Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Csípős kaja kérdés hogy...

Csípős kaja kérdés hogy oldjátok meg, ha van az asztalnál olyan, aki imádja, és olyan is, aki nem bírja megenni?

Figyelt kérdés

Nálunk a csípős kaja miatt nagyon sokáig konfliktus volt, ugyanis egyaránt van a családban olyan, aki szerint "ami nem csípős, az nem is igazi étel", meg olyan is, aki abszolút nem bírja megenni még a legenyhébben csípős ételeket se.

Igazi megoldást nem találtunk még, jelenleg annyit tudunk tenni, hogy aki nem bírja a csípőset, az nem eszik azokból a fogásokból, amiben csípős van. (Szóval kb. marad a köret nagyon sokszor.)

Másnál is van ilyen? Hogy oldjátok meg?


2019. okt. 28. 12:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
52%

Én nem tudom mikor lett ekkora divat ez a mindent együnk csípősen dolog, de elég elszomorító. Semmivel nem lehet jobban elnyomni az étel természetes ízét, mint ezekkel az ótvar chilipaprikákkal meg chiliszószokkal. Nekem is van jópár ismerősöm, akik mindenre rárakják, képesek a legízletesebb fogásokat is lelocsolni azzal a szarral.

Apádnak külön gratulálok, hogy a forraltborba és teába is beleteszi, az egész bagázsból ő a legnagyobb elmebeteg.

2019. okt. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek!

Akkor marad a szendvics és a közös étkezések minimalizálása.


#21

Pedig azokat még csak nem is apám találta ki, még sok éve voltunk Egerben egy forraltbortúrán a Város a város alatt pincerendszerben, ott készítettek egy chilis forraltborból kóstolót, akkor kapott rá utána, hogy neki otthon is így KELL.

Egyébként én se bírom egyszerűen felfogni, hogy mit kellene élvezni abban, hogy egy egyébként nem rossz ételtől lángol az ember szája, és t@knya-nyála egybefolyik.... :D

De totál nem zavarna, ha megtartanák maguknak.

Mondjuk idehaza ez a divat, hogy "mindenbe köll", ráadásul sokszor étteremben/ételfutárnál fel se tüntetik, hogy az adott fogás pokolian csíp, hiszen úgyis azt szereti mindenki. :(

2019. okt. 29. 12:29
 23/25 anonim ***** válasza:
100%

En lassan 6 eve nem ettem egy csaladi osszejovetelen sem. Pont emiatt. A csaladom mindenbe szo szerint mindenbe teszi a csipos paprikat, a hegyes erost meg a chilit.

Belefozik a paprikat a levesbe, mikor felog fott bele is tori. Na ebbol a leves levebol tesz a tesztara is. De a paprikast barmi igy csinal. A rantott husi panirjaba szorja a chili pelyhet..

Miota elkoltoztem nem is hivnak mar semmire sem mert hogy en nem eszek, milyen sz.r vagyok.

Kfcben sem tudok enni mert a fuszereset sem birom. Anyam mar baba koromban tomott ezekkel, epe beteg lettem, nem hianyzik hogy meg rosszul is legyek egy ebed utan.

En ezt koszonhetem nekik es az idiota maniajuknak.

2019. okt. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

#23

Hú, ez durva, sajnálom. :(

2019. okt. 30. 07:08
 25/25 anonim ***** válasza:
100%

Amit "csípősen kell enni" -mint pl. halászlé- azt úgy is készítem el, kivéve!!!

Ha tudom, hogy olyan(ok) is lesz(nek) a vendégek közt -a rokonságot, barátokat már csak ismerem- akik nem szeretik/bírják a csípőset, nekik bizony, ahogy fentebb írták, a "félig megfőtt" fázisában az ételnek külön szedek egy jó adagot, és csípősségmentesen főzöm (vagy sütöm) tovább. A többibe meg megy bele a paprika amúgy rendesen, ahogy a recept igényli.

Két-három ilyen közös ebéd/vacsora után már kb. belőttem, hogy mekkora mennyiséget kell külön szedni, ami erősítés nélkül készül.

És innentől nincs probléma, nekem nem nagy megerőltetés.

Csak tálaláskor szólok, hogy pl. "Zsófi, Gréta, Áron és Zsolt, a Tiétek abban az edényben van, az a nem csípős".

És mindenki boldog.

2019. okt. 30. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!