Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Nagyon félek, hogy visszahízok...

Nagyon félek, hogy visszahízok, de muszály. Hogyan fogadjam el?

Figyelt kérdés
Anorexiás vagyok, most gyógyulok, híznom kéne, és a pszichológusom előírta, hogy napi min. 1500kcalt megkell ennem + napi egy nutri drinket (300kcal) szóval ez összesen 1800kcal/nap..ami szerintem nagyon sok, és nagyon félek :( Eddig 800-1000kcalt ettem egy nap.. Hirtelen ilyen váltással nagyon hamar hízni fogok ugye? :( Valamint már nem is bírok ilyen sokat enni kb...tele a hasam, de a szüleim erőltetik, mert nem akarják, hogy kórházba kelljen feküdnöm. Nagyon rossz ez a helyzet.. Arra is gondoltam, hoogy nem eszek meg ennyit, de aztmondom megettem..az úgy oké lenne? Kicsit többet ennék mint eddig, de azért ez az 1800 nekem kicsit soknak tűnik :(
2014. dec. 15. 16:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sportolj mellette aktívan, és akkor nem lesz sok.

Egy ideig becsaphatod a szüleidet, meg a pszichológusodat is, de amint összeesel és kórházba kerülsz, úgyis kiderül.

2014. dec. 15. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Hát, téged is előbb meg kéne gyógyítani és csak utána hizlalni, plusz valami olyan bogyót adni, ami segíti az emésztésed.


Pokoljárás lesz így,

1. mert nem akarod, rettegsz

2. a gyomrod ki fog készülni


A hízókúra borzalmas volt, MINDIG fájt a gyomrom, de sokszor már sírtam tőle, és ezt soha senki nem értette meg, "mit hisztizek" volt a reakció.


Sokszor hánytam is, nem tudtam benntartani a kaját. Ez van.

2014. dec. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

Én is átéltem mindezt. És átélem még ma is minden nap.

Nem szabad ilyen gyorsan növelni.


Kéne pár dolog:

1. tömeged, magasságod

2. mennyire vagy leépülve? Mióta tart a fogyás és milyen ütemű.

3. A szüleid, orvosod és főleg Te, tudjátok, hogy nem (csak) a kalória számít, hanem a 3 makronutriens aránya is a kalóriákon belül?


Írd a választ! Írom, hogy hogyan tovább.


Olyan meg nincs, hogy előbb gyógyulj meg, utána meg hízz meg.

A félelem a bajod. Azt pedig nem győzöd le, amíg szembe nem nézel vele. Írom majd azt is, hogy hogyan kell.

2014. dec. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
167Cm 46kg vagyok, szóval nem vészes... kb. 2-3 hónap alatt fogytam le ennyire 60-ról, de nem ettem nagyon keveset, 700-800 kalória mindig meg volz egy nap, de általába 1000is. Meg persze voltak falásrohamaim is. Mellette sportolok is. Köszönöm, hogy írtál,várom a további válaszod!!
2014. dec. 15. 20:00
 5/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

Megpróbálom jól összefoglalni, nekem mi segített. Lehet, hogy másnak ez hülyeségnek fog hangzani, mivel különbözőek vagyunk.


Mi az alapprobléma? - A félelem.

Mitől félünk? - Hogy sz@rul fogunk kinézni vagy, hogy sz@rul nézünk ki.

Van ennek valami alapja? – Tök mindegy. Az agyunk már elhitte, hogy van. Ezt kitörölni magunkból évek kérdése, mint ahogy a kialakulás sem egyik napról a másikra történt. Azt, hogy „sz@rd le, hogy nézel ki, élvezd az életet és fogadd el magad olyannak amilyen vagy”, szintén nem erőltetném. Ebben sem hiszek. Mindig törekedni kell a jobbra. A kérdés a prioritás, vagyis a dolgok fontossági sorrendje. Mit tekintünk fontosabbnak a kinézetnél, ill. minél tekintjük fontosabbnak a kinézetet. Az testképzavarban szenvedőknél itt borul fel a „normál, társadalmilag elfogadott értékrend”. Az anorexiás durvább esetben inkább elpatkol, mint hogy hízzon.

