Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mit tehetnék ha nincs mit...

Mit tehetnék ha nincs mit enni? (2018)

Figyelt kérdés
Kényes dolog... tóbb ilyen jellegű kérdés is van. Nem tudom engem mennyire vesztek komolyan de inkább ilyen végső elkeseredésemben írok... az előző munkahelyemen létszámleépítés volt... most új melóhely de nem tartott ki a fizetés mivel nem teljes havi volt. Az a helyzet nincs kajám se pénzem... nem vagyok régóta Jászberénybe szóval noncs olyan barátom akitől kérhetnék kölcsön egy kis pénzt vagy kaját. Rokonom sincs olyan... 18 évesen elzavartak otthonról most 20 vagyok. Van valakinek... bárkinek valami tippje? 9.-én délután van fizetésem és 2 napja nem ettem

#éhség #nincs mit enni
2018. márc. 1. 18:33
1 2 3 4 5 6 7 8
 31/73 anonim ***** válasza:
73%
biztosan lennének itt olyanok akik utalnának egy kevés pénzt, pár száz forintot. ha valóban éhes vagy, akkor feladod a büszkeséged és elfogadod a segítséget.
2018. márc. 1. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/73 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, egy hasznos tipp nekem többet ér pár száz forintnál.


Egy másik válaszolónak meg... mindenképp megírom mi lett végül. Igazábol a hangulatomon sokat dobott hogy ilyen segítőkész emberek vannak :)

2018. márc. 1. 21:08
 33/73 anonim ***** válasza:
94%
Kollégák nem látják, hogy éhezel? Pld nálunk hétvégen nem volt konyha az üzemben és magunkkal kellett vinni kaját, jött egy ötlet, hogy a kolléga tuti elfelejti, keszitettem neki is, hogy örült neki, meg volt, hogy elfogyott a pénze akkor összedobtunk neki kajapénzt, őt is az apja kidobta otthonról ... nem könnyű, esetleg kérdezd meg valamelyik kollégadat, hogy tudna-e kölcsönadni, vagy valamelyik kisebb üzletbe szerintem egy kiló kenyérbe senki nem hal bele vagy küldök neked pár ezrest nem ver a földhöz ne éhezzél már jóember
2018. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/73 anonim ***** válasza:
91%

Nagyon jó ötleteket kaptál eddig. Az áruházak, élelmiszerboltok, pizzázók, kávézók, éttermek mindenképp megérnek egy próbát.


Ha az utcán odamész emberekhez, akkor igaz, hogy kevesen, de adnának neked ételt vagy pénzt. Tőlem többször is kértek már így, és ha tudtam, adtam. Mert tudom milyen, ha nincs mit az asztalra tenni. Én gyerekkoromban voltam ilyen rossz helyzetben, mert a szüleim keveset kerestek, és nem tudtak bánni a pénzzel. Most 20 évesen ott tartok, hogy én segítek másoknak kimászni a gödörből, ahogy tudok.


A munkavállalás is jó ötlet, ahogy említették a mosogatást ételért cserébe. Szerintem az teljesen korrekt lenne.


Ha pénzt nem fogadsz el, akkor gondolom címet sem adsz, ahova egy csomagot küldhetnék tele nem romlandó étellel.


Majd írj, hogy végül sikerült-e megoldanod a problémád, vagy ha szeretnéd elfogadni a segítségem.

2018. márc. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/73 anonim ***** válasza:
93%

Belegondoltam a te helyzetedbe, végig mentem rajta én kihez fordulnék végső esetben

A munkatársak (főleg,hogy új vagy) nem tudni milyen emberek és 100%,hogy tőlük nem kérnék sem ételt sem pénzt, hacsak nincs már olyan valaki akivel jóban vagyok és valamennyire megbízok benne.

Én azt csinálnám,hogy minden erőmet összeszedve felkeresném a szomszédokat,akár kertesházban, akár tömbben laknék és elmondanám szépen a történetemet, nem pénzt kérnék hanem ételt, amit tudnak adni.

Szerintem nem kellene sokáig próbálkoznod, ha magamból indulok ki én 100 %,hogy adnék amit tudok!!

Bízz az emberek jóindulatában és kitartást neked!

2018. márc. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/73 anonim ***** válasza:
87%
Járd végig az üzleteket, zödlségeseket, pékeket, stb, és a munkádért cserébe kérd el a leselejtezendö maradékokat - a legtöbb helyen ugyanis a már nem leadható élelmiszereket a kukába teszik, ha te ezeket kéred el a munkádért, akkor nekik ingyenben van, neked meg segít), menj be a plébániákra, és ott kérj valami kevés ennivalót, járd végig az utcákat, szórakozóhelyek, üzletek környékét és szedd össze a visszaváltós üvegeket (ez adott esetben igen sokat behozhat pénzben, mert rengetegen csak elhajigálják ezeket), ezzel ki tudod húzni egy ideig.
2018. márc. 2. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/73 anonim ***** válasza:
91%
Szégyen nem szégyen de kollégáktól is lehet segítséget kérni. Szerintem nem okoz problémát eggyel több szendvicset készíteni vagy hogy dobjanak akkor neked össze egy 5000 ftot , amit később megadsz . Igaz abból minimálisan is de tudsz enni, kiló kenyér, zsír, pár szem krumpli, bab, liszt kijön már belőle.
2018. márc. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/73 anonim ***** válasza:
100%
Hogy vagy? Hogyan vészelted át ezt a nehéz időszakot?
2018. márc. 12. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/73 anonim válasza:
100%
Hogy messze lakok toled:(((
2018. márc. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/73 anonim ***** válasza:
100%

Ó Istenem! :(

Most láttam meg a kérdést, egy véletlen folytán.

Nagykanizsán élek, de egy csomagocskát száraz tésztával, konzervekkel szívesen küldtem volna.

2018. márc. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!