Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » Le kéne már fogyni De úgy...

Le kéne már fogyni De úgy imádok enni, Mit kéne most tenni Hogy ne zabáljak ennyit?

Figyelt kérdés
2016. márc. 8. 22:50
 1/4 anonim ***** válasza:

Megtalálni, hogy mivel laksz jól pompásan viszonylag kevés kalória és sok élvezet mellett.

(Nekem 5 évbe telt, legalábbis az utolsó kilókhoz, amiket most kezdek leadni, de van, akinek könnyebb.)


Hedonista vagyok én is, szeretem a hasam, de amíg sajnálod a nagy evészeteket, nem is fontos neked annyira az egész... Én a végén már éhezni is képes voltam (1500 kcal és jó étrend mellett), de akkor meg nem tudtam aludni és tönkrement az életminőségem. Na ez a gond meg eleve a kínzó éhség, amit nem szoktam gyakorolni, már csak elvből sem, nem az, hogy jaj, nem zabálhatom tele magam folyton.

De megtaláltam a laktató ételeimet, s a végén még mozgásra is rávettem magam :D A panaszkodást meghagyom azoknak, akik feleennyit esznek és nem fogynak...

2016. márc. 8. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 vezerdinka válasza:
Ez attól függ, mennyi túlsúlytól akarsz megszabulni. Ha kórosan elhíztál, dietetikussal próbálkozz, mert valószínűelg többet ártanál egy drasztikus étrend változtatással, mint használnál. Ha szimplán van rajtad 10-15 kg extra (mondtam egy számot), akkor először szerintem csinálj egy kalkulációt, mennyi kalóriára van szükséged egy nap és így rá tudsz állni egy olyan étrendre, amit minden kezdő sportolónak ajánlanak. Tápanyagban gazdag reggeli (ez mindenképp fontos, itt lehet szénhidrát is), zöldség és/vagy gyümölcs, aztán a kalkulációnak megfelelő egésznapi étrend (leosztva több, kisebb étkezésre). A zöldség, gyümölcs elengedhetetlen. Nyilván nem fogod tudni tartani, ha azon pörögsz, hogy milyen jó lenne bedobni desszertnek egy csülkös pacalt, de ez elhatározás kérdése. Mondom, ezutóbbi akkor, ha nem küzdesz drámai túlsúllyal. Ebből bajod nem lehet, de ha bemész egy akármilyen boltba, ahol testépítéshez árulnak cuccokat, biztosan ellátnak 1-2 jótanáccsal. Az agyban lejátszandó meccset (elhatározás, kitartás) viszont senki nem fogja helyetted lejátszani. A testmozgást sem árt rendszeresíteni, bármennyi jobb, mint a semmi, bár a változás nagy részét az étrend teszi ki. Sok sikert :)
2016. márc. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
a legnagyobb problémám,hogy imádom az édességet,ha lehetne édességen élnék. egyébként 5 kilotól szeretnék megszabadulni.
2016. márc. 15. 14:28
 4/4 anonim ***** válasza:
Akkor élj félig édességen, csak vigyázz rá, hogy a tápanyagbeviteled jó legyen, ne tegyél bele cukrot..etc. Van mozgástér.
2016. márc. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!