Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Hogyan tovább, mit változtassak?

Szintiszoli123 kérdése:

Hogyan tovább, mit változtassak?

Figyelt kérdés

Hízókúrán vagyok. Jelenleg 60 kg, 190 cm, 32 év, ffi. Cél a heti minimum fél max 1 kiló. Ha hízom 1-2 kilót és továbbra is ugyanannyit eszem, a hízás mindig megáll, mintha a testem adaptálná az adott mennyiséget és nem hajlandó tovább hízni tőle.

A mozgás minden nap ugyanannyi. 5-ször eszek minden nap.

Ch elosztás grammokban:

75-65-85-55-55 (össz 335 gramm)

zsírelosztás grammokban:

25-18-26-18-13 (össz 100 gramm)

fehérje: 120 gramm/nap (ez már 2 gramm per testsúlykilogramm; ennél többet úgy tudom a vesém és májam miatt nem érdemes enni, hacsak nem vagyok élsportoló vagy testépítő). Ez összesen 2750-2800 Kcal.

Nap közben: ülök, számítógépen dolgozok, kb 1 órát mozgok,

Vacsora előtt: 30 perc könnyű házimunka, 5-10 percet torna (felülés, fekvőtámasz, húzózkodás), a torna intenzitása inkább bemelegítés, mint edzés szintű.

Éhségérzetem nincs, fogalmam sincs, mikorra kívánnék többet enni.

Hogyan tovább, mit emeljek, zsírt vagy Ch-t? Vagy elég csak megváltoztatnom az étel elosztását? Pl egyek kevesebbet nap közben és többet vacsorára?

Pár hónapja tettem itt fel hasonló kérdést. Akkor többen javasoltátok, hogy a ch már elég (akkor 320 gramm volt) és a zsírt emeljem. Az akkori 70-80 grammról mentem fel azóta 100-ra. Sajnos most már ez is kevés. Hogyan tovább, mit javasoltok.



2013. okt. 18. 15:13
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Örülök a bejegyzésednek, ugyanez a feladatom, bár nekem +8-10kg összejött annak idején, csak belefáradtam (180 cm/ 75 kg vagyok, kb. 5 kg kellene még). Hozzáteszem, más okból én fogytam is tudatosan 10 kg-ot, szerintem éppolyan nehéz mindkét irány, csak az tudja, aki ezeket már próbálta :-).

A leírt jelenség normális (hízás/fogyás megáll), a test "pufferel", ez mindkét irányban igaz, ellenáll a változásnak, baromi jól működik ez a természetben, az eddigi összes testsúly módosításomnál jelentkezett ez a dolog. Nem ismerlek, így lehet, hogy triviális dolgokat írok. A leírt Carb/Fat/Prot számok egyébként jók (ugyanezzel dolgozam én is), biztosan nem itt a gond, szerintem mérés/számítási probléma.


Az első gond, hogy szerintem rosszul számolsz, heti 1/2-1 kg az ISZONYAT, nem tudsz ennyit hízni, nekem jóval lassabb volt, kb. havonta jött össze ennyi. Testépítők (nyilván amatőrök) sem rántanak magukra havi 1 kg-nál többet. Ha visszaszámolod, heti +1kg-hoz kb. 3300 Kcal kell a te testméretedhez, ennyi csak nagyobb gyomorral, rutinnal megy.

A másik, hogy én mindent mértem, kis hordozható 1000 Ft-os patikamérleggel. Sokan próbálják mérleg nélkül, akiknek leellenőriztem, döbbenten nézték, hogy mekkorákat tévednek. Ha eddig tippeltél, akkor térj át a mérlegre. Az általad írt mennyiség (2800 Kcal) egyébként állati sok, nekem a 2400 Kcal is a fülemen jött ki, gyanús, hogy valamit túl nagy mennyiségben könyvelsz, ami a valóságban kevesebb. Az az ellentmondás nekem, hogy ha ilyen simán tolsz napi 2800 KCal-t (???), akkor mi az istentől lettél 60 kg, miközben egy harci kajálógép vagy :-).


