Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetek komolyabb ètel...

Mit tehetek komolyabb ètel intolerancia esetèn,gyógyítható például diètával?

Figyelt kérdés
Voltam Foodtesten ès a tojásfehérje, tehèntej, árpa, kukorica erős intolerancia èrtèket adott, a tojásfehérje, tehèntej, árpa pirossal jelezve. A tojásfehérje, tejről sejtettem előtte is,mert voltak tünetek,azt nem tudtam,hogy a tehèntej a gond,mivel laktózra gondoltam.Gasztroenterológushoz csak több hónap múlva kaptam időpontot,ezèrt is kèrdezem.

2020. aug. 22. 12:47
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
Remènykedtem,hogy gyógyítható,ha az ember hosszabb ideig diètát tart, probiotikumok, gyógynövények,kollagèn stb...ráadásul más gyomorpanaszok is vannak,reflux,ètel felszívódás stb...hogy lehet kideríteni,hogy ezek kapcsolatban vannak-e esetleg?Pl.kapcsolatban lehet az intolerancia,okozhat-e felszívódási panaszokat is? Az biztos,hogy a laktulozzal gond van,a laktóz mellett laktuloz kilègzèses teszten is voltam.
2020. aug. 24. 11:13
 12/17 anonim ***** válasza:

Persze hogy okozhat. A legtöbb gluténérzèkeny csont és bőr- mivel minden átszalad rajta, nem hasznosulnak a tápanyagok.

Laktózra van gyógyszer, másra nem tudom/ nem hinném.

2020. aug. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

#8, 9: Az aloe vera nem tartalmaz kollagént, csak állati forrásból vihető be (bőr, kötőszövetek, porc és csont).

Kocsonyából, levesből házit egyél, ne boltit. Nem nagy kunszt megfőzni. Tegyél bele hagymát, zöldségeket is.

Gyógyteák közül többek között kamilla, borsmenta, kakukkfű, gyömbér jó hatású, napi 1-2 bögre.

1-2 év alatt szigorú diétával és odafigyeléssel elég jól rendbe lehet hozni a beleket. Utána óvatosan lehet tesztelni (egyesével), milyen hatással vannak rád a problémás ételek. Kisfiam tojásra és tejre diétázott elég sokáig, most a tojástól már nincs semmi baja, tejtermékeket ritkán fogyaszt, de úgy tűnik, ezeket is bírja már. Persze lehet mondani, hogy kinőtte, de magamon is hasonlókat tapasztaltam. Úgyhogy van remény, de olyat is ismerek, akinek régóta komoly ételallergiája van és úgy tűnik, soha életében nem ehet már tojást.

2020. aug. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
A marhakollagèn peptidek is jók?
2020. aug. 25. 10:59
 15/17 A kérdező kommentje:
Habár èn is sokáig azt gondoltam,hogy a laktózzal van a baj,nem azzal van,aztán a tejfehèrje vagyis kazeinra gondoltam,nem azzal van a baj,hanem vègül kiderült a tehèntejjel van a gond. Sajnos a magyar egészségügyben minden gyógyulás nehèz.
2020. aug. 25. 11:01
 16/17 A kérdező kommentje:
Gyógyteákból akkor gyömbér,kamilla, mert a borsmenta,kakukkfű rossz lehet a refluxom miatt,csípősebb.,
2020. aug. 25. 11:03
 17/17 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező! Hasonló a helyzetem a tiéddel. Tegnap jött meg a foodtest eredményem, állam alatt ilyen csalánkiütés van már 3-4 hónapja, tejfeherje és tojas és árpa, valamint borsó pirosban. Én így tudom, h minden alapja az atereszto bél szindróma. Terveim szerint elkezdek dietazni, szedni probiotikumot és terápiás csontleves fogyasztani min 12 hetig.



Nálad mi a helyzet? Javultal már? Diétát csinálod?

2022. jan. 22. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!