Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit tehetek komolyabb ètel...

Mit tehetek komolyabb ètel intolerancia esetèn,gyógyítható például diètával?

Figyelt kérdés
Voltam Foodtesten ès a tojásfehérje, tehèntej, árpa, kukorica erős intolerancia èrtèket adott, a tojásfehérje, tehèntej, árpa pirossal jelezve. A tojásfehérje, tejről sejtettem előtte is,mert voltak tünetek,azt nem tudtam,hogy a tehèntej a gond,mivel laktózra gondoltam.Gasztroenterológushoz csak több hónap múlva kaptam időpontot,ezèrt is kèrdezem.

2020. aug. 22. 12:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha ott is kivizsgálnak, addig NE diétázz!
2020. aug. 22. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Azt nem tudom,hogy ezen kívül,hogy vizsgálnának ki, a vèrvételes Foodtest eredmèny egyértelmű.
2020. aug. 22. 13:18
 3/17 anonim ***** válasza:

Bélbiopszia. Gluténérzékenység esetén pl az a hivatalos. Arra kapsz adókedvezményt. Vérvételesre nem, mivel az sok esetben ki sem mutatja.

De ha elkezded a diétát, helyreállnak a bélbolyhok, ezért nem mutatja ki. VAGY visszaterhelnek, ami szerintem ezerszer rosszabb lehet.

2020. aug. 22. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én is úgy tudom,hogy a gluténre meg laktózra van adókedvezmény,de tehèntej vagy árpa vagy tojásra nincs.A giladin èrtèk a vèrvètelen nagyon alacsony volt,úgy tudom az a glutèn.Az árpában van glutèn,de nem minden glutèntermèkben van árpa.Azt nem értem,mit jelent,hogy visszatérhetnek ami ezerszer rosszabb.
2020. aug. 22. 20:58
 5/17 anonim ***** válasza:
Szerintem kezdj el diétázni, kár lenne hónapokig szenvedni a tünetektől. Max. ha később végeznek még egy vérvizsgálatot, előtte visszaterheled magad. Amíg diétázol, kiderül az is, hogy elég-e ezeket az élelmiszereket kerülnöd ahhoz, hogy elmúljanak a tüneteid. A gyógyulást megtámogathatod probiotikumokkal, gyógyteákkal, vitaminokkal/vitamindús ételekkel is. A vékonybélben található bélbolyhok regenerációját segíti a kollagén is (húsleves, kocsonya is tartalmazza).
2020. aug. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Köszi,állati eredetű étkezési zselatin is tartalmaz kollagènt?
2020. aug. 23. 21:55
 7/17 anonim ***** válasza:
Igen, a házi húsleves/csontleves és kocsonya viszont annyiban jobb, hogy egyéb ásványi anyagokat és vitaminokat is tartalmaz.
2020. aug. 23. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Köszi, a diètát meddig kell tartani?Gyógyteákból milyet javasolsz? Az Aloe Vera is jó, tartalmaz kollagént?
2020. aug. 24. 06:11
 9/17 A kérdező kommentje:
Kocsonya nyáron nehezebb hozzáfèrni, vagy hol lehet?Ezèrt is kèrdeztem az állati eredetű zselatint,azt règebben is vettem.Eddig nem voltam nagy kocsonyaevő,de akkor többet eszem majd,de ilyenkor nem tudom,merre kapható,télen láttam nèha üzletek polcain.
2020. aug. 24. 06:15
 10/17 anonim ***** válasza:
Nem gyógyítható. Diéta èleted végéig tart.
2020. aug. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!