Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gátolhat a növésben hogy...

Gátolhat a növésben hogy vegán vagyok?

Figyelt kérdés
14l

2015. okt. 2. 15:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%
Gátolhat, kutatások alapján a vegán gyerekek alacsonyabbak, betegesebbek, alacsonyabb IQ-júak lettek, mint a normál étkezésűek.
2015. okt. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Ha minden szükséges tápanyagot be tudsz vinni a szervezetedbe megfelelő mennyiségben (zsírt, fehérjét is), akkor nem. Ha bármiben hiányt szenvedsz, akkor igen!

A vegán táplálkozáshoz komoly odafigyelés és hozzáértés kell, különben nagyon komoly hiánybetegségek alakulhatnak ki.

2015. okt. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%
Gátolhat, mert a húsokban olyan ásványi anyagok vannak amiket nem biztos hogy tudsz pótolni.
2015. okt. 2. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2015. okt. 2. 19:00
 5/11 anonim ***** válasza:
71%

Én arról még nem hallottam hogy valaki azért marad kicsi mert vegán, ezt a baromságot aki írta nem tudom honnan szedte. Valószínűleg a fejében uralkodó sötétségből.

Vannak alacsony emberek, akik 160 cm alattiak és nemhogy nem vegánok, de még csak nem is vegetáriánusok.

Az hogy milyen magas leszel, genetikától függ, amilyen magasak a szüleid, te is olyan magasságra számíthatsz, ahol a szülők ilyen 180 centisek, ott a gyerek is égi meszelő lesz, ahol 160-170 centisek a párok, a gyerek is olyasmi magas lesz. + pár centi, az újabb generációk mindig egy kicsit magasabbra nőnek.

2015. okt. 3. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Itt nem a cm szerű növésről van szó. Az valóban genetika.
2015. okt. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"...kutatások alapján a vegán gyerekek alacsonyabbak, betegesebbek, alacsonyabb IQ-júak lettek, mint a normál étkezésűek...."


Ezt a tanulmányt akkor be is tudod linkelni, ugye?

2015. okt. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

#5: Pedig van összefüggés. Ha valaki nem viszi be a szükséges tápanyagokat (ez húsevőknél is előfordulhat), az kihat a hormonháztartásra is. A növekedés pedig valóban genetika, de hormonok vezérlik.

Ráadásul aki Vegán, azt nemcsak húst nem eszik, de tojást és tejtermékeket sem! És mivel az emésztésünk a mindenevéshez igazodott az evolúció során, így ahogy már írtam, komoly hozzáértés és odafigyelés kell ahhoz, hogy ne alakuljon ki hiánybetegség következtében fejlődési probléma.

2015. okt. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
42%

[link]


Ausztráliában életfogytiglanra ítéltek egy párt, mivel vegán étrend miatt a kisfiúk meghalt.

Szlovéniában is elítéltek egy nőt ilyen ügyért.

Franciaországban is, mert a nő csak szoptatott, de a tejében a nem megfelelő vegán táplálkozás miatt nem volt elég tápanyag, a gyereke meghalt emiatt.


[link]


[link]


[link]



Tetszik, nem tetszik, nehéz beállítani egy vegán étrendet úgy, hogy megfelelő legyen, bizonyos tápanyagok, nyomelemek, vitaminok pótlása pedig feltétlenül szükséges.

2015. okt. 3. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem gátolhat, de tényleg nagyon utána kell olvasni a témának, alaposan tudni, hogy miben mennyi vitamin, fehérje, kálcium, esszenciáis aminosavak stb... van én azokat be is vinni a szervezetedbe.


Amit az első ír, hogy kisebb IQ az hülyeség. :D


Én amúgy vegetáriánusból áttérő vegán próbálok lenni, tojást már nem és tejet sem, de savanyított tejterméket néha még fogyasztok nagy ritkán, de a gyerekemnek nem hiszem, hogy erőltetném a vegetarianizmust. Direkbe se tudnék neki húst adni, azt majd kapna a nagyszülőktől vagy a suliban.

2015. okt. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!