Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A leveseket, főzelékeket...

Igabcsy kérdése:

A leveseket, főzelékeket miért a végén kell berántani?

Figyelt kérdés

Már több receptben is azt láttam, hogy sós, fűszerekkel ízesített vízben megfőzzük, és a végén készítjük el a rántást, amit beleöntünk, és a végén tejföllel gazdagítjuk. Én úgy emlékszem, hogy édesanyám először rántást készített, felöntötte, és abban főzte meg a zöldségeket, majd a végén tejfölt tett bele.

Miért írja szinte minden recept fordítva? (sajnos édesanyámat már nem tudom megkérdezni)


2010. júl. 12. 06:59
 1/4 anonim ***** válasza:
96%
A lisztes ételekben nehezebben fő meg minden, és ráadásul könnyen le is tapad az edény aljára. A lisztet nem kell főzni, csak pár percig forralni. A végén kell berántani, habarni az ételt.
2010. júl. 12. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
van olyan leves, ahol az elején kell a liszt....
2010. júl. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyszerű: ha csak a végén teszed bele a rántást,akkor nem kell annyira figyelni a levesre. Ha rántással kezded,akkor, ha már majdnem forr,le kell venni a hőfokot,mert kifut a levesed. Ehhez pedig ott kell állni a tűzhely mellett,nem lehet közben mást csinálni. Kényelmesség.

Mindenki másképp főzi a leveseket (is),de pl. van olyan leves,amit nem lehet előre berántani,mint pl. a szárazbab,szárazborsó stb. Ezek sokára főnek meg.

Sok leves viszont jobb ízű,ha előre rántják be.

2010. júl. 12. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Még annyi. a főzelékeket azért szokták a végén berántani,mert előre nem tudod eldönteni,hogy mennyi rántás (vagy habarás) kell bele,hogy elég sűrű legyen.
2010. júl. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!