Saját tapasztalatok, módszerek

- reggel-este toltam a tömegnövelőt egy időben, de sajnos nem bírta a gyomrom, leálltam vele. Ha neked megy, érdemes. Nálam bejött a nagy igazság, kalóriát inni sokkal könnyebb, mint enni.

- Használtam rengeteg nasit (dió, mazsola), minden salátát öntöztem olívaolajjal.

- Nem valami testépítős, de toltam rengeteg cukros üdítőt, túró rudit, kis csokikat, ha épp nem jött ki a napi kalória.

- Nekem nem volt kritikus, hogy zsír nélkül hízzak, így az este (néztem a számaid) nálam hangsúlyosabb volt, zsírosabb.

- Bátran sütiztem, bár ez sem valami egészséges, képtelen voltam anélkül ilyen kalóriamennyiséget tolni

- Tudatosan nagyobb kalóriatartalmat választottam, minden téren, pl. tejszínnel ittam a kávét, tej helyet, minden rohadt kalória számított

- myfitnesspal-t használtam, a saját recepteket felvettem és megmértem mindent, enélkül nekem nem ment volna


Nálam egyébként generál probléma, hogy kis mennyiséget fogad be a gyomrom, ezt lehet egyébként tudatosan edzeni, ráállni, hogy ne szűküljön össze sosem, oda kell figyelni.


Kb. ennyi ugrott be, ha ezek után valami kérdésed van, írj bátran, lassan nekem is újra kell kezdeni, jó lesz ráhangolódnom :-)

2013. okt. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, a lényeget persze nem írtam. Én alap testépítő étrenden éltem, rízs, natúr húsok, zabpehely, sonka, zöldségek, saláta és erre jöttek még rá a zsírosabb ételek, kis pizza, tészták, lekváros dolgok, csokik, egyebek. Tisztán pizza/tészta alapon is lehet hízni, de akkor egy malac leszel, jobb azért a 120 gramm fehérjét fixen tartani és a zsíron nem emelni túlzottan.
2013. okt. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó hozzászóló!


Köszönöm a kommentet. menjünk sorban:

- "mi az istentől lettél 60 kg" - attól, hogy nem ettem. 80 Kg-ról fogytam 62-re, majd 56-ra. Azóta már eszek.

- "heti 1/2-1 kg az ISZONYAT, nem tudsz ennyit hízni" mindenki tud ennyit hízni, csak nem éppen szerencsés, mert félő, hogy "de akkor egy malac leszel", ezért nagyon szar, hogy nem edzhetek, mert így attól félek, tök mindegy, hogy heti fél kiló vagy havi fél kiló, az csak háj lesz.

Te edzettél a kajálás mellett vagy spontán híztál?

- "térj át a mérlegre" - mindent, de szó szerint mindent mérleggel eszem. Tehát nincs olyan, hogy töltött káposzta. Olyan van, hogy rizs, amit nyersen lemértem, hús, amit nyersen lemértem, arra olivaolaj, amit mérek, párolt káposzta, amit lemérek, de nagy lejentősége nincs, mert rost az egész, kis ketchup, tejföl, ezek mind-mind lemérve. Tehát nagyon nagy közelítéssel tudom, hogy mennyi a bevitt kalória. Egészségtelen toast kenyereket eszek, amin szintén rajta van, hogy mi mennyi benne. Egyedül a zsírban tévedhetek max 10 grammot a sült hús miatt. A napi zsírbevitelem így max 100 gramm, min. 90 gramm. A 90 gramm tuti megvan.

- "az este (néztem a számaid) nálam hangsúlyosabb volt, zsírosabb" - a nagyobb vacsorától nem híztál zsírosabban?

- "de akkor egy malac leszel, jobb azért a 120 gramm fehérjét fixen tartani és a zsíron nem emelni túlzottan" - ez itt a lényeg. Azt mondod, zsírból elég a 100 gramm, fehérje sem kell több, de ennyi legyen meg és emeljem a CH-t?

2013. okt. 21. 16:56
 14/19 A kérdező kommentje:
Még egy fontos dolog: Kell estére több zsír és CH? Ha igen, akkor azt máshonnan vegyem el, vagy plusszban rakjam a napi kajához?
2013. okt. 21. 18:17
 15/19 anonim ***** válasza:

"Utolsó" vagyok:

Próbálok mindenre válaszolni :-)

"Te edzettél a kajálás mellett vagy spontán híztál?"

