Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Nektek, akiknek szintén magas...

Nektek, akiknek szintén magas IQ-t (gifted) mértek, hogyan viselitek el az embereket?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon magas IQ-t mértek be, az emberek több, mint 98%-ánál magasabb, és úgy érzem, mintha egy más bolygóról érkeztem volna. Persze ugyanúgy jellemző rám minden pozitív és negatív emberi tulajdonság is, mégis szenvedés egy óránál többet beszélnem egy átlagos IQ-val rendelkező emberrel. Nyilván senkit sem nézek le, mármint ez még nem azt jelenti, hogy emberileg bárkinél is több lennék én, vagy azok, akiknek átlag feletti intelligenciájuk van, de óriási kommunikációs és gondolkodásbeli különbségek fedezhetők fel.

Ez nem abban nyilvánul meg, hogy ki mennyire művelt, hanem abban, hogy milyen gyorsan és helyesen tudják összerakni a képet, érzelmesebbek, ez nem azt jelenti, hogy én ne lennék érzékeny, hanem azt, hogy inkább racionálisan közelítem meg az adott problémát, és kevésbé vezérelnek az indulataim. Pl. biztosan sok válaszoló indulatos lesz, miután kiírom ezt a kérdést, merthogy IQ alapján különböztetek meg embereket, és miért gondolom magam felsőbbrendűnek? Erről szó sincs, de nyilván aki érti, az érti.


Nekem nagyon nehéz úgy működni, hogy filozofikusan gondolkodom és a másik embertől nem kapok intellektuális kihívást. Elvileg a 125-130 körüli értéknél még nem sérül a tolerancia olyan mértékben, mint egy 140+ embernél.



2021. jún. 7. 10:48
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/138 anonim ***** válasza:
81%
Jaj mi csak átlag emberek vagyunk, nem vagyunk géniusz szinten, mint te :)
2021. jún. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/138 A kérdező kommentje:
Célzottan írtam ki a kérdést, azok számára, akik hasonló IQ tartományba esnek, hogy leírják a személyes véleményüket, mi ebben olyan felfoghatatlan? Bár előre várható volt, hogy nem kerülöm el az értelmetlen válaszokat.
2021. jún. 7. 11:50
 23/138 A kérdező kommentje:
Miért jelentene egyből erődemonstrációt az, hogy valaki intelligens? Mindenfélék vagyunk, még egyszer mondom, a magas intelligenciaszint nem egyenlő a műveltséggel és az életben szerzett tapasztalatokkal. Nem állt szándékomban megsérteni senkit sem, aki valamiért mégis besértődött, az nem miattam van.
2021. jún. 7. 11:53
 24/138 anonim ***** válasza:
83%
Senki nem sértődött meg, tévedsz. Itt arról van szó, hogy rohadtul unszimpatikus az, ha valaki saját magát ennyire imádja.
2021. jún. 7. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/138 A kérdező kommentje:
Hol látsz ebben imádatot? Leírtam, hogy nem gondolom magam emberileg többnek. Szimplán intelligensebb vagyok, mint az emberek 98%-a, de ez tény, nem önimádat.
2021. jún. 7. 11:56
 26/138 anonim ***** válasza:
72%

Megmondom miért nem vagy szuperintelligens:

Ha az lennél akkor tudtad volna,hogy ez a kérdés mit fog generálni a kommentszekcióban.Tegyük fel,ezt tudtad is. Ha tudtad akkor miért kellett feltenni a kérdést? Azt akartad,hogy az emberek felidegesítsék magukat rajtad? Ha igen,akkor ez egy nem egy intelligens húzás.Az intelligens ember meghúzza magát csendben és a háttérből figyeli az eseményeket.

2021. jún. 7. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/138 A kérdező kommentje:

Tudtam, és le is írtam a kérdésben, lásd: "biztosan sok válaszoló indulatos lesz, miután kiírom ezt a kérdést, merthogy IQ alapján különböztetek meg embereket, és miért gondolom magam felsőbbrendűnek? Erről szó sincs, de nyilván aki érti, az érti."


Ha kicsit jobban belegondolsz, akkor az emberek könnyebben osztják meg névtelenül a véleményüket, mint személyesen. Főként azért, mert devianciának és önimádatnak titulálják azt is, aki pozitív értelemben nem átlagos. Ez lehet egy evolúciósan belénk kódolt magatartás, de most nem lényeg. Én papíron valóban géniusz vagyok, de annak a tapasztalatai is érdekelnének, aki meghaladja (hivatalosan) a 130-at.

