Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csípős kaja kérdés hogy...

Csípős kaja kérdés hogy oldjátok meg, ha van az asztalnál olyan, aki imádja, és olyan is, aki nem bírja megenni?

Figyelt kérdés

Nálunk a csípős kaja miatt nagyon sokáig konfliktus volt, ugyanis egyaránt van a családban olyan, aki szerint "ami nem csípős, az nem is igazi étel", meg olyan is, aki abszolút nem bírja megenni még a legenyhébben csípős ételeket se.

Igazi megoldást nem találtunk még, jelenleg annyit tudunk tenni, hogy aki nem bírja a csípőset, az nem eszik azokból a fogásokból, amiben csípős van. (Szóval kb. marad a köret nagyon sokszor.)

Másnál is van ilyen? Hogy oldjátok meg?


2019. okt. 28. 12:47
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
Igazából nem akarok én már semmire se "menni", most már teljesen elégedett vagyok, hogy végre a saját konyhámban legalább ehetek normálisan, szóval nem "jólmegmutatni" akarnám nekik a szendviccsel, csak egyszerűen akkor én is ehetnék valami finomat. :D
2019. okt. 28. 13:58
 12/25 A kérdező kommentje:
De akkor ahogy elnézem, nem lenne egy nagy dolog ezt a problémát megoldani... ezek szerint csak nem akarják. :(
2019. okt. 28. 13:58
 13/25 anonim válasza:
100%
Régen nálunk is, volt aki nem szerete, volt csinálva külő pikáns vagy erős szósz, hogy mindenki tudjon belőle, enni. Sok ilyet ismerek, aki úgy viszonyul ahoz aki nem szereti az erős kaját, mint a vegákhoz. Engem az sem zavar ha valaki vega. Vissza térve a kérdéshez, ritka nagy bunkók.
2019. okt. 28. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Jó félfövésben külön kell szedni a kaját, és külön főzni tovább egyiket a csípősre, másikat paprika nélkül. Akkor mindkét adag pont olyan finom lesz, ahogyan azt szeretik. És esetben a vendéglátóknak sem lehet külön macera, hogy van egy szem vendégük, aki nem eszi a csípőset! Csak a megfelelő hozzá állás kell a részükről.
2019. okt. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
Én a már majdnem kész ételből kiveszek egy kicsit és abban megfőzöm az erős paprikát. A tálaláskor ezzel az erős lével, vagy a benne lévő paprikával mindenki kedvére ízesítheti az ételét.
2019. okt. 28. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

-Egyrészt hülyeség, hogy másabb lenne az étel utólag becsípőzve, éttermekben is így csinálják, mert sokan nem szeretik a csípőset, asztali patikán van erős pista, vagy más chili, azoknak akik csípősen szeretik. Vagy azt az 1 adagot főzik össze a konyhán, amit a vendég csípősen kér.

De ízben nincs különbség, ez egy szemellenzős ráfogás, az ég világon semmi alapja nincs!

Mondom ezt úgy, hogy szeretem a csípős ételeket, mindenféle verzióban kipróbáltam már, meg közel 30 éve abból élek hogy ízesítek, úgyhogy van némi tapasztalatom.


-Másrészt még ha van is olyan helyzet (étel, vagy az utólagos becsípőzés korlátozott lehetősége)

hogy némileg másabb az étel íze, ez legyen mondjuk 5 %-ban eltérő hatás a csípősségben,

egy kifejlődött agyú ember fel tudja mérni az 5 %, meg a 100% közötti különbséget, mivel neked meg 100%-ban kell lemondanod az ételről!


A csípőset szeretőek részéről gyakorlatilag egy jelentéktelen módosításról lenne szó, gyakorlatilag gesztus értékű, neked pedig az evés és a nem evés közötti különbséget jelentené!

Úgyhogy ez szimplán csak egy pofátlan bunkó suttyóság!

És ha ez rendszeres, akkor joggal megülhet fel a gyanú az emberben, hogy szándékosan nem néznek szarba se.

Vagy annyira messze laknak a bekötőúttól, hogy tényleg nem fejlődött ki rendesen az agyuk, fejlődés képtelenek, és így fogalmuk sincs a fogyatékosságukról.

2019. okt. 29. 05:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Bunkó a családod.

Mindent csípősen eszek, de ha vendégeket várok, akkor olyat főzök, amiből mindenki tud enni. Nem várom el, hogy mindenki nyomja be a csiposet, ha szereti ha nem

2019. okt. 29. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a nagyis példa annyiban igaz, hogy hozzá tud szokni az ember, valamennyire. Én nemhogy csípősen, de fűszeresen se ettem régen, mikor összeköltöztünk az (amúgy csípősmán) párommal, ő minden ételt utánfűszerezett, megcsípősözött, merthogy ahogy én eszem, ízetlen.

Aztán az évek alatt valahogy hozzá igazodtam, sokkal fűszeresebben főzök (már nem ízesít utólag semmit), és hogy a te példádat idézzem; a kedvenc gyorskajáldám mára a kfc. :D Persze attól még nem eszem kiskanállal a chilit, és ha épp pikánsabbra sikerül a kfc csirkeszárny (ugye szakácsfüggő is ott), akkor azért bekönnyezek. :D De sokkal jobban szeretem, mint régen, vagy pl a kínait, amiből az enyhén csípős is sok volt mindig, csak a szezámos csirkét ettem meg édesen, semmi mást. :D Szóval hozzá tud igazodni az ember valamennyire.


Na mindegy, ezt csak egy zárójeles megjegyzésnek szántam, természetesen nem azt mondom, hogy neked kéne megalkudnod, sőt!

A családnak próbáld meg konkréran bedobni akármelyik itteni válasz példáját (pl közöld apáddal, hogy ugyan vegyen már ki egy adagot egy kislábasba neked, mielőtt beleborítja a chilis üveget). Szóval ne csak általánosságban, hogy figyeljenek rád is, hanem konkrétan, hogy mit tegyenek.

Ha erre se hajlandók, akkor tényleg szimplán parasztok, és nincs mit tenni sajnos. Akkor marad a szendvics otthonról - de legalább megpróbáltad.

2019. okt. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
59%
OFF: elég siralmas, hogy a legtöbb embernek MO-on a füszeres = csípös/erös, pedig a füszeres egész mást jelent normál emberek esetében!
2019. okt. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
66%

19, azt írtam, hogy nemcsak a csípőset, hanem a fűszereset SEM szeretem/szerettem. A kérdező sem mosta össze, ki is emelte, hogy a pikánsnak mondott gyorséttermi kaját sem tudja megenni. Senmi nem mosott össze semmit semmivel.

De általában véve sejthető, hogy aki a csípős kaját nem bírja, az a túlfűszerezettségért sem rajong.

2019. okt. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!