Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit tehetnék ha nincs mit...

Mit tehetnék ha nincs mit enni? (2018)

Figyelt kérdés
Kényes dolog... tóbb ilyen jellegű kérdés is van. Nem tudom engem mennyire vesztek komolyan de inkább ilyen végső elkeseredésemben írok... az előző munkahelyemen létszámleépítés volt... most új melóhely de nem tartott ki a fizetés mivel nem teljes havi volt. Az a helyzet nincs kajám se pénzem... nem vagyok régóta Jászberénybe szóval noncs olyan barátom akitől kérhetnék kölcsön egy kis pénzt vagy kaját. Rokonom sincs olyan... 18 évesen elzavartak otthonról most 20 vagyok. Van valakinek... bárkinek valami tippje? 9.-én délután van fizetésem és 2 napja nem ettem

#éhség #nincs mit enni
2018. márc. 1. 18:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 11/73 anonim ***** válasza:
89%

Munkahelyeden nem tudsz előleget kérni?

Önkormányzat nem tud egyszeri segélyt adni?

Esetleg valami alkalmi munkát nem tudsz vállalni?

2018. márc. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/73 anonim ***** válasza:
33%
Add el a telefonod, ide ugyan nem tudsz irni, de ehetsz
2018. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/73 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, holnap bepróbálkozom zöldségesnél bár errefelé az emberek... mások. A jászságiak olyan hogy is mondjam... mindegy. Egy próbát megér, azért köszönöm.


Előleg nincs "mindjárt fizetés" címszóval.

2018. márc. 1. 19:20
 14/73 anonim ***** válasza:
81%
munkahelyi büfében nem tudsz hitelbe kérni kaját?
2018. márc. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/73 anonim ***** válasza:
77%

[link]


őket kérdezd meg!

2018. márc. 1. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/73 anonim ***** válasza:
79%

Ha az elmúlt 10 évben többszörösen nem éltek volna vissza a bizalmammal olyanok, akiket megsajnáltam, most rohannék és máris utalnék neked pénzt. Sajnos megkeményítettek a szélhámosok és bizalmatlanná váltam.

Ne vedd zokon, de neked sem hiszek!

Add zaciba a telefonod és vegyél rajta kenyeret meg zsírt!

(Jászberényben van zálog!)

2018. márc. 1. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/73 anonim ***** válasza:
94%

Bármilyen zárkózott is vagy, vannak munkatársaid, akik elvileg minden nap látnak. Tudom, hogy iszonmyú kínos, de ők látják, tudják, hogy dolgozol, azt is, mikor kapsz fizetést, így azt is tudják, hogy nem kamuzol, mikor azt mondod, 9-én lesz pénzem, ki tudnál-e segíteni egy kiló kenyérrel.

Alkalmi, szezonális melók, mint szórólapozás, esetleg ha ti is behavaztatok, hólapátolás, néhány óra altt néhány ezret megkereshetsz ezekkel, és azonnal adják a pénzt.


Remélem, többet nem kerülsz ilyen helyzetbe, de ha mégis, azért adok néhány tippet, hogy lehet egy ilyen hónapot túlélni. Persze a titok egyszerű: spórolás, spórolás és még több spórolás. Lefagyasztani, ami romlandó (kenyeret is néhány szeletenként, két-három nagyobbal ki lehet bírni egy napot), egy üveges lecsó és egy kiló rizs 600 forint, ebből ha jól osztod be, kijöhetsz majdnem egy hétig. Liszt, élesztő és olaj legyen a kamrádban (nyilván mikor majd jut rá), mert ha elfogy a kenyér, és pénz éppen nincs, ebből tudsz sütni néhány napra valót - végül is ha jól beosztod ebből is kihúzhatod egy hétig. Konzervek: nyilván akkor kell venni, amikor van rá, és amikor le vannak árazva, a kamrában viszont elállnak évekig, és nagyon jól tudnak jönni, ha éppen túl kell élni néhány napot.

Ha ezekre figyelsz, egy ilyen hónapot gyakorlatilag fillérekből ki tudsz húzni, de tényleg remélem, hogy nem lesz rá szükséged.

2018. márc. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/73 anonim ***** válasza:
81%
van bankszámlád?
2018. márc. 1. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/73 anonim ***** válasza:
91%

Nekem is ilyen ugrott be, hogy zöldségesnél, boltban már eladhatatlanul ócska zöldség, gyümölcs, efféle (bár itt a zöldséges a kicsit rothadt almát is eladja olcsón, meg is éri megvenni. de hátha)... A diákok megkérdezése sem tűnik rossz ötletnek, amit valaki írt, bár én inkább éheznék, az biztos. 10 nap evés nélkül egy embernél nem okoz károsodást, persze kellemetlen, nem mondom, hogy nem. Most még istenes, 2 napja nem evett állapot az OK, beüt a ketózis és nem éhes az ember. Legalábbis én. Aztán jön az, hogy csak evésre tudok gondolni, de a profik simán böjtölnek heteket munka mellett. Túlélhető, de nyilván próbálkoznék dolgokkal. Nem tudok eladni dolgokat, de ha más ügyesebb s van valamije, akkor ez lehet opció. Most még terményt is nehéz találni a hóban, max. némi csipkebogyót, bár az nem sok.


Nincs itt valaki arrafelé? Én nagy szegénységben élek, de jókat eszem és ha a macskának és a cinkének jut, neked is adnék ételt. De én a Bakonyban lakom és nincs felesleges pénzem még benzinre se, nem mintha a kisautóval ki lehetne állni ekkora hóban. De nagyon tudom sajnálni azt, aki éhezik és fázik s tuti rengeteg ilyen ember van még.


Nálunk máltaiak vannak, na ők nagyon kedvesek és adományozók, ha itt lenne valaki ilyen, biztos tudnának adni valamit, karácsonykor is sok csomagot osztanak szét a rászorulók közt és máskor is van valamijük...

Tuti van valaki arrafelé, aki adna valamit merő szívjóságból, max. megtalálni nehéz. De étterem, bolt, zöldséges, ott van hulladék...


De ha össze tudsz szedni egy kupac sörösüveget és italos dobozt, talán annak az árából is kijön valami, csak fogalmam sincs, mi, mert még egy kiló rizshez is sok kell, 1-2 zsemlétől pedig csak éhesebb leszel.


A pénz végét kellett volna iszonyú olcsó ételekre költeni, hogy kihúzd :(

2018. márc. 1. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/73 anonim ***** válasza:
37%
Mit dolgozol? munkahelyen fizetéselőleget lehet kérvényezni általában. Mért zavartak el otthonról? azt látom hogy Jászberényben nincs túl sok ingyenkonyha és ciki új kollegáktól kérni, akiket alig ismersz. Ennyire nincs semmilyen családtagod, rokonod aki kisegíthetne?
2018. márc. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!