Ez most már mindegy, ezen a részsén túl vagy, benne vagy.

A következő fontos dolog, hogy még mindig kövérnek látod-e magad, vagy látod, hogy

Sajnos nem tudom belőni, hogy a 167 cm a 46 kilóval mennyire durván sovány.

A fogyással vesztettél egy csomó izmot, valószínűleg csont meg bőr vagy, valószínűleg már testzsír nélkül. Ha látod, hogy most is sz@rul nézel ki és megértetted, hogy így nem maradhatsz, akkor el lehet kezdeni „visszacsinálni”, amit elcsesztél: eszel és sportolsz, valamint elkezded kiirtani az agyadból a dilit. Ez hosszú évek kemény munkája lesz. Nem a testkép értékelésed fog változni. Nem az a normális és nem az a boldog ember, aki lesz@rja, hogy hogyan néz ki és boldog hogy ő dagadt. A prioritást kell megváltoztatni. Mi az, ami fontos és mi az, ami fontosabb. A dolgok lelki része rajtad fog múlni, ha kell kérj segítséget.

A félelem legyőzése csak úgy fog menni, hogy ha megtapasztalod, ura vagy a testednek. Tudod formálni. Ha kell, le tudsz fogyni és, ha kell, tudsz izmot felszedni.

Akkor kezdjük! : testformálás/csináljuk vissza, amit elcsesztünk.

Ha ramatyul vagy, fel kell szedned pár kilót, spontán. Ez könnyű, csak többet kell enni. Ne félj, nem fogsz elhízni! Nem leszel hájas. Pár kilótól még nem. Ha jön is fel valami kis zsír, azt később majd lepucoljuk. Arra gondolj, hogy ennyi kell a túléléshez, az élethez. Hogy védje az ízületeidet és működjön a hormonháztartásod. Ha feljött 4-5 kiló, jöhet a sport is.

Ha a tested bírja a sportot, akkor elkezdesz edzeni, közben megfelelően kajázol tovább. Nem ész nélkül, hanem fokozatosan.

Olvasd el a netről ingyenesen letölthető sárga kapszula című könyvet. Sok kérdésben meghaladott, de ad egy jó kiindulási alapot. Olvass és tudj meg minél többet a sportról, a tested működéséről, az izomépítésről, a zsírleadásról.

Ne akarj heti 0,5 kg-nál többet hízni, soha semmilyen formában. Neked még 0,3 kg is bőven elég. Nem zsíros akarsz lenni, hanem a leépült izmaidat akarod visszaépíteni. Ehhez majd súlyzós edzés is kell ám. Fiatal vagy, a tested még jól és hatékonyan épít majd izmot.

Ne emelj heti 100 Kcal-nál többet! Emelj addig, amíg nincs meg a tendenciaszerű hízás heti szinten mérhetően. Ha elérted a célod, maradjon a mennyiség.

Azt, hogy ez mennyi a genetikád és az aktivitásod fogja eldönteni, nem valami hülye kalkulátor. Azok adhatnak egy kiindulási alapot, de ez minden.

Kezdj sportolni. Ekkor többet kell majd enned. Kitapasztalod, hogy mennyivel kell többet ahhoz, hogy maradjon a hízási ütem.

Nem kell neked Nutridrink. Az orvosok valamiért azt hiszik, azzal szívesebben visz be az ember kalóriákat. Lósz@rt!

Azt, hogy a napi kalóriamennyiségben mennyi fehérjének, mennyi szénhidrátnak és mannyi zsírnak kell lennie, megtalálod a sárga kapszulában (meg sok minden másban is). Olvasgass!!!

Kell még rost, víz és vitamin/ásványi anyag.

Ennyi!

