Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Mit csináljak? Nem akarok...

Mit csináljak? Nem akarok pszichiátriára menni!

Figyelt kérdés

Anyukám teljessel még van győződve arról, hogy anorexiás vagyok. Egyrészt eltorzult képei vannak a soványságról, hiszen ha már engem azzal vádol mindennap, hogy milyen undorítóan sovány vagyok, akkor gondolom minden átlagos lányra undorral nézhet. Igazából nem figyeltem meg.

Egyébként 161 cm és 43.6 kiló vagyok. Csak pár kilót szeretnék fogyni. Ez teljesen átlagos.

Nem lennék őszinte, ha azt mondanám, hogy normálisan táplálkozom. Minden reggel eszek egy tányér levest, de többre nincs szükségem, gyűlölök enni, boldogtalan leszek tőle, bűntudattal tölt el már ennyi is. De én így jól el vagyok.

Még is az ápoló anyukámnak, aki tanult gyermekpszichológiát, azzal kell fenyegetnie minden áldott nap, hogy már beszélt egy kollégájával, és évzáró után mehetek a pszichiátriára. De a francba is.

Én próbálkoztam mindennel. Összekoszoltam egy tányért és direkt nem mosogattam el, megetettem egy barátnőmmel több tábla csokit, majd a papírját a kukámban hagytam, tudnám sorolni a végtelenekig.

Istenem, én több pszichológiai könyvet kiolvastam, evés zavarra orientálódottakat is, csak feltűnne, ha valami bajom lenne.

15/L


2012. máj. 12. 14:51
1 2 3 4
 21/35 A kérdező kommentje:
Csak kérlek írd vissza hogy most már értesz, mert egyszerűen nem bírom elviselni ha valaki azt hiszi hogy rossz ember vagyok:S
2012. máj. 12. 15:34
 22/35 anonim ***** válasza:
Ez a súly tényleg nagyon kevés! Pár kilót próbálj meg hízni, mert így megbetegszel és csúnya leszel. Egyébként igaza van anyukádnak! Az én lányom is elég sovány 163 cm és csak 48 kg. Próbálj meg rendszeresen enni valamit még ha az elején nem is esik jól.
2012. máj. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/35 anonim ***** válasza:
Ez tuti kamu kérdés. Vagy csak szereti az önsanyargatást!5 napig nem enni, hagyjad már...
2012. máj. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/35 anonim ***** válasza:
46%

#23 te miről beszélsz? Attól, hogy te zabálsz, van, aki simán megállja, hogy napokig ne egyen.

Én anorexiásként volt, h hetekig csak tejeskv, +1 puding +1 gyümölcs kombón éltem.

2012. máj. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/35 A kérdező kommentje:

Igen, nagyon nehéz kibírni 5 napig étel nélkül ha otthon ülsz a gép előtt.

De, hogyha suli után csak éppen hazadobod a cókmókod, aztán rögtön mész a barátokhoz, hazaérsz hatra, aztán este csak tanulni van időd összeesésig, akkor könnyű, normális körülmények között sem lenne esélyem sem enni, csak ha vinném magammal a szendvicseket. Nekem ilyen minden hétköznapom.:]

2012. máj. 13. 11:04
 26/35 anonim ***** válasza:

ha normálisan gondolkodnál és ennél akkor szép lennél, boldog és ez látszana is rajtad de sajnos egyik sem vagy és ilyen hozzáállással nem is leszel.

kiegyensúlyozott, egészséges étrendre lenne szükséged....

2012. máj. 13. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/35 A kérdező kommentje:
Én boldog vagyok, mivel mindenben megtalálom a szépet, és hiszek a karmában. Van egy reasontosmile listám, stb. Az boldogtalan, aki elhatározza, hogy az akar lenni. Nekem van családom és barátaim, sikeres vagyok a tanulásban. Aki ez mellett boldogtalan az egy idióta.
2012. máj. 13. 12:35
 28/35 anonim ***** válasza:
100%
Mindemellett eltorzult a testképed. Tehát beteg vagy.
2012. máj. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/35 anonim ***** válasza:
100%

Amiket írsz az alapján anorxiás vagy. Kb. az összes létező tünetét a betegségnek leírtad.

Örülök, hogy boldog vagy, de hidd el nem fog sokáig tartani a dolog az anorexia halálos betegség, aminél az a legveszélyesebb, hogy a beteg képtelen elfogadni, hogy beteg és semmit nem tesz meg azért, hogy rendesen egyen. Ha nem ébredsz fel és fogadod el anyukád tanácsát (vagy az itt leírt véleményeket), akkor mentehetetlen vagy.

(Egyébként meg a leghülyébb dolog menőnek tartani az étkezési zavart, műkorcsolyázom, tudom milyen az amikor azzal menőznek a lányok, hogy csak egy pohár vízet ittam mégis végigcsinálom az edzést. De előbb-utóbb rájössz majd, hogy ez szánalmas).

2012. máj. 13. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/35 A kérdező kommentje:

"(Egyébként meg a leghülyébb dolog menőnek tartani az étkezési zavart"


Olyan rossz indulatúak az emberek. Hol írtam,hogy menő dolognak tartom?Senki nem tud róla.

2012. máj. 13. 14:12
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!