Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Meddig szajkózzák még a...

Meddig szajkózzák még a maradj otthont?

Figyelt kérdés
Munkám elvesztettem,most még többet megyek sajnos mert találnom kell másik helyet! Akik ezt kitalálták nem gondoltak bele az egyszerű dolgozó ember életébe.Ma is egész délelőtt a várost róttam munkát keresve,érdeklődtem,önéletrajzot vittem.Nem a vírustól félek hanem az utána kozben kialakuló helyzettől ,a stressz,munkanélküliség,lakhely elvesztése meddig Mèg ??? Ez sem a jó irány....
2020. ápr. 7. 15:31
 81/101 anonim ***** válasza:
86%
Véradásra nem adnak semmit. Plazma adàsért adnak pénzt. De szerintem nem éri meg.
2020. ápr. 8. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/101 A kérdező kommentje:

85

Miért nem éri meg ? Most kell a pénz lehet el megyek

2020. ápr. 8. 11:19
 83/101 anonim ***** válasza:
29%
Van ilyenkor plazmaadás? Hisz még egy fogat se tömnek be maszekban...
2020. ápr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/101 anonim ***** válasza:
13%

#87

Valahol olvastam, hogy lehetséges hogy a vérplazma segíthet. NEM vagyok ebben biztos, csak rémlik egy cikk.

Ha ez igaz, akkor biztos lehet plazmát adni, hiszen szükség lesz rá.

2020. ápr. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/101 anonim ***** válasza:
100%
Plazmaadás van, mert a plazmából gyógyszer készül. Viszont a gyakori plazmaadást nem javaslom. Én voltam eddig egyszer, nem volt negatív tapasztalatom, de olvastam olyanok tapasztalatát, akik a megengedett legrövidebb időt kihasználva jártak, és eléggé lemerítette őket egy idő után. Szóval pénzszerzés miatt ez túl kockázatos. Ráadásul nem adhat mindenki. Valakinek nem jó a vénája hozzá, valakinek olyan egészségügyi gondja van, ami miatt a plazmája nem használható fel.
2020. ápr. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/101 anonim ***** válasza:
100%

#88, Azt félreértetted.


Azokra vonatkozik, akik bizonyítottan átestek, felgyógyultak a COVID-19-ből... és a vérplazmájuk dús az SARS2 ellen termelődött IgG IgM antitestekkel.


Ezt a plazmát veszik le és adják be a súlyos eseteknek, hogy passzív immunizációt érjenek el. Sajnos nem túl gazdaságos, mert nem tanítja meg védekezni az immunredndszert, és folyamatosan kell adni a plazmát a betegnek... ehhez temérdek plazmáát kell levenni gyógyultakból.


Nálunk már csinálják kísérleti céllal.

2020. ápr. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/101 anonim ***** válasza:
85%

... ja és szerintem sem jó ötlet most plazmát adni.


Nagyon megterheli a sorozatos plazmaadás a szervezetet, és most baromira nem jó legyengülni. Ha elkap a betegség akkor minden erejérr szüksége van még egy fiatal 30 körüli szervezetnek is.


Ha genetikailag valaki érzékenyebb a SARS2-re annak fiatalon is nehéz hosszú 2-7 hetes betegség alakul ki. Akár otthon, akár kórházban, de jól odaver. Nem halsz meg, de erős szervezet kell hozzá.


Plusz egy plazmaközpont kitudja most mennyire fertőzött hely, ahol sok ember kontaktba kerül a nővérekkel.

2020. ápr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/101 anonim ***** válasza:
57%

#90

Akkor köszönöm a pontosítást, tényleg csak rémlett valami. :)

2020. ápr. 8. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/101 anonim ***** válasza:
78%

Igen, olyat én is olvastam, hogy a COVID-19-ből felgyógyultak plazmája segíthet, ugyanakkor a plazmát másra is használják.

Itt van egy kis infó, mire használják még a vérplazmát, milyen betegeken segít (ez bármelyik plazmaközpont oldalán megtalálható, most ezt dobta fel elsők között a google):

[link]

2020. ápr. 8. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/101 anonim ***** válasza:
78%

Igen, ez viszont igaz. Plazmára most is nagy szükség van... kb aranyáron van.


Így időnként nem ár ha adnak az emberek most is plazmát. Olyan központ kell ahol UFO ruhában dolgoznak, és teljes fertőtlenítés van + nincsen váró, nincs várakozás összezárva 20 emberrel. Ha van is, 2 méteres táv és mindenki orvosi maszkban ül. (Nem textil maszk, mert mint kiderült kutyafülét sem ér a textil, lazán átmegy rajta a köhögés is... a sebész maszkon nem)


Valahogy nehezen tudom ezt elképzelni...

2020. ápr. 8. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!