2021. jún. 7. 12:05
 28/138 anonim ***** válasza:
87%

De imádom, amikor az emberek valami hülyeséggel flexelnek. XD


Kérdező eléggé ellentmondásos amit írsz, azt mondod nem érzed magad jobbnak, de közben meg olyan szavakat használsz, amik ezt sugallják. Ez elég nagy ellentmondás. Most vagy tényleg jobbnak érzed magad, csak nem akarod (talán még magad előtt sem) beismerni, vagy ha tényleg nem érzed magad jobbnak, akkor nem jól fogalmazod meg a gondolataid, mert a szöges ellentéte jön át annak, amit mondasz.


Szerintem jobbnak érzed magad, csak annyira természetesnek veszed, hogy ez az iq egy plusz dolog benned, hogy ez a felsőbbrendűség érzés is kikopott, és csak egy puszta száraz tény, egy axióma, hogy te bizony jobb vagy.


Őszintén nem tudom milyen tapasztalatokat vársz. Arra vársz, hogy, majd valaki ír egy választ, hogy jajj na végre valaki én is 180+ vagyok, ez már egy másik létforma, és akkor közösen megvitatjátok, hogy mások milyen buták?


Mert amúgy a problémára rendkívül egyszerű a megoldás. Ha valakivel nem élvezed a beszélgetést (mindegy milyen okból), akkor ne vele barátkozz, keress olyat, akivel élvezed.

2021. jún. 7. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/138 anonim ***** válasza:
82%

Most leirok egy olyan dolgot, ami nem biztos, hogy fog tetszeni ezeknek a magukat geniusznak mondott embereknek.


A valoban intelligens ember ritka, mint a feher hollo.


Kerdezo sem tartozik kozejuk.


A valodi intelligencianak nemcsak a szakmaban(szakintelligencia, lasd Einstein), hanem az elet osszes teruleten meg kene nyilvanulnia.


Hiszen az intelligencia egy kepesseg, amely segit helyesen latni es kezelni a helyzeteket.


Egy adott helyzet resze lehet egy viselkedesi problemakkal kuzdo, kevesbe tajekozott ember is, akit ugyanugy tudni kellene kezelni, mint amikor valaki a relativitas elmeleten vagy a rak ellenszeren dolgozik.


Na ezert ritka a valoban intelligens ember, mert ezek az ommagukat(ego) geniusznak mondott, hitt embereknek(media is kozrejatszik) beszukult a tudatuk.


Lasd a kerdezot, stb.


A kerdesre is valaszolok.


Ezeket az embereket ugy lehet elviselni, hogy tudatositod a sajat erzeseidet, illetve megerted a gondolkodasukat.


Zaraskent:

Attol, hogy elhiszed magadrol, hogy hiper intelligens vagy,

vagy mert valaki fotó memóriàval rendelkezik vagy mert az illeto elsore megerti a matematikai bizonyitasokat, nem lesz geniusz, maximum a szakteruleten, ami valojaban szakintelligencia, nem teljes, valodi intelligencia.


Elnezest, ha valakinek megsertettem az egojat.

2021. jún. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/138 anonim ***** válasza:
71%

Figyu, már írtak tapasztalatokat más okos emberek a kérdésed alá, szerintük veled van a baj :)


Valahol nagyon elbillent nálad az egészséges egyensúly. Sajnos mégse vagy annyira okos, ha nem vagy képes felismerni azt, hogyan társalogj "nálad butább" emberekkel, közös pontot még véletlenül se keresel, pedig azt írtad, hogy tiszteled ha valaki valamiben nagyon jó. Talán ki kellene pihatolni ezt a pontot a másikban. De te csak a magad témáját erőlteted, nem?


Hajaj, pedig a történelem során volt már pár okos ember, akik mégis hangot találtak a pór néppel:) Belőlük lettek a híres népvezérek, pl. Nagy Sándor.


Nalam az phassza ki a biztosítékot, hogy te orvos lettél :D Remélem nem emberekkel foglalkozol, csak valami labor patkány lettél, mert nem hiányzik még egy nagyképű orvos, aki érezteti Mari nénivel, hogy mennyire hülye. Amúgyis sok van a dokik rovásán.

Beszélgess a kollégáiddal, ők is lediplomáztak valahogy orvosin. Vagy puncsolj a profoknál, ők talán megütik a szintet :D

2021. jún. 7. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!