Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Napi 1000Ftbol milyen ebédet...

Napi 1000Ftbol milyen ebédet főzzek? 3fő ebből egy kisgyerek

Figyelt kérdés

A klasszikus kajákat már unom és nincs semmi ötletem.

Csak ebéd kellene reggeli és vacsora az hideg kaja.



2019. okt. 20. 08:17
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
3 fore napi ezer? Elképzelni sem tudom hohy ennyiből mit lehetne. Nagyon kevés. Krumpli, tészta meg rizs kb, hús nélkül...
2019. okt. 20. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
12%
1000Ft? Én magam sem lakok jól ennyiből,nem még 3 fő.
2019. okt. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Igen 3 fő és egy egy adag étel.

Akinek egy adagra se elég az sokat ehet ha egy magamra volt ennyi azt vígan megoldottam. De most ettől is rosszabb sajnos a helyzet.

2019. okt. 20. 09:04
 4/22 anonim ***** válasza:
72%

1 csomag tészta, 1 csomag bacon, vagy olcsóbb húsos szalonna, egy kis doboz tejszín.

Tésztát kifőzöd, szalonnát lepirítod.

A tésztára rá a tejszín, a pirított szalonna. Nyami.

Vagy tejfölös tészta.

Vagy krumplis tészta.

2019. okt. 20. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
81%

Csak ebédre simán elég.

Fél kiló darált húsból fasírt, főzelékkel, krumplipürével. Csirkepörkölt tésztával vagy tarhonyával. Tojásos nokedli. Sült csirkecomb rizzsel (egy kiló felsőcomb 5-6 darab, 600 ft körül van, akciósan olcsóbb is). Rántott csirke. Sóska, spenót. Krumplival, tojással.

2019. okt. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
31%

Paprikás krumpli kijön ennyiből.

De és szoktam a tésztát megpergelem és abból ugyan olyat főzni mint a pörkölt. Ez mind finom és laktató.

Vagy krumplis lángos, ez is kijön ennyiből.

Egy kg krumpli , egykiló liszt, egy tojás, 3 dl tej, egy élesztő meg olaj, kis só. Ebből annyi van hogy nem tudjátok egy nap alatt megenni.

2019. okt. 20. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
81%

Nem napi, hanem havi szintű tervezés esetén ebből bőven kijön ebéd 3 főnek, de nem feltétlen lesz változatos.


Bevásárlólistán, főleg ezek

Tojás, olaj, mirelit zöldségek, rizs, hüvelyesek, olcsó húsok(nem csirke far-hát, hanem aminek min 80%a hús), máj, zabpehely, normális áru idényzöldségek, savanyú káposzta

Alkalmanként: krumpli, tészta, tejtermékek

Ebédötletek

Főleg egytálételek pl székely káposzta, rakott zöldségek, rizses hús, töltött káposzta

Rizsből lehet köret és feltét is pl. sima rizs helyett, zöldséges rizs, tojásos rizs, mint köret, krokettként/rizsfasírtként meg feltét

Feltét: sült, resztelt máj, szelet zabpelyhes rántott hús, babfasírt, tojás, rizskrokett, babpörkölt, tojáspörkölt, pörkölt, fasírt, stefánia szelet, töltött húsok vagy zöldségek

Köret: főzelék: sárgaborsó, bab, finomfőzelék, babos rizs, rizi-bizi, lencsefőzelék, párolt zöldség, krumplifőzrlék, párolt káposzta, hagymás tört krumpli, tészta, krumplifőzelék

2019. okt. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
70%

Ha jól megtervezed, szerintem is elég. (Az első két válaszoló simán nem tud főzni, ennyi.)

Veszel fél kg lapockát, 30 dkg rizs, készítesz egy rizses húst. (savanyúság biztos van otthon, ha nem, veszel kimértet valahol).

Vagy: fél kg darált húsból nekem kb. 6 db fasírt jön ki (és akkor nem zsömléztem agyon, mert úgy utáljuk). Hozzá egy zöldbabfőzelék pl. (üveges zöldbab sem drága, de vehetsz fagyasztottat is).

Sárgaborsó főzelék, 1-1 sült virslivel.

2019. okt. 20. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ötleteket,nem mindig ilyen kevés az összeg,de most az auto javítása elvitte a pénzt :(

10.e után jobb lesz

2019. okt. 20. 10:33
 10/22 anonim ***** válasza:
33%

Beszel 25 dkg gombát (vagy egy doboz konzerv gombát). Kis étolajon megfuttatod (ha nyers gomba, akkor megpárolod). Adsz hozzá 2 dl főzőtejszínt, sót, borsot, 2 gerezd fokhagymát nyomsz bele, és adsz hozzá egy mokkáskanál bazsalikomot, összeforralod, ez lesz a szósz. Kifőzöl 25 dkg spagettit hozzá.

(Simán meg lehet főzni ennyiből, ha tervezel. Én sem főzök drágábbat kettőnknek, megtehetném, mert a gyerekek kiröppentek, szóval anyagilag pont nincs napi gondunk. Csak éppen ezekre az egyszerű ízekre vágyunk. Írtam, kettőnknek, de nálunk többnyire marad is egy kb. egy adag, csak valahogy nehéz átállni a két fős főzésre.)

2019. okt. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!