Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Ennyit lehet fogyni?

Ennyit lehet fogyni?

Figyelt kérdés
55kg,160cm vagyok,18 éves. Szeretnék lefogyni legalább 48 kg-ra. Most lettem vega is. Elég ha minden nap 1 órát kardiózok,mellette futok reggel? Egy -két hónap alatt így ennyit lehet fogyni?

2016. jún. 19. 11:30
 1/2 Szintis Zoli ***** válasza:

Ha mindeközben megeszel napi 5000 Kcal-t, akkor semennyit.

Te is beláthatod, hogy a bevitel is számít.

Ha hajlandó vagy számolni, nyert ügyed van, hisz csak ki kell tapasztalnod, hogy mennyi a szintentartó mennyiséged, és azt megvágni a heti fogyási igényedhez tartozó mennyiséggel. Ezzel semmi újat nem mondtam.

Ha szeretnél intuitív evő maradni, akkor kerülj mindent, ami becsapja az éhségérérzeted és többet etet magából, mint amennyire szükséged van. Jellemzően ilyenek az üres kalóriák: cukor, fehér liszt.

Táplálkozz rostdúsan ,fehérjedúsan, fogyassz 2-3 liter folyadékot. Így hamarabb telítődsz és később leszel éhes.

Sportolj. Ez (a fehérjedús étrenddel karöltve) segít megóvni az izmaidat.


Előbb utóbb (a mozgás növelésével vagy a bevitt kalóriák csökkentésével (nagy térfogatba kevés kalória + rost, hogy ne maradj éhes)) kalóriadeficitbe fogsz kerülni és zsírt fogsz bontani. Ennek mértékét a fentiek finomhangolásával lehet befolyásolni.

2016. jún. 19. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 Szintis Zoli ***** válasza:

ja. A sportolj-tól kihagytam, hogy segít kalóriadefictbe kerülni és többet ehetsz, ami segíthet pörögve tartani az anyagcserét.


Soha soha ne egyél a BMR alatt! Az már koplalás. Nem segít.

2016. jún. 19. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!