Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek, akiknek szintén magas...

Nektek, akiknek szintén magas IQ-t (gifted) mértek, hogyan viselitek el az embereket?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon magas IQ-t mértek be, az emberek több, mint 98%-ánál magasabb, és úgy érzem, mintha egy más bolygóról érkeztem volna. Persze ugyanúgy jellemző rám minden pozitív és negatív emberi tulajdonság is, mégis szenvedés egy óránál többet beszélnem egy átlagos IQ-val rendelkező emberrel. Nyilván senkit sem nézek le, mármint ez még nem azt jelenti, hogy emberileg bárkinél is több lennék én, vagy azok, akiknek átlag feletti intelligenciájuk van, de óriási kommunikációs és gondolkodásbeli különbségek fedezhetők fel.

Ez nem abban nyilvánul meg, hogy ki mennyire művelt, hanem abban, hogy milyen gyorsan és helyesen tudják összerakni a képet, érzelmesebbek, ez nem azt jelenti, hogy én ne lennék érzékeny, hanem azt, hogy inkább racionálisan közelítem meg az adott problémát, és kevésbé vezérelnek az indulataim. Pl. biztosan sok válaszoló indulatos lesz, miután kiírom ezt a kérdést, merthogy IQ alapján különböztetek meg embereket, és miért gondolom magam felsőbbrendűnek? Erről szó sincs, de nyilván aki érti, az érti.


Nekem nagyon nehéz úgy működni, hogy filozofikusan gondolkodom és a másik embertől nem kapok intellektuális kihívást. Elvileg a 125-130 körüli értéknél még nem sérül a tolerancia olyan mértékben, mint egy 140+ embernél.



2021. jún. 7. 10:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/138 anonim ***** válasza:
89%
Mi ebben a nagy dolog? Én például sohasem tanultam gimnáziumban,mert első olvasásra olyan szinten untam már az anyagot,hogy hihetetlen.Láttam magam előtt a lapokat,aláhúzásokat,képeket,mindent,mintha ki lett volna nyitva a könyv.Sokszor lelkiismeretfurdalásosom is volt mert úgy éreztem mintha puskáznék,pedig nem. Egyetemi történelemfelvételire több ezer évszámot tanultam meg fejből, sokat hónapra ,napra lebontva.Némelyiket pl. a normandiai partraszállást órára percre pontosan tudtam. Római jogból másnaposan szigorlatoztam ötösre az egyik legjobb egyetemen stb. És érdekel ez valakit? Nem.Xarok az egészbe.
2021. jún. 7. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/138 A kérdező kommentje:
8: Igen, szenvedés, mert nem tudunk érdemben vitatkozni, az érveik könnyen megcáfolhatók. Akkor is szenvedés, ha valamit elsőre megértek, továbblépnék, de másnak meg 10 percig tart felfogni, hogy miről van szó.
2021. jún. 7. 11:21
 13/138 A kérdező kommentje:
Milyen szavakat használok? :D értelmiségi vagyok, nálam ez a beszéd normális...
2021. jún. 7. 11:22
 14/138 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, hány éves vagy és mit dolgozol?
2021. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/138 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom nekem mekkora az IQ szintem, mert nem tartottam fontosnak megtudni. Amíg el tudom végezni a munkámat, tudok fejlődni és sok témához hozzá tudok szólni, addig nem lehet nagy baj.


Én alapvetően nem IQ szint szerint szelektálom a barátaimat, vannak köztük akik okosabbak nálam és vannak olyanok is, akik nem.

Azzal a barátommal aki nem túl intelligens, nem fogok nekiállni beszélgetni a csillagászatról. Szerencsére a legtöbb emberrel megtalálom a közös hangot.


Aki pedig fáraszt valamiért, azzal nem kommunikálok és nem azért mert rohadt magas az IQ-m, hanem simán csak nem és kész. :D

2021. jún. 7. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/138 A kérdező kommentje:
28 éves orvos vagyok, most csinálom a második diplomámat a bölcsészkaron.
2021. jún. 7. 11:25
 17/138 anonim ***** válasza:
89%
Na, akkor ott elég sok okos ember lehet. Beszélgess velük.
2021. jún. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/138 A kérdező kommentje:
Szerintem ne te mondd meg, hogy mit csinálják. Szándékosan írtam ki a kérdést, hátha valaki névtelenül könnyebben megosztja a tapasztalatait.
2021. jún. 7. 11:31
 19/138 anonim ***** válasza:
85%
Miért, ki mondja meg akkor, hogy mit csinálj? Te kérdeztél, én válaszoltam, ők okosak lehetnek, ugyanúgy, mint te, ezért gondoltam, hogy beszélgess velük, hiszen veled egy szinten vannak.
2021. jún. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/138 A kérdező kommentje:
Senki sem mondja meg, hogy mit csináljon a másik. Azoknak a véleményére és tapasztalataira vagyok kíváncsi, akik hasonló tartományba esnek (géniusz szint).
2021. jún. 7. 11:39
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!