Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Összeállítottam az előbb egy...

Összeállítottam az előbb egy túrógombóc szettet - jól csináltam?

Figyelt kérdés

Én mint egyedülálló 30 éves férfi, ma idáig nem tudtam eldönteni mit ennék meg és mit kéne főzni. Volt a hűtőben péntek óta egy csomag durvább szemű túró, gondoltam felhasználom még mielőtt a kukában kötne ki. Sose csináltam még, de gyerekkoromban láttam mamát hogy csinálja.


Nos, úgy kezdtem hogy egy tálba beleöntöttem a túrót, barna cukrot, vaníliásat is, no meg mazsolát és felvert tojást. Ezeket összegyúrtam és búzadarát is szórtam hozzá. Úgy saccolom hogy a búzadara kicsit több lett, de ha több akkor teszek hozzá még tojást. Ezzel lehet meg tudom menteni, ha sok lett a dara. :)


Nemsokára mennem kell itthonról, ezért alufóliával letakartam és betettem a hűtőbe. Estefelé mire hazaérek remélem összedagad és ki tudom főzni anélkül hogy szétesne a vízben. Most múlt délután 3, kb este 8 körül érek haza.


Szerintetek jót fogok vacsizni ebből, vagy inkább vegyek valamit, ha nem akarok éhes maradni?


Köszi a válaszokat! :)


2019. szept. 9. 15:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
74%
Mi lenne, ha megnéznél inkább egy túrógombóc receptet?
2019. szept. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, de az még jobb lenne ha egy ügyes háziasszony útbaigazítást adna túrógombóc ügyben....
2019. szept. 9. 15:21
 3/24 anonim ***** válasza:
73%
En pont igy csinalom a turogombocot es mindig finom :)
2019. szept. 9. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem jó lesz :)
2019. szept. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Ha sikerül akkor teszek fel képet hogy milyen lett. :)
2019. szept. 9. 15:41
 6/24 anonim ***** válasza:
26%
Nem kell köszi, nem kérte senki.
2019. szept. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
0%

6-os kedves :)

Annyit tudok, mint laikus, hogy cement nem kell bele mert attól lesz kemény

2019. szept. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
82%

6os,ez neked az alaptermészeted vagy megerőltetted magad, hogy suttyó legyél?

Kérdező, tegyél csak fel képet, ha úgy gondolod! Remélem, sikerülni fog. :)

2019. szept. 9. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 qkker1 ***** válasza:
93%

Teljesen jó, én sima kristálycukrot használok, de a barna cukortól se lesz rossz. Hazaérsz, gombócot formálsz, és ha nem esik szét, akkor forró, de nem lobogó vízben főzd ki. Pirított morzsával, tejföllel fahájas porcukorral a legfinomabb.

51/F

2019. szept. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Pirított morzsára már nem jutott idő, csak simán eszem tejföllel. Ahogy gondoltam picit sok lett a búzadara, de nem rossz így se.

Egy kis "ízelítő": [link]

2019. szept. 9. 20:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!