Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csípős kaja kérdés hogy...

Csípős kaja kérdés hogy oldjátok meg, ha van az asztalnál olyan, aki imádja, és olyan is, aki nem bírja megenni?

Figyelt kérdés

Nálunk a csípős kaja miatt nagyon sokáig konfliktus volt, ugyanis egyaránt van a családban olyan, aki szerint "ami nem csípős, az nem is igazi étel", meg olyan is, aki abszolút nem bírja megenni még a legenyhébben csípős ételeket se.

Igazi megoldást nem találtunk még, jelenleg annyit tudunk tenni, hogy aki nem bírja a csípőset, az nem eszik azokból a fogásokból, amiben csípős van. (Szóval kb. marad a köret nagyon sokszor.)

Másnál is van ilyen? Hogy oldjátok meg?


2019. okt. 28. 12:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Az nem megoldàs, hogy nem (annyira) csípősen készíted és aki akar az még ad hozzà csípőset? (Paprikàt példàul).
2019. okt. 28. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

Igazából én vagyok a történetben az, aki nagyrészt csak köretet eszik azóta. :D

Akik szeretik a csípőset a családban, azok állítása szerint "nem olyan" az étel, ha utólag rakják csak bele a csípőset. Én így szoktam készíteni a dolgokat, de mindig panaszkodnak, hogy így nem olyan jó.

2019. okt. 28. 13:03
 3/25 anonim ***** válasza:
100%
Mielőtt főzés közben belerakná(d) a csípőset, egy kis adagot külön kell szedni kislábosba.
2019. okt. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%

Én szeretem a csípőset, de a gyerekek miatt (is) csak az asztalnál teszek bele macskapöche paprikát és teljesen rendben van így a kaja.

Nincs igazuk azoknak akik szerint azt bele kell főzni, mert a hatás ugyanaz.

2019. okt. 28. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik opció, hogy szedünk ki külön, mielőtt a csípős belekerül. Másik, hogy utólag rakja bele a csípőst, aki szereti.

Én imádom, de szerintem egyértelmű, hogy kivenni nem lehet belőle utólag, így sosem főzök csiposet, ha akar 1 valaki nem szereti.

2019. okt. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi nem csípösen megfözzük az ételt, és akinek nem elég erös, az tesz bele még a tányérján!
2019. okt. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Sajnos nem tudom megítélni, hogy más-e, ha egybe van főzve a csípőssel, tényleg nem bírom megenni, a KFC-s "nem csípős" kajától is ömlöttek a könnyeim, mikor egyszer megkóstoltam, pedig a barátom szerint az csak pikáns.

Szóval simán lehet, hogy én vagyok hiperérzékeny, rengetegszer meg is kapom, hogy "ugyan már, hát ez nem is csíp, csak fűszeres".

De mondjuk én még ennek ellenére hogy utálom, tartok otthon erős pistát, csípős piros aranyat meg hasonlókat, hogy ha egy vendégem szereti, akkor tudjam ilyennel kínálni.

És az a baj, hogy az egész rokonságom és az élettársam rokonsága is bolondul a csípősért, nagypapám saját rekordjait döntögeti, hogy melyik évben sikerül a legbrutálisabb csípős paprikát termesztenie a kertben, apukám nem feltétlenül az erőre koncentrál, cserébe neki mindenbe(!) kell, még a forralt borba és a teába is rak mielőtt megfőzi, ráadásul nagymamám nagyon sokáig nem szerette a csípőset, de pár éve ő is rászokott, így mindenki vele példálózik, hogy hát a mama se szerette, de aztán rájött, hogy milyen jó is az. Élettársaméknál nagyjából ugyanez megy.

Lehet, hogy kéne vinnem magamnak 1-2 szendvicset, ha vendégségbe megyek. :))

2019. okt. 28. 13:33
 8/25 anonim ***** válasza:
89%
Vigyél magaddal szendvicset és vedd elő az orruk előtt, akkor rájönnek mekkora bunkók!
2019. okt. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
100%
Chili paprikaval oldjuk meg, ugyh az etelt elkeszitjuk. Aki csipősen szereti az izles szerint rakhat bele amennyit akar.
2019. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok és ahogy írtam csípőst kedvelő ahogy írtam is, de én is azt mondom, hogy totál bunkó a retyerutya és valóban szégyenítsd meg őket azzal, hogy viszel szendvicset!

Bár az olyan emberekkel, akik simán elnézik, hogy a vendégük sorozatosan csak köretet eszik, azokkal nem sokra fogsz menni, mert gyárilag tahók.

2019. okt. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!