Sport: nem azért sportolsz, hogy elégesd, amit megeszel és ne hízz semmit, se izmot se zsírt. Ahhoz, hogy izmot építs, kalóriatöbblet és fehérje kell. Óhatatlanul feljön majd egy kis zsír, de azt könnyű leadni.

Tehát nem azért sportolunk, hogy elégessük, amit megettünk, hanem azért, hogy megadjuk az izmainknak a fejlődéshez szükséges ingert (súlyzós edzés) és szinten tartsuk a kardió viszkuláris egészségünket (kardio, futás, biciklizés, úszás ,stb.) Nem kell magad széthajtani!!! Annyit sportolj, amennyi kell. A Sárga Kapszulában benn lesz, hogy mennyit.

A félelmet legyőzöd majd, ha megtapasztalod, hogy ura vagy a testednek. Nehéz az lesz, hogy többet egyél és várd, hogy mi fog történni, illetve, hogy lásd, ahogy a mérleg hétről hétre többet mutat. Meg tudod csinálni, mert sport és megfelelő kaja mellett izomban fogsz hízni, nem zsírban.

Fontos még, hogy nem (csak) az a lényeg, hogy a mérleg mit mutat, hanem hogy a tükör mit mutat.

[link]



Szerintem ennyi. Nem olvastam vissza, csak elküldtem. Bocs, ha csapongok vagy rendszertelenül szedtem össze.

Sok sikert.

2014. dec. 16. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

Most olvastam vissza.


"A következő fontos dolog, hogy még mindig kövérnek látod-e magad, vagy látod, hogy ..."

innen kimaradt a vége: ... vagy látod, hogy kórosan sovány vagy

2014. dec. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 MeVi0101 válasza:
Biztos szörnyű szüleid lehetnek, ha meg akarsz halni. Márpedig ha nem eszel, lassú, gyötrelmes de biztos halál vár rád. Ennyi kilóval és cm-rel már most egy csontkollekció lehetsz. Kórházba kerülsz, csövek fognak lógni a gyomrodba, azon keresztül etetnek, állandó vérvétel mikor már vénád sem lesz. A végén pedig mikor már felkelni sem lesz erőd, pelenkázni fognak. Bocsi, de az egyik ismerősöm huga így járt. Eltemették, és most temetik az anyukáját is, aki utána halt a lányának. Legyen eszed, most még nem késő. Hazudozással semmire sem mégy! Ne hazudj a szüleidnek, de önmagadnak sem!
2014. dec. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Szintiszoli123 ***** válasza:

Annyi még, hogy az 1800 Kcal nem sok. Ez kb. heti 0,3 kg hízás. Ha pedig sportolsz, akkor még kevés is lehet.

De akkor sem lehet 1000-ről felmenni 1800-ra egyik napról a másikra. Vagyis lehet, csak nem érdemes. Hetente 100-150 Kcal növelés elég. Azt még "gond" nélkül leköveti az anyagcsere, akkor is ha csak 46 kiló vagy.


Ha mindenképpen a kalóriákból akarsz kiindulni, akkor ez jó támpont lehet:

[link]

2014. dec. 16. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
De muszály innom a nutri drinket. :( Tényleg,iazatok van...nem szeretném becsapni a szüleimet. Főleg, mert iszonyú bűntudatom van, mert magukat okolják hogy udáig jutottam...a vérképem pocsék lett.. Már 2. napja 1300 körül eszek a megszokott 800-1000 helyett, és érzem is hogy nem esik jól,nagyon tele vagyok, de muszály mert belémeröltetik..Félek hogy ez a hirtelen váltás nem tesz majd jót, meg hamar meghízok..De őket ez nem érdekli.. :(
2014. dec. 16. 15:58
 10/12 anonim ***** válasza:

5-ös ez r.hadt nagy like!!! Lementem, ha nem gond!


Kérdező: akkor idd, ha muszáj, de mellé próbálj meg kajálni is normálisan.

De 700-ról 1800-ra az kínzókúra.

2014. dec. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!