakit úgy helyeznek gondnokság alá, hogy valójában nincs is rá szüksége?

Figyelt kérdés
Amikor betöltöttem a 16. életévemet, abbahagytam a tanulást és eljöttem a gimnáziumból. Most 19 éves vagyok, az elmúlt 3 évben semmit nem csináltam, csak itthon lógattam a lábam (na jó, ez nem igaz, mert besegítettem a házimunkába, néha a boltba is elmentem bevásárolni), nem tanultam, nem dolgoztam sehol, a szüleim tartottak el. Erre rájött a gyámhatóság (nem tudom, hogyan), most pedig meg akarnak fosztani a cselekvőképességemtől, gondnokság alá akarnak helyezni. Úgy vélem, azért gondolják azt, hogy ez indokolt az esetemben, mert 3 éve nem csinálok semmit, de nem hiszem, hogy ez elég indok lenne rá, szerintem nekem nincs szükségem gondnokra. Ennek ellenére elképzelhető, hogy mégis lesz gondnokom?

2023. jan. 19. 22:00
 61/91 A kérdező kommentje:
Ha lenne rá pénzem, szerintem én is fogadnék ügyvédet, egy jó ügyvéddel karöltve valószínűleg megnyerném a pert, így viszont egy ügygondnokom lesz, aki korántsem fog olyan hatékonysággal küzdeni az ellen, hogy gondnokság alá helyezzenek.
2023. jan. 22. 19:49
 62/91 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, nekik is vannak feletteseik, azért akármit nem tehetnek meg. (Nem tehetnek rá magasról, hogy ellássák a feladatukat, amiért a fizetésüket kapják.)
2023. jan. 22. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/91 anonim ***** válasza:
100%
A TASZ is tud ügyvédet adni. De csak akkor állnak szóba veled, ha már elindították a pert.
2023. jan. 23. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/91 anonim ***** válasza:
53%

Itt az idő, hogy elmenj dolgozni. Akár takarítani, közmunkára, akármi. Miért nem dolgozol? Szeptembertől meg beiratkozhatnál estire.

Van olyan idős rokonod akinek háza van és lehet hogy rád akarja hagyni a vagyonát?

2023. febr. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/91 A kérdező kommentje:
Utolsó, nincs olyan rokonom, aki rám szeretné hagyni a vagyonát. Szeretnék elmenni dolgozni és a tanulást is folytatni akarom. Most majd környezettanulmányt fognak készíteni az otthonomban, egyelőre nem tudom, mikor.
2023. febr. 4. 19:46
 66/91 anonim ***** válasza:
100%
Már holnap is elmehetsz munkát keresni. Árufeltöltőnek, takarítónak simán fölvesznek.
2023. febr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/91 A kérdező kommentje:
Igen, el fogok, csak az a baj, hogy ha gondnokság alá helyeznek, a jövedelmem 50 százalékával rendelkezhetek csak szabadon.
2023. febr. 4. 20:23
 68/91 anonim ***** válasza:
100%
Úgy csinálsz, mint aki máris belenyugodott ebbe! Menj el dolgozni, az is alátámasztja, hogy épeszű vagy. Aztán a főnököd is alá fogja.
2023. febr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/91 anonim ***** válasza:
100%
Most írták, hogy minimum 1 év egy ilyen per, és a tied még el se kezdődött. Nyugodtan menj el holnap munkát keresni.
2023. febr. 4. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/91 A kérdező kommentje:
És szerintetek ha dolgozom, jobban elhiszik, hogy tudok felelősségteljes döntéseket hozni az életemről?
2023. febr. 4. 22:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!