Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig szajkózzák még a...

Meddig szajkózzák még a maradj otthont?

Figyelt kérdés
Munkám elvesztettem,most még többet megyek sajnos mert találnom kell másik helyet! Akik ezt kitalálták nem gondoltak bele az egyszerű dolgozó ember életébe.Ma is egész délelőtt a várost róttam munkát keresve,érdeklődtem,önéletrajzot vittem.Nem a vírustól félek hanem az utána kozben kialakuló helyzettől ,a stressz,munkanélküliség,lakhely elvesztése meddig Mèg ??? Ez sem a jó irány....
2020. ápr. 7. 15:31
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 21/101 anonim ***** válasza:
88%

#18

Hát, szerintem az eladósodás még mindig jobb mint a halál.

Nálunk speciel majdnem csak veszélyeztetettek vannak a családban, én személy szerint örülök hogy az intézkedéseknek hála kisebb eséllyel kell temetni x családtagot 1-2 hónapon belül.

Ha már "gondoljunk bele más helyzetébe"....

2020. ápr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/101 anonim ***** válasza:
88%

#20

Befizetések, ügyintézések működnek online is. 2020 van.

2020. ápr. 7. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/101 anonim ***** válasza:
74%

"8 év vendéglàtózás után...Munkám elvesztettem... "


Tudod, most jellemzően azok vannak bajban, akik FEKETÉN VAGY SZÜRKÉN DOLGOZTAK.

Ha rendes, normál bejelentéssel dolgoztál, akkor pedig most munkanélküli segélyt kapsz - tehát nem fogsz éhenhalni.


Tessék Neked egy cikk egy olyan emberről, aki szintén hisztériának tartotta a járványt:

[link]

2020. ápr. 7. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/101 anonim ***** válasza:
12%

A maradj otthon a milliomosoknak, diplomásoknak, celebeknek szól, mert én úgy vettem észre hogy a kórházi dolgozókon, élelmiszeriparban lévőkön kívül, nagyon fontos ilyenkor a barkács és kéziszerszám gépek gyártása :D, olyan tulajdonságokkal bír mint egy lélegeztetőgép.

Mi műszakonként 300+ létszámmal dolgozunk egy multinál, de nem értjük hogy a cég vezetése mire vár? Arra hogy valaki behurcolja a fertőzést, és ha ez kitudódik akkor fizetnek majd egy jókora bírságot? vagy csak meglett beszélve egy jókora összeg keretében az önkormányzattal hogy nyugodtan menjen csak a munka....


Nem vagyok már egy lustálkodó kamasz szintjén, örülök annak hogy engem olyan tekintetben nem érint ez a világméretű hiszti, hogy van pénzem, a tartalékhoz nem kell nyúlni, és nem úgy kelek fel nap mint nap hogy vagyok bele a világba, zseton nélkül, másnak azóta áll az autója hogy utoljára elment dolgozni majd haza jött, ennek 2 hónapja, boltba elmegy villamossal, busszal, csak hogy ne költsön még benzinre is, én mondjuk kitudom használni legalább az alacsony árát, elgurulok ide-oda, jó idő van.

Viszont Európában még jelenleg is dolgoztatnak sutyiba, olyan melókban amik elhanyagolhatóak lennének.


Nekem az fáj hogy a cég szolidaritásból nem ad 2 hét állás időt, tudom hogy pénzben, üzletben nincs haverság, de ha enyém lenne egy olyan cég ami uniós pénzekből, támogatásokból is sok évre bebiztosította magát, és nem 1-2 hetes leállástól bukna bele, akkor elengedném az embereket kicsit pihenni, ha nem is 100%-ban fizetnék nekik hanem mondjuk 70%-ban


Most látszik igazán hogy minden munkáltató aki még zavartalanul működtetheti a cégét, az ebben az időszakban is nyomja a munkát, a Mercedesnek miért kellett 4 banktól is támogatást nyújtani, magától nem jönne helyre a helyzete? Akkor annyit is ér az egész...

2020. ápr. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/101 A kérdező kommentje:

21 ,persze ha dörömbölne a végrehajtó ( ami remelem nem fog bekövetkezni) majd ezt mondom neki.... nem épp türelmes kedves senki ilyenkor is elvárják,hogy fizessünk az meg pénzből megy.



22 nem mindent lehet.

23

Nem én döntők,hogy jelent be a főnököm ,nem lehet pattogni a munkavállalónak ...akkor eddig sem lett volna állásom ha kötekszek meg pattogok. Így meg ha nem lenne hisztéria vár vissza. Csak ha sokáig húzzák ő is tönkremegy.

2020. ápr. 7. 16:23
 26/101 A kérdező kommentje:

24 igen fura vírus ez boltokba gyárakba nem jár 😀csak etterembe járt meg iskolába,azokat sürgős volt bezárni.

Annyiból jó hogy van még munkád és így megélhetésed.

2020. ápr. 7. 16:24
 27/101 anonim ***** válasza:
12%
A kormány már ismertette a gazdasági akcióterv. Nyugodj meg, dőlj hátra, hamarosan érezni fogod a hatását! Minden rendben lesz!
2020. ápr. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/101 anonim ***** válasza:
81%

"Nem én döntők,hogy jelent be a főnököm ,nem lehet pattogni a munkavállalónak" - arról viszont te döntesz, hogy hajlandó vagy-e feketén/szürkén munkát vállalni. Te is meghoztál egy döntést, most itt a következménye.

Nagyon bírom, amikor pont azok sírnak, akik vígan eléltek a feketén kapott borravalókból, meg borítékokból, ugyanúgy igénybevéve az egészségügyet pl., most meg kellene a segély, meg éhen akarsz halni.

Fodrászom bődületes összegeket kért el, persze számlát nem szeretett adni, most neki sír a legjobban a szája, hogy bezárt a szalon, mi lesz vele. Az ilyeneket nem sajnálom, bocs.

2020. ápr. 7. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/101 anonim ***** válasza:
29%
Hagyd a fenébe, látod, hogy nem érdemes vitázni ezekkel a vérpistikékkel, akik már pisztollyal lőnének le mindenkit, aki ki mer menni az utcára.
2020. ápr. 7. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/101 A kérdező kommentje:
Persze ha nem vállalom el,hanem lázadok akkor eddig sem lett volna allasom! Vagy te nem tudom miylen helyen dolgozol,hogy a főnököddel ellenkeznél. Ezt kellett elfogadni mert ez volt lehetőség.
2020. ápr. 7. 16:34
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!