Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Gátolhat a növésben hogy...

Gátolhat a növésben hogy vegán vagyok?

Figyelt kérdés
14l

2015. okt. 2. 15:33
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
53%
Dehogy gátolhat nyugi :D Én is 14 éves, vegán lány vagyok. (8. hónapja) Vegán étrenddel minden szükséges tápanyagot be lehet juttatni a szervezetbe. Az tény, hogy a hús teljes értékű fehérje, de ez csak annyit jelent, hogy az összes esszenciális aminosav megtalálható együtt benne.(fenilanalin, izoleucin, leucin, lizin, metionin, treonin, triptofán, valin) De ezek megtalálhatók a növényekben is, csak össze kell válogatni őket. A gabonafélékben és az olajos magvakban nem található meg a lizin és az izoleucin, a hüvelyesekben a metionin és a triptofán, a zöldségfélékben pedig az izoleucin és a metionin. TEHÁT: ha gabonaféléket hüvelyesekkel vagy olajos magvakat hüvelyesekkel kombinálsz, akkor BIZTOS, hogy minden esszenciális aminosavat bejuttatsz. Azt ajánlom, hogy mindennek olvass utána, tájékozódj, egészségügyi szempontból leginkább a Kína tanulmányt tudnám neked ajánlani. Az összes vitamint megtalálod a zöldségekben, gyümölcsökben....Manapság már a B12 vitamin sem okozhat gondot, rengeteg növényi tej/joghurt van ,ami B12 vitaminnal, Kalciummal, D vitaminnal dúsított. Egyébként ha nem nagyon szereted, vagy nem sűrűn eszed ezeket, akkor B12 vitamint szedhetsz tabletta formájában. Én egyébként most télen D vitamint is szedek, bár ezt szerintem nem csak a vegánoknak érdemes ;)
2016. jan. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!