Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Négy hónap alatt hogyan...

Négy hónap alatt hogyan tudnék ennyit fogyni/formásodni?

Figyelt kérdés

172 cm magas és 63 kg vagyok (lány). Május elejétől augusztus végéig szeretnék leadni egy pár kilót (max 5), de nem csak egyszerűen vékony szeretnék lenni, hanem szeretném, ha viszonylag jó alakom lenne. Nem igazán vagyok otthon a témában (vagyis egyáltalán nem), ezért kérek itt segítséget a tapasztaltabbaktól!

Évek óta 63 kg vagyok, de elég egészségtelenül eszünk. A szüleimmel élek, és nem vagyunk túlságosan elereszte, így nem igazán van beleszólásom abba, hogy mit együnk. Konkrétan azt, ami van. Nem is szeretném annyira a szüleim orrára kötni a terveimet. Arra gondoltam, hogy az itthoni főttkajából szándékosan kevesebbet szednék magamnak, és így nem tűnne fel nekik a dolog. Kiiktatni egyáltalán nem tudom az esti vacsit. :( Ez nálunk ilyen közös családi program, és a szüleim kitekernék a nyakam, ha nem ennék a főztjükből, mondván, hogy pocsékolok. Milyen kajákat tudtok ajánlani, amiket napközben ehetnék? Reggeli, tízórai (suliban), ebéd? És mi az, amit teljesen el kellene hagyni? Chipsen, csokin meg cukros italokon kívül, azokkal már majdnem megszakítottam minden kapcsolatot. :D

1 hónapja elkezdtem Jillian Michaels 30 day shred videóit csinálni (~22 perc kardió és erősítés felváltva), hogy növeljem kicsit az állóképességem, mert baromi puhány vagyok. Egy hónap elteltével sikerült eljutnom oda, hogy HÁROM darab női fekvőtámaszt tudjak szabályosan csinálni. XD Igen, úgy, hogy közben lent van a térdem. Szóval milyen mozgásformát tudtok ajánlani? Májusban már jó idő lesz. Futás, görkori, bicaj? Melyik a leghatékonyabb?


Nagyon jó lenne ezeket az infókat egy helyen látni. :) Nézelődtem már a neten, de elég sok ellentmondásos válasszal találkoztam. Főleg olyan emberek tanácsait várom, akiknek sikerült már elérni a céljaikat a témával kapcsolatban. Privátban is akár. Előre is köszönöm, sokat jelentene!!



2016. febr. 15. 20:12
 1/1 Tóth Endy válasza:

Sziia ^^ Nem vagyok sem személyi edző, sem lány. Régebben eléggé hurkás srác voltam, most már teljesen meg vagyok elégedve az alakommal. Saját tapasztalataim alapján tudom ajánlani a következőket:

1: Piramisszerűen építsd fel az étkezésed. Reggelire egyél a legtöbbet, utána egy normális adag ebéd, majd egy könnyű, light-os vacsi. Az első pár napban nehéz ezt betartani, de utána már teljesen hozzászoksz, sőt! Én régen egyáltalán nem reggeliztem, most pedig már nem tudok meglenni egy kiadós reggeli nélkül. Tudom, most egy picit furán nézel és azt kérdezed, hogy "De hát hogy fogok fogyni és hogy lesz jó alakom ha sokat eszek?" Látod, ez egy nagyon jó kérdés. Én a neten találtam ezt a módszert és nem csak nekem segített már. Minden ismerősömnek segített, akinek ezt ajánltam. Kb 1 hónap alatt látványos is lesz :)

2: Én minden nap futok. A legjobb sport, már ha van hol. Nem tudom hova valósi vagy, mindenesetre próbálj meg olyan helyet keresni, ahol biztosan friss a levegő. Teljesen friss leszel utána, ráadásul ha viszel zenét akkor kikapcsolódásnak is jó :)

3: Végül amire nagyon figyelj oda, az az alvás. Kb napi 7-9 óra a megfelelő, annál több vagy kevesebb már egészségtelen.

4: Ne igyál alkoholt! Legalábbis ne sokat. Régebben nagyon sokat jártam bulizni és kb kéthetente ittam rendszeresen alkoholt. Amióta nem iszom, azóta sokkal jobb az emésztésem, sokkal erősebbnek érzem magam és még a pattanásaim is eltűntek :D

Direkt nem akarom írni a különböző féle fehérjeporokat és tömegnövelő-testépítő vackokat. Saját testsúlyos edzések mellett álltam mindig, sosem voltam a műanyag vackok híve. Ezeket ne használd, mert: drágák, roncsolják a szervezeted, akár szexuális élvezeteket is tompíthatja, egyeseknél aránytalanul fejlődnek az izmok és aránytalanul fogynak.

Én ezeket tudom ajánlani mint biztos módszer, remélem tudtam segíteni. ^^ :)

2016. febr. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!