Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Elrontottam a burgonyás...

Elrontottam a burgonyás tészta receptet (szilvásgombóchoz)!?

Figyelt kérdés

A recept szerint a megfőtt és áttört burgonyát elkeverjük a zsiradékkal, liszttel, búzadarával, megsózzuk, és egy tojással összegyúrjuk.

Na mármost én így csináltam: a tört burgonyába beleraktam először a lisztet, majd a zsiradékot, darát, utána kevertem össze, majd elkezdtem összegyúrni, és beleraktam a sót és a tojást és tovább gyúrtam. Elrontottam ezzel?? Nem áll össze a tészta, ragad, pedig raktam még hozzá sok lisztet de egyszerűen hiába, fel se veszi, ugyanúgy ragad. Már egy egész dobozzal elhasználtam. Dobhatom ki a tésztát? Mit csináljak?? Help!! :(


2019. szept. 8. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:
89%
Életemben nem raktam darát a gombóctésztába, nem is hallottam senkitől így csinálni. Honnan vetted ezt a receptet?
2019. szept. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%

A tésztát túlgyúrtad, azért ragad. A kurmplis tésztákat gyorsan össze kell dogozni, mert csakúgy lesz jól formázható.

Legközelebb az összetört krumplihoz add kozzá a lisztet, sót, tojást, azaz mindent egyszerre tegyél bele - zsiradék meg gríz nem kell bele -, és a lehetö legkevesebb gyúrással állítsd össze.

2019. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
85%

Nyugodtan kidobhatod!

A gombóctésztába nem kell dara és nem kell zsiradék. Van aki még tojást sem tesz bele, én hol rakok, hol nem, ha rakok, akkor kicsit keményebb.

Te valamit piszkosul benéztél, mert a zsiradék csak a zsemlemorzsa (prézli) pirításához kell. A prézlit meg elnézted és darát használtál.

Itt egy normális recept, ha sok a mennyiség, akkor felezd, de a kész gombócokat le is fagyaszthatod!

[link]

2019. szept. 8. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Kuka!

És linkeld már be azt a receptet, ahol zsírt meg darát írnak a gombóctésztába, elbeszélgetnék a receptet feltöltővel!

2019. szept. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom, miért akadt ki mindenki, hogy a gombóc tesztájába zsiradék és búzadara is kell! Én mindíg így csinálom, 1 kanál zsír, 1 kanál dara megy az átnyomott főtt krumplira + 1 tojás és liszt /amennyi éppen kell/.

Szerintem a 2 tojás sok, meg lényeges, hogy a krumpli teljesen ki legyen hűlve, mert melegen rengeteg liszt kell bele!

Egyébként a krumplis teszta receptje /zsírral, grízzel/ Horváth Rozi szakácskönyve szerint:

"Jó burgonyás tészta készítése

Hozzávalók: 1 kg burgonya, kb. 20—30 dkg liszt (attól függ, mennyire lisztes a burgonya), egy jó kanál búzadara, 2 evő- kanál olaj vagy 3 dkg zsír, 1 tojás, só.

A héjában megfőtt és áttört burgonyát elvegyítjük a zsiradék- kai, liszttel, darával, megsózzuk és egy tojással összegyúrjuk. Pihentetés nélkül dolgozzuk ki."

2019. szept. 8. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%
Horváth Ilona szakácskönyve, bocs az elírásért!
2019. szept. 8. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, végül nem dobtam ki, megcsináltam, nem lett rossz. :) Ja és az utolsó hozzászólóhoz csatlakozva, a Horváth Ilonás szakácskönyvből csináltam én is.
2019. szept. 8. 18:12
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
A szilvás gombóc tésztájába csak lisztet, sót, és krumplit szoktam rakni. Nem kell bele se zsiradék, se dara se tojás.
2019. szept. 8. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!