Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy szokjak le a vagdosásról?...

Hogy szokjak le a vagdosásról? Muszáj.

Figyelt kérdés
Muszáj lesz. Beszélek valakivel már több éve, de ő nem pszichológus. Miatta kéne abbahagynom. Pszichológus szóba sem jöhet. (Bizonyos okok miatt.) Az utolsó meg volt, pár napja. Búcsúztam, remélem nem feleslegesen. Valami ötlet?
2012. febr. 3. 00:37
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
0%
20/16 hogy te mekkora 1 seg*fej vagy! Ez egy abberacio. Es a pscihik ... Az en velemenyem szerint csak rontanak a helyzeteken. Kerdezo. Toltsed ertelmes dolgokkal az eleted. Csak egy dontes. Nezz fel es ne emozz. Vannak nalad 100 szor szerencsetlenebb emberek is. Mindenkinek nehez...vagy nem.
2012. febr. 21. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tanultam hogy a vagdosás kémiai háttere az adrenalin függőség.


A fájdalom adrenalint szabadít fel.


Sceréld le valami alternatív "adrenalintermelő" folyamatra, pl akupunktúra, vagy bázisugrás vagy iylesmi.


Az andrenalinnal viszont van egy gond.


Olyan mint a drog egyre több és több kell belőle, szóval jó, ha elkezded valahogy csökkenteni az adagodat, mielőtt elszállsz és kinyírod magad.

2012. febr. 21. 02:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 A kérdező kommentje:
Igen, azt észrevettem, hogy egyre több kell...
2012. febr. 21. 02:59
 24/34 anonim ***** válasza:
Nézd meg a titkárnő című filmet! Kíváncsi vagyok mit gondolsz róla!
2012. márc. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 A kérdező kommentje:
Már láttam, de köszönöm. :)
2012. márc. 2. 19:27
 26/34 anonim ***** válasza:
És az az út nem játszik? Az is aberrált, de legalább nem teszel magadban kárt :)
2012. márc. 2. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 A kérdező kommentje:
Nagyon aberrált. Nem is tudom elmondani, hogy mennyire. :D A problémák megoldására nem ezt tartom helyesnek. :)
2012. márc. 2. 19:31
 28/34 anonim ***** válasza:

Megnéztem én is a filmet. Nekem az a véleményem erről, hogy tényleg nem jó megoldás egyik aberrációt egy másikra váltani, semmivel sem lesz jobb, csak más formát ölt.


Lehet, hogy tartasz attól, hogy pszichológushoz menj, de akkor is ez lenne a legjobb kiút. (Ha nem az egyetlen.)


"Miatta kellene abbahagynom": vagyis ő akarja, hogy abbahagyd, Te viszont csak azért akarod, hogy neki megfelelj, jól értem?


Amúgy még annyi, hogy mindenkinek megvan a maga kis perverziója, szóval ha téged nem zavar, hanem inkább élvezed (adrenalin, meg azt hiszem endorfin miatt, amit felszabadít), akkor csináld, csak légy óvatos!!!

A dohányosok is tudják, hogy szétrohad a tüdejük, mégis minden 3. ember füstöl. Ha meg le akarsz mégis szokni és egyedül nem megy, akkor szakember...hidd el, nem harapnak! ;D

2012. márc. 3. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Térj át szurkodásra, vagy más "adrenalin" fokozó tevékenységre.


Ha nem akarsz sportolni, és csaka fájdalomra gerjedsz akkor jánlom az ("SZTK-S") akkupunktúrát, vagy járj el vért adni, és közbe forgasd magadban a tűnt.

2012. márc. 3. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

Én is vagdostam magamat régen. Sajnos nekem nincsenek olyan jó tippeim mint az előző hozzászólónak, én azért vagdostam magamat, mert azt éreztem akkoriban, hogy senkit sem érdeklek, se a szüleimet (akik azonban tényleg törődtek velem), sem a barátaimat, mindenkiben az ellenséget láttam, azt hittem hogy csak jópofiznak velem a barátaim, és mindig mindig ok nélkül voltam mérges. És ilyenkor kellett hogy megvágjam a karomat.

Ez addig ment így amíg anyukám észre nem vette és le nem kevert egy akkora büdös nagy pofont, hogy konkrétan észhez térített. Utána megölelt, és azt mondta hogy ha legközelebb meg akarom magamat vágni, akkor menjek hozzá és ő helyette ad majd egy pofont. Nem kívánkoztam anyukám kezei közé és valahogy utána nem is vagdostam magamat. Nagyon hálás vagyok ezért édesanyámnak. Szóval most minden bunkóskodás nélkül mondom neked, ha legközelebb meg akarod magadat vágni, én szívesen segítek és lekeverek egy büdös nagy pofont és utána megölellek.

23/L

2013. febr. 18. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!