IGEN, edzettem, de elég komolytalanul (heti 1-2 alkalom), sima alapozó súlyzós edzés. De emellett én teniszeztem, úsztam és minden mozgásos napon hozzáadtam a napi kalóriatervhez az edzés által elégetettet, annyival többet ettem. Pl. egy napos kirándulás vagy kertészkedés, kaszálás nagyon durva kalóriaégető tud lenni, ezekkel mindig növelni kell.


"CH emelése, este, zsír?"

IGEN, CH emelése szerintem okos dolog, de valahogy variáld, ne sima cukor legyen és időszakosan (pár hétre lökd meg). Ha bemész egy testépítő boltba, ott tudnak adni designer szénhidrátokat, de ezeket úgyis ismered, ha van ilyen múltad. Én este löktem meg még CH-val, ami egyébként nem ajánlott (zsírosít), de nálam ez nem volt gond, a mackó is szép állat, én meg attól különben is messze vagyok :-)


Vitaminokra nem emlékszem, szedsz-e, de valami alap testépítő vitamin + C vitamin sem ártana. Én nem szedtem olyat, ami a zsírban oldódó vitaminoknál is extra dózisú (félek tőle), de a sima vízben oldódókat emelt dózisúként szedtem. Mondjuk ennek nem tudom mennyi a jelentősége, de mivel nem tud ártani, mellétettem.


A testépítéstől nem tudom, miért félsz, ha előtte feltöltesz CH-val, közben pótlod gyors CH-val, összességében ettől híznod kellene, csak legyen meg, hogy ha az edzés levon pl. 500Kcal-t tőled, akkor azt aznap pótolni kell, különben tényleg fogysz. Max. 1 óra súlyzózás, heti 3 nappal szerintem ideális lenne.


Annyit még megírsz, hogy milyen ütemben hízol? Pl. 3 hónapja csinálod, azalatt 3 kg volt az első hónap, stb.


Nem akarok nagyon a magán dolgokban vájkálni, de a -20 kg azért sok ám, nem értem, hogyan fogytál le ennyire, én elég szar időszakon mentem át, gyomorbetegséggel és 3-4 kg-ot fogytam csak ettől. Hagyományos háziorvos sem ártana, ha ilyen mértékű fogyásaid előfordulnak.

2013. okt. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Hello!


Kösz a válaszokat! Este meglököm a CH-t. Meg nap közben is. A zsírt már nem növelem tovább, legyen akkor CH emelés. Nem tudom , melyik táplálkozási irányzatot érdemes követni, de a zsír sz.tem egyelőre elég. Növelek egy kis CH-t aztán meglátjuk.


Vitaminokat szedek, de növelek még a vízben oldódóak dózisán. A C és B vitamin sohasem árt.


A testépítéssel várok még egy kicsit, de kezdem magam hozzászoktatni a súlyokhoz. Kezdetnek 10-20 perc intenzívebb valami, azzal talán még nem lövök nagyon mellé, és nem égetek el annyi kalóriát, hogy úgy járjak, mint legutóbb.


”Annyit még megírsz, hogy milyen ütemben hízol”. Ez a kalóriamennyiség kb. egy hónapja megy, de az elmúlt 3-4 hónapban már közel ennyi ment. Ezzel „sikerült” havi 1-1,5 kilót magara szedni.


20 kilogramm valóban nagyon sok, de meglepően könnyű leadni, ha az ember nem eszik és intenzíven sportol. A test nagyon könnyen elkezdi felzabálni a saját izmait. Belgyógyászok néztek. Minden OK lesz, csak enni kell.

2013. okt. 23. 17:05
 17/19 anonim ***** válasza:
Drukkolunk, hajrá! :-)
2013. okt. 24. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 Vörösnefelejcs ***** válasza:
Figyelek én is. :)
2013. okt. 24. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Nem kellett semmi plusz. Egyszer csak megindult. Aztán most megint leállt. 64 vagyok.

2013. dec. 17. 09:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!