Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Stagnáló fogyás - mit tegyek?

Stagnáló fogyás - mit tegyek?

Figyelt kérdés

közel másfél éve életmódváltásba kezdtem. Bar nem voltam extrem eset (89kg 37F, 174cm), de zavart a folosleg. Totalisan megvaltoztattam az etkezesi szokasaimat - inkabb csak sokat ettem mintsem "szemét" kajákat, elkezdtem futni, majd késobb konditerembe jarni. fel ev alatt szepen lassan lement 13kg - a valtoztatasaimhoz kepest sokkal tobbet vartam, de nem panaszkodom - itt viszont megallt a fogyasom. Hiaba futottam szinte majd minden nap legalabb 10km-t reggelente, hiaba ettem kevesebbet, egyszeruen nem tudtam lejjebb menni - pedig a hasamon lenne meg nemi felesleg.

Elkovettem azt a hibat, hogy elkezdtem meg kevesebbet enni - én nem eheztem! -, de ez sem segitett. Augusztusban beszeltem egy dietetikussal, aki szerint tul keveset eszek a mozgasomhoz kepest, ezmiatt ehezo uzemmodba kapcsolt a szervezetem, ezert nem fogyok. Megemelte a kajam mennyiseget kb 50-80%-kal (a lenyeges resze: napi 350g csirkemell, 1 doboz tonhal, 150g CH + rengeteg zoldseg + edzes utani es lefekves elotti protein - ahogy neztem, ez kb az ajanlott mennyiseg az en parametereimnek), az edzes kicsit tenyleg jobban megy, de sem sulyban, sem esztetikaban nem valtozott jelentosen immaron 3. honapja a testem.

csalonap hetente-kethetente a hetvegen 1 nap, ha nem itthon kajazok.

a sulyom valtozatlan, inkabb +1kg-val tobb (77 vagyok), a derekbosegem 1-2 centis ingadozassal azonos.

a futast par hete abbahagytam, mert nem birja a hatam, viszont heti 5x1-1.5 orara lejutok a terembe (mell-bicepsz, lab, hat-tricepsz, kardio, vall - has minden nap 10 perc intenziv)

altalaban heti 1-3 alkalommal kardiozni is szoktam.


valami tanacsot elfogadnek olyantol, aki mar jart hasonlo cipoben vagy hogy az utolso 5-6 kilotol hogyan szabadult meg? a jelenlegi celom eletemben 1x egy kockahas foto:)



2017. okt. 19. 12:21
 1/4 anonim ***** válasza:

A súlyod alapján nem sok felesleg lehet rajtad, de ha nagyon fontos neked, hogy szálkás legyél, vidd lentebb a ch-t, esetleg a fehérjét is (nekem kicsit soknak tűnik, még egy izmos pasinak is, bár nem írtad, hány g). És ha már nem vagy hájas, kezdj el több hasznos zsiradékot bevinni.

A sport/testépítés rovatban is kaphatsz hasznos tanácsokat.

2017. okt. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Makrókkal többet érnék, de jónak tűnik (kivéve a fehérjeport, az ennyi hús mellett feleslegesnek tűnik, bár nem számoltam utána, nem is számolhattam, nyilván a zöldségből és a bizonyára gabonát jelentő ch-ból is sok jön s az is számít), csak bizonyára sok a kalória. Hiszen deficitben mindig, mindenki fogy, a dietetikus elég furákat beszél. Koplaláskor belassul az anyagcsere, de nincs olyan, hogy nem fogysz, mert túl keveset eszel, ez fizikai, biológiai képtelenség, akárhogyan is nézem.


A súlyod alapján nem tudom, van-e s mekkora felesleged. Mivel nem lehetsz testképzavaros tinilány, elhiszem, hogy akad felesleg, de hogy mennyi, azt nem. Az az izomtömegedtől függ, hiszen 80 kilósan is lehetnél szálkás.


De akármennyi is van, csak valamilyen szálkásító étrenddel fogyhatsz. Az étrended jó, mozgás is van, csak a makrókat kéne belőni.

2017. okt. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Minden szavad stimmel az én esetemmel. 174 vagyok, most 77kg, de 90-ről indultam két éve.Még négy kiló szalonna van a hasamon,de ez három hónapja ragaszkodó üzemmódban van..1100 kcalt eszem, akár szín húst, akár vegyesen zöldség, magok, stb nem csökken a súlyom. Arra ügyelek, hogy ne álljon meg bennem a salak, ezért eszem olyanokat is, amik nem kötnek meg.

Hiába rendeztem be egy szobát konditeremnek, az erőnlétem jó, da a súlyom nagyjából marad...


azt elfogadom, az evolúció úgy alkotta meg az embert, hogy itt a négyévszakos területeken ősszel hízó, zsírraktározó üzemre vált a test..


én nem csinálok semmi mást, mint csak élek, kondizom(futni, úszni, kerékpározni nem járok)és szigorú program szerint eszem.


éhezni nem akarok, a szervezetemtől nem akarok megvonni semmi olyant, ami kell a napi üzemvitelhez..


csak az a négykiló háj nagyon ragaszkodik.

nincs ötletem, marad a diéta.

2017. okt. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Csókoltatom a diatetikusodat. Aki ilyen szakmára adja a fejét, attól elvárható lenne, hogy az egyetemen tanultakon kívül is szélesítse a látókörét. Itt most hadd ne fejtsem ki, hogy miért mondom ezt.

A lényeg; a csirkemelltől, az egyéb zsírmentes vackoktól nem fogsz fogyni, kérdező. Ha nem eszel zsírt (mondom, zsírt, nem olajokat!), nem ürül az epe, csak besűrűsödik. Ha nem ürül az epe, elégtelen az emésztés. Ha elégtelen az emésztés, akkora mennyiségű méreganyag keletkezik, amivel a máj már nem tud megbirkózni, ezért zsírpárnákba csomagolva elraktározza későbbre. Ezeket a szírpárnákat kellene leolvasztani, ezt pedig csak akképpen tudod, ha tehermentesíted egy időre a májadat a hülye csirkemelledtől, meg a tonhaladtól.

2017. okt. 20. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!