Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lehetséges az, hogy valakit...

Lehetséges az, hogy valakit úgy helyeznek gondnokság alá, hogy valójában nincs is rá szüksége?

Figyelt kérdés
Amikor betöltöttem a 16. életévemet, abbahagytam a tanulást és eljöttem a gimnáziumból. Most 19 éves vagyok, az elmúlt 3 évben semmit nem csináltam, csak itthon lógattam a lábam (na jó, ez nem igaz, mert besegítettem a házimunkába, néha a boltba is elmentem bevásárolni), nem tanultam, nem dolgoztam sehol, a szüleim tartottak el. Erre rájött a gyámhatóság (nem tudom, hogyan), most pedig meg akarnak fosztani a cselekvőképességemtől, gondnokság alá akarnak helyezni. Úgy vélem, azért gondolják azt, hogy ez indokolt az esetemben, mert 3 éve nem csinálok semmit, de nem hiszem, hogy ez elég indok lenne rá, szerintem nekem nincs szükségem gondnokra. Ennek ellenére elképzelhető, hogy mégis lesz gondnokom?

2023. jan. 19. 22:00
 21/91 A kérdező kommentje:

Igen, van már írásbeli értesítés arról, hogy ki fognak jönni környezettanulmányt készíteni.


Nem kíséreltem meg öngyilkosságot soha.

2023. jan. 20. 18:42
 22/91 anonim ***** válasza:
100%
Beszélj a fogyatékosügyi tanácsadóval! A Családsegítőnél megtalálod. És akkor a szüleid hiába próbálkoznak, mert ha őt választod gondnoknak, akkor a szüleid nem rakhatnak intézetbe.
2023. jan. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/91 anonim ***** válasza:
100%

A te kezedben van, a saját szemeddel olvastad azt az értesítést?

Valamit eltitkolsz. Így nem tudunk használható tanácsot adni.

2023. jan. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/91 A kérdező kommentje:
Nem titkolok el semmit, lesz környezettanulmány, bírósági tárgyalás, igazságügyi elmeorvosi vizsgálat, ez már biztos. Ez egy per, ahol én vagyok az Alperes. Nem szeretném, hogy korlátozzák (akár részben, akár egészben) a a cselekvőképességemet.
2023. jan. 20. 21:11
 25/91 anonim ***** válasza:
85%
Teljesen érthetetlen, amit írsz. Azért, mert valaki nem csinál semmit és a szülei eltartják, még nem nyilvánítanak senkit beszámíthatatlannak. Gondosan kerülöd a választ arra a kérdésre, hogy a te saját kezedben volt-e az a papír, és a saját szemeddel olvastad-e, hogy lesz bírósági tárgyalás stb. Ki akar téged beperelni? Szerintem paranoid vagy. Ha belinkeled a levél fényképét adatok nélkül, vagy akár csak kiírsz belőle néhány mondatot, majd akkor elhiszem.
2023. jan. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/91 A kérdező kommentje:

Lesz bírósági tárgyalás, ha hiszed, ha nem, ez nem paranoia. A gyámhatóság szeretné, hogy gondnokság alá kerüljek. Eddig én is úgy véltem, hogy csak súlyos mentális zavarral vagy fogyatékossággal élő embereket lehet gondnokság alá vonni, de ezek szerint nem, ha az én cselekvőképességemet is szeretnék korlátozni.


Ez még nem jelenti azt, hogy gondnokság alá leszek helyezve (legalábbis remélem), csak azt, hogy megvan rá az esély. De mint mondtam, ezt nem szeretném, mert nincs rá szükségem.

2023. jan. 20. 22:37
 27/91 anonim ***** válasza:
100%
Olvastad a papírt vagy nem olvastad?! Olyan nincs, hogy a gyámhatóság egy épelméjű embert gondnokság alá akar vetetni! Semmi oka erre! Magától nem is kezdeményez ilyet, nincs ilyen jogköre.
2023. jan. 20. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/91 A kérdező kommentje:
Igen, olvastam, az áll benne, hogy a gyámhatóság környezettanulmányt fog készíteni az otthonomban. Akkor ez még nem jelenti azt, hogy elindult ellenem a gondnokság alá helyezési per? Mert ez az igazi kérdés.
2023. jan. 20. 22:54
 29/91 anonim ***** válasza:
100%
És milyen indokkal fog környezettanulmányt végezni, különös tekintettel arra, hogy nagykorú vagy, és úgy élsz, ahogy akarsz? Nem indult el semmilyen per, mert arról kaptál volna értesítést, és meg kellett volna a bíróságon jelenned.
2023. jan. 20. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/91 anonim ***** válasza:
77%
Nem vagy autista? Értelmű fogyatékos nem vagy, az egyértelmű. Mit mondanak a szüleid?
2023. jan. 20. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!