Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Honnan vehetem észre, ha...

Honnan vehetem észre, ha valaki evészavaros/szimplán vékony?

Figyelt kérdés

Van egy ismerősöm, aki mindig is vékony volt, emellé pedig elég magas. Viszont a súlya nagyon kevés a magasságához képest, és mostanában, ha megkínálom csokival/sütivel, mindig nemet mond, kevesebbet látom enni.

Picit aggódom érte, hogy, ha tovább fogy, legyengül és megbetegszik.



2020. okt. 14. 16:13
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:

Hetente többször beszélünk, és ez a havi 1-2 ez ilyen maximum érték, ennyi volt, mikor legtöbbet beszéltünk erről, volt, hogy hónapokig fel se jött. Legtöbbször ezek ilyen rövid kitérések szoktak lenni, az előző témákhoz kapcsolódva, mondjuk egy 1 órás Messenger beszélgetésből 5-6 perc/ több órás élő beszédből kb 1-15 perc.

Nem szoktam "erőltetni" ezeket a beszélgetéseket, sosem volt olyan, hogy a semmiből rátámadtam volna/ez lett volna az 1. téma, amit felhozok. Miután megbeszéltük, amit akartunk, áttérünk valami másra.

Mással persze nem tudom mennyiszer beszél erről, de nem hinném, hogy amit én csinálok az annyira nagyon sok.

2020. okt. 16. 17:27
 12/16 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Aggódsz az ismerősödért hogy megbetegszik, amennyiben tovább fogy. Ezek szerint mentek le róla kilók, esetleg rövid időn belül? Ez bizonyos életszakaszokban teljesen normális, tehát nem mindegy hány évesek vagytok.

Ahogyan elottem is írtak, nem lehet tudni mi áll a hatterben, viszont fontos kerdes hogy ő hogyan érzi magát a bőrében, illetve mennyire tudatosan cselekszik, mi a célja. Ezekre a kérdésekre mi nem tudjuk sajnos a választ.

Arra lennék kíváncsi hogy miből érzed kevesebbnek, azt amit eszik? Illetve nem lehet hogy elkerülitek egymast? Vagy az egész napot egy helyen toltitek?


Mivel az evészavarok kialakulása többnyire nem csupán az étkezési szokások megváltozását jelenti, meg kellene probalnod beszelgetni vele, és megtudni mi jár a fejeben. Sajnos a környezetemben találkoztam már ilyen szituációval, esetleg ha tudok segiteni nyugodtan keress meg privatban:)

2020. okt. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
76%

Kérdező!

Az anorexiát,aminek legtöbbször a gyors, drasztikus fogyás a legfeltűnőbb jele, közeli ismerősöknek nagyon nehéz észrevenni.

Ha van róla egy pár hónappal korábbi képed akkor próbáld meg összehasonlítani, hogy mennyit fogyhatott és mennyi idő alatt.

Ha maximum 3 hét alatt elveszíti a súlya kb 15 százalékát az már bőven nem egészséges.

De ami egyszerűbb, itt van pár infó:

- Nem eszik társaságban, és ha más nem hozza fel a témát, akkor nem is beszél róla

- Nem tudom mennyi idős, de ha még a szüleivel van, akkor szinte mindig bő ruhákat hord, hogy elrejtse a testét (pl:Oversized pulcsik és pólók, bő farmer,)

-Sokat fázik. Nincs ami melegítse, így szinte soha nem jár pulcsi nélkül.

-Nehezen bírja a terhelést. Néha sokszor még séta közben is meg kell állnia pihenni, mert nincs elég energiája, ergo nem evett

-Sok vizet iszik. Ha az ember teleissza magát vízzel az ideig-óráig enyhíti az éhségérzetet, és általában ezzel érjük el, hogy ne korogjon a gyomrunk hangosan

-Én is csak név nélkül beszélek bárkinek erről, ha szóba kerül az étkezési zavar, kiborulok, vagy zavarba jövök, de nem ajánlom, hogy direktben megkérdezd tőle, hogy van-e ilyesmi, mert megsértődik, de belül büszke lesz magára és azt fogja gondolni, hogy végre valaki észrevette, és a betegségből adódva büszke lesz magára. És folytatni fogja.

2020. nov. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Köszi!

Ez alapján nem anorexiás.

Sok vizet iszik, de még tud enni 1-2 szendvicset+ utána csokit is simán. Nem hord direkt oversized dolgokat. Szeret a kajáról beszélni, néha fel is hozza magától, bírja a terhelés, illetve nem szereti, hogy vékony.

2020. nov. 7. 16:23
 15/16 anonim válasza:
69%

Akkor ezek szerint nincs gond.

Örülök ha segíthettem.

Esetleg ha biztos akarsz lenni nézd meg, hogy nincs-e a telefonján kalóriaszámláló app, vagy fogyáshoz tanácsadó app... Az sok mindenre választ ad

2020. nov. 7. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Nem hinném, hogy lenne neki, meg nem igazán szoktam más telefonját átpörgetni, mert engem is kiakasztana valami hasonló. De, ha van is neki, max orvosi utasításra tudnám elképzelni, mert BMI alapján egészségtelen mértékben sovány.
2020. nov. 7. 19:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!