Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A gomba, tojás, borsópörkölt...

A gomba, tojás, borsópörkölt ételek szegény emberek feltalált és bevált receptjei, vagy lehet hogy csak kísérletező kíváncsi szakács vette észre hogy így is jó lehet a végeredmény?

Figyelt kérdés
2019. okt. 5. 21:55
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem azért főzik sokan (köztük én is), mert hamar elkészül, és tarhonyával, stb., ki mivel szereti finom. Abban is lehet valami, hogy régen a szegényebb réteg ette, de ha megnézzük a mostani árakat, se a gomba, se a tojás nem olcsó. 8-900 forint a legolcsóbb gomba kilója például. Lehet vegyesen is, én pl. a borsópörköltet húsosan is szoktam főzni. Először felteszem pl. sertéspörköltként és a végén teszek bele borsót fele-fele arányban.

A lényeg, hogy a sima gomba, borsó, tojáspörkölt hamar kész, és jól elkészítve finom is.

2019. okt. 5. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
88%
*Az lemaradt utolsó mondatomból, hogy nagyrészt ezért készítik, nem azért, mert annyira szegények. (Gyorsaság, és/mert/vagy szeretik.)
2019. okt. 5. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%
Meglepően biztos vagyok benne, hogy a szegénység és/vagy a háború miatti élelmiszerhiány szülték ezeket a megoldásokat.
2019. okt. 6. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
51%
Én a gombapörköltet 7-8 féle gombából szoktam csinálni. Vargányával, rókagombával, stb nem éppen olcsó étel.
2019. okt. 6. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
85%

Lehet, hoyg egyik-másikat azért próbálták ki, mert nem jutottak húshoz, de legalább ugyanannyit egyszerüen csak kísérletezés miatt.

Pl. a borsópörkölt régebben ismert, ma meg létezik cukkini-, karfiol- stb pörkölt, amit a borsó mintájára valaki kpróbált, hátha az is finom.

Másrészt már régen is voltak emberek, akik nem ettek húst, és azt próbálták tojással, gombával, zöldségekkel helyettesíteni, és nem feltétlen a spórolás miatt.

2019. okt. 6. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az 5-ös vagyok és érdekelne, aki nullára pontozott, az milyen indokkal tette?
2019. okt. 6. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én tojás pörköltet feleségem mamájánál etem először.

Nagyon finom volt.

Biztos nem spórolás gyanánt csinálta hisz’ úri asszony.Papa taszár légi parancsnoka volt anno.

Mama mondta,hogy a papa nem nagyon húsos ezért próbálkozott több pörkölttel,ő ajánlotta a karfiolt is.

Én sem vagyok nagy húsos ezért imádom az ilyen pörkölteket, feleségem csak úgy emlegeti hogy “a hús” helyettesitő

2022. dec. 21. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!