Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges az, hogy valakit...

Lehetséges az, hogy valakit úgy helyeznek gondnokság alá, hogy valójában nincs is rá szüksége?

Figyelt kérdés
Amikor betöltöttem a 16. életévemet, abbahagytam a tanulást és eljöttem a gimnáziumból. Most 19 éves vagyok, az elmúlt 3 évben semmit nem csináltam, csak itthon lógattam a lábam (na jó, ez nem igaz, mert besegítettem a házimunkába, néha a boltba is elmentem bevásárolni), nem tanultam, nem dolgoztam sehol, a szüleim tartottak el. Erre rájött a gyámhatóság (nem tudom, hogyan), most pedig meg akarnak fosztani a cselekvőképességemtől, gondnokság alá akarnak helyezni. Úgy vélem, azért gondolják azt, hogy ez indokolt az esetemben, mert 3 éve nem csinálok semmit, de nem hiszem, hogy ez elég indok lenne rá, szerintem nekem nincs szükségem gondnokra. Ennek ellenére elképzelhető, hogy mégis lesz gondnokom?

2023. jan. 19. 22:00
 71/91 A kérdező kommentje:
Csak azért kérdezem, mert tudok olyan emberekről, akik gondnokság alatt állnak, mégis dolgoznak.
2023. febr. 4. 22:02
 72/91 anonim ***** válasza:
Honnan ismersz ilyen embereket?
2023. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/91 anonim ***** válasza:
100%
Hát hogyne! Nyilván pont az a "vád" ellened, hogy nem csinálsz semmit. Nosza, csinálj!
2023. febr. 4. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 74/91 A kérdező kommentje:

Igen, csak tartok tőle, hogy akkor is gondnokság alá helyeznek, ha elmegyek dolgozni.


Egyébként jövő héten fog kijönni a gyámhatóság környezettanulmányt készíteni, ma tudtam meg.

2023. febr. 4. 23:15
 75/91 anonim ***** válasza:
100%
Attól még elmehetsz dolgozni. Vagy most már örökre csak heverészni fogsz?
2023. febr. 4. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 76/91 anonim ***** válasza:
100%
A töredékére csökkented a gondnokság esélyét, ha elmész dolgozni. Olvasd el a saját kérdésedet.
2023. febr. 4. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/91 A kérdező kommentje:
Dolgozni mindenképpen elmegyek, csak azt írtam, hogy ez nem biztos, hogy „megment” attól, hogy gondnokság alá helyezzenek.
2023. febr. 4. 23:53
 78/91 anonim ***** válasza:
85%

Teljesen abszurd a történet, szerintem megérdemelne egy pert a nyakába aki ezt a fejedre hozta. És ami külön bosszantó, hogy az adófizetők pénzét ilyen fölösleges dologra szórják el.

De dolgozni menj el. Valószínű semmi se rángatott volna ki a henyélésből, szóval még külön jól jön ki.

2023. febr. 5. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/91 anonim ***** válasza:
100%

#78, én is így gondolom.

Kérdező, menj el dolgozni, mert iszonyatosan be van szűkülve a világod és nem veszed észre, hogy valamiféle báb lettél a szüleid (anyád) kezében.

2023. febr. 5. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/91 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy igen, a szülőknek nem célja, hogy te önálló felnőtt legyél. Kilépsz az iskolából, semmi gond, nem dolgozol, semmi gond, 3 éve eltartanak, semmi gond, beszűkültél, csak a boltba jársz el, semmi gond. És egyszer csak rejtélyes módon egy ismeretlen el akarja venni az állampolgári jogaidat, hogy a szülők rendelkezhessenek vele.

Itt te csak magadra azámíthataz, össze kell szedned magad most, ha nem akarsz leépülni, mert így növényként fogod végezni. Kapd össze magadat nagyon gyorsan ha még normális életet akarsz, ezt a pertől teljesen függetlenül értsd, mert 3 év alatt nagyon leépül a jellem, a szellem a semmittevéstől.

2023. febr. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!