Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mi lehet az oka hogy folyamato...

Mi lehet az oka hogy folyamatosan hízok és mit tudnék ellene tenni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! 25 éves lány vagyok és 4 éve elkezdtem nagyon gyorsan hízni. 56kg voltam 160cm. Mikor összeköltöztem a barátommal nagyon sok édességet ettünk és alig mozogtunk ekkor 2 év alatt felszedtem 20kg ot kb. Ekkor még úgy gondoltam nem vészes a helyzet leálltunk az édességgel és már csak ritkán ettem meg próbáltam többet mozogni de a hízás nem állt meg és csak hízok folyamatosan már 93kg nál tartok és teljesen el vagyok keseredve. Próbáltam diétázni többször nekifogtam de nem tudok lemondani dolgokról pl a krumplirol, lisztről, cukorról, tejtermékekről.. nem eszem sokat normális mennyiségeket pl 1 szelet hús kb 3-4 evőkanál krumplipürével, és szeretnék elkezdeni edzeni de mindenhol azt látom hogy dieta kell hozzá mert amúgy nem ér semmit de egyszerűen nem tudok folyton olyan ételeket enni mert depressziós leszek tőle és nem tudom már mit tegyek. Most voltam nagylabor vizsgálaton de azt mondta az orvos hogy a pajzsmirigyem rendben van és csak vashiányom van de nem értem miért hízok folyamatosan. Tudna valaki tanácsot adni?

2022. nov. 22. 19:00
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
79%
2022. nov. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%

Nekem úgy tűnik, hogy ez csak szimpla túl sok evés, hiába mondod, hogy normális mennyiségeket eszel. A normális az relatív, lehet, hogy te annak látod, de nem az. Meg aztán sok kaja hiába tűnik mennyiségre kevésnek, ha amúgy kalóriabomba.


A módszer a kalóriaszámolás. Ne mondj le semmiről se, csak számold, hogy mennyit eszel. Persze, hogy eddig mindig abbahagytad a diétákat, hiszen az, hogy kizársz több ételt is, az nem jó módszer. Nem kell az embernek salátán sanyargatni magán. Vagyis én pl. imádom a salátákat, szóval nem mintha olyan rossz lenne az, de a lényeg, hogy nem akkor fogsz fogyni, ha csak "jó", egészséges kajákat eszel. Lefogyhatsz te zsíros kenyeren is. Szerintem amúgy a kiegyensúlyozott étkezés a legjobb. Ne zárj ki semmilyen ételt se, de ne is csak x dolgon éljél. Szerintem ha úgy kezd bele az ember, hogy "na most akkor se kenyér, se tészta soha többet", akkor annak nem lesz hosszútávú eredménye. Én pl. közel 50 kg-t fogytam. Eszek én mindent, azt mondanám, hogy eléggé változatos étrendem van. Sosem zártam ki semmilyen alapanyagot sem. De a lényeg, hogy maga az edzés az tényleg kevés, mert az étel mennyisége számít, a bevitt kalória. Szóval nem is az számít, hogy mit eszel, hanem hogy az mennyi kalória. Mindegy, hogy saláta vagy chips kalória szempontjából.

2022. nov. 22. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Kalóriadeficit
2022. nov. 22. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

"nagyon sok édességet ettünk és alig mozogtunk"

"nem tudok lemondani dolgokról pl a krumplirol, lisztről, cukorról, " - mondjuk ezek pont olyan sok kalóriát tartalmaznak kevés érdemi tápanyag mellett.

Az 1 szelet húst ehetnéd egy tányér vegyes salátával, krumplipüré nélkül például. Sajnos a cukoréhséget leállítani nem könnyű, mert az agy a könnyen szerzett energiára van rákapcsolva, de azért lehet.

Könnyen lehet, hogy már agyonvágtad a cukorháztartásodat a zabálással, közel vagy az inzulinrezisztenciához vagy cukorbetegséghez. Az IR-t sima nagylabor sem mutatja ki, terheléses vércukormérés kellene. Mindenképp jó lenne egy endokrinológiai vizsgálat.

2022. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Pont ezt nem akarom! Nem akarom a szelet húst salátával enni akkor inkább nem is eszek semmit! Nem tudok mindennap ilyen ételeket enni mert boldogtalanná tesz utána mindent össze zabálok .. Normális ételeket akarok enni amiket szeretek. Megeszem a salátát de nem köretnek és nem mindennap egyszerűen nem megy és ha rá gondolok a sírás kap el hogy enélkül nem fogok tudni soha lefogyni :((
2022. nov. 22. 23:01
 6/11 anonim ***** válasza:
74%
Olvasd el az 1. válaszoló által belikkelt cikket, és megnyugszol.
2022. nov. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
60%
Azt eszel, amit akarsz csak deficittel
2022. nov. 22. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

1 szelet hústól és 4ek krumplipürétől nem lennél 93kg, ilyen mennyiségeket nyugodtan lehet fogyókúrában is enni, mondjuk a zsíradékra odafigyelve. Valószínűleg baromi sokat eszel, és ha üdítőket iszol, arról is le kellene szokni.

Az endokrinológus, terheléses cukor vizsgálat szerintem is fontos lenne.

2022. nov. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
81%

Diéta ( tudatos, mértékletes, egészségesebb tàplálkozás), és rendszeres mozgás.

Változtatni CSAK TE TUDSZ!!! Senki más. Keresheted tovább a kifogásokat és érezheted szarul magad továbbra is de akkor nem fogsz lefogyni, sőt, tovább fogsz hízni. És Minél kövérebb leszel, annál nehezebb lesz visszafordulni.

Tudom mert én átmentem ezeken, és nem sok kellett ahhoz, hogy túl késő legyen új életet kezdeni...

Vagy vegyél erőt magadon és változtass, vagy ne tedd, de akkor ne panaszkodj. Addig menj amíg nem alakítasz ki valami olyan életmódot magadnak amivel fogyni tudsz.

Azt megértem, hogy rohadt nehéz. Nekem is az volt, maga a fogyás is évekig tartott, a súlytartásért is megküzdök, sportolok és diétázom ugyanúgy mint fogyás alatt. De az életben sok mindenért küzdeni kell. Akinek nincs gyors anyagcseréje, annak az egészséges testsúlyért is. Ez van.

És még egy nagyon fontos dolog. Meg kell értened, hogy Az ételeknek a testünket kell táplálnia, nem pedig a lelkünket!!!!!

2022. nov. 23. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
58%

Igazából nem hiszem, hogy a krumpli a legnagyobb baj, bár a krumplipüré a vaj miatt nem a legjobb.

A helyedben elkezdenék kalóriát számolni, ahogy többen is írták. Első körben csak számolnám, hogy mennyit eszel egy nap, folyékony kalóriálat is! Utána egy dolgon változtatnék egyszerre. Első körben a cukrot csökkenteném, mert nincs rá valójában szükség, és sok esetben okoz gyomorpanaszokat is hosszútávon. Ha a cukor megvan, akkor vagy a köretet veszed előre, vagy a húst, ha azt pl rántva eszed. Krumplit ehetsz, semmi bajod nem lesz tőle, de krumplipürén kívül rengeteg más módon lehet enni. Én pl imádom sütőben megsütni, finom fűszerekkel, olaj nélkül. Ha a húst rántva eszed, vagy valójában feldolgozott, mirelit húst eszel, akkor ezen is lehet változtatni. Rengeteg sütőben sült, finom hús van, vagy lehet serpenyőben is grillezni. A savanyúságok is kifejezetten hasznosak, főleg a vegyes savanyúság, savanyú káposzta. Kevés kalória, sok rost, és elég jól telít a hús + kis krumpli mellé.

Szóval a helyedben így indulnék neki, fokozatosan változtatva 1-1 dolgot, amíg azt megszokod, majd jöhet a következő. Nyilván gyorsabb, ha egyből váltasz, de ha az nem megy, ez is megoldás hosszútávon. Illetve próbálnék több zöldséget enni, más köreteket is, a főzelékek is kifejezetten diétabarát ételek. Ha folyamatosan számolod emellé a kalóriákat, akkor látni fogod, hogy ezektől is csökkenni fog a beviteled, megtapasztalod mennyit kell enned a stagnáláshoz, majd a fogyáshoz.

Nyilván igaz az, hogy a deficit a legfontosabb: ha deficitben vagy, akkor fogysz. Viszont az egészségesebb ételek jobban is telítenek, így könnyebb velük a diéta. Nem kell 100%-os, hibátlan étrend, de a kiegyensúlyozottabb táplálkozás hatalmas segítség.

Mozgással kapcsolatban: minden jó, ami növeli az aktivitásod. Esténként egy óra séta pl. De az otthoni mozgástól sem lesz semmi bajod, ha nem akarsz kimenni a hidegbe. Elég sok ingyenes program létezik a neten, én Chloe Ting-et szoktam ajánlani, mert a weboldalán konkrét programokat találsz, ahol pihenőnapok is vannak beiktatva, illetve kezdő barát is, a rengeteg könnyített gyakorlattal. Ha pedig regisztrálsz google fiókkal, akkor ki is tudod pipálni, miket csináltál meg, tudsz megjegyzéseket fűzni az adott naphoz. Igazából elég lenyűgöző oldalt hozott össze, full ingyenesen. Gyakorlatok során pedig, ha tudsz angolul, akkor folyamatosan mondja, mire figyelj, hogyan kell helyesen kivitelezni, bíztat, hogy tarts szünetet, ha nem bírod, csak csináld végig. Hátránya, hogy kicsit repetitív, de valójában a leghasznosabb gyakorlatokat szokta vég nélkül ismételni, szóval hatásosnak hatásos. Ha nem tetszik, akkor keress bárki mást, aki szimpatikus, és csináld rendszeresen 30-40 percig egy nap, heti 1-3 nap pihenővel. Amíg a gyakorlatok helyesen vannak elvégezve, addig teljesen rendben van. Ugrálni ne nagyon ugrálj ekkora túlsúllyal, de minden más mehet. És inkább csinálj kevesebb ismétlést, de azt jól.

Remélem tudtam segíteni, és hajrá! Meg tudod csinálni, ha elkötelezed magad.

2022. nov. 23. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!