Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Ti fejből, vagy recept alapján...

Ti fejből, vagy recept alapján főztök?

Figyelt kérdés
2019. nov. 27. 11:13
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Sok mindent fejböl és megszokásból, sokat receptböl és meg legalább ennyiszer a "mi van itthon" alapján.

Új dolgokat elöször mindig szigorúan a recept szerint, utána módosítom, a saját ízlésünk szerint

2019. nov. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Új receptet cetliből, utána már rutinból, fejből, akár az eredeti recept szerint, akár saját ízlésre javított változatot.
2019. nov. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
hány évesek vagytok?
2019. nov. 27. 11:24
 4/18 anonim ***** válasza:
10%
17
2019. nov. 27. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
57%
Sokmindent fejből, sokmindent netről és variálok az ízlésünk szerint. A férjem szerint verhetetlen a főztöm. 😊 33/N
2019. nov. 27. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
76%
Leginkább sehogy, úgyhogy általában recepttel (amikor 1 évben egyszer rámjön a nagy főzhetnék).
2019. nov. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
86%

A hétköznapi ételeket fejből, rutinból készítem, sok saját receptem van, ezeknek van egy receptgyüjteményem (elsősorban azért,mert szeretem, ha mások is elkészítik). Sok mindent kipróbálok, ezekhez természetesen receptet használok. A süteményeket mindig recept szerint készítem, persze van ezek közül is sok olyan, amit kívülről tudok.

52 éve sütök-főzök.

2019. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%

Vegyesen.

Általában az történik, hogy megtetszik egy etelt a recept újságban. Elolvasom a hozzávalókat és ha olyanok, amiket szeretek, akkor megvásárolom őket. Főzés előtt elolvasom a receptet, aztan atalakitom úgy, hogy nekem megfeleljen. Pl az életben nem fogom megérteni, hogy miért kell az összetevőket külön külön megsutogetni, aztán egybe tenni és úgy tovább főzni. A franc fog annyit xarolni.

Sütni viszont a tészta lapokat mindig szigorúan recept szerint szoktam. A töltelék recept viszont megintcsak változó nálam.

44 vagyok.

2019. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
81%

Változó.

Van, amit fejből.

Van, amit receptből.

Van, amikor receptet nézek, de közben átalakítom a saját ízlésemre, változtatok rajta.

Van, amit fejből tudtam, amikor gyakrabban készítettem, most már régóta nem készítettem, így újra meg kell néznem a receptet, ha most azt szeretném.

2019. nov. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
70%

Általában receptből, de csak azért, mert nem bízom magamban, pedig jól főzök.

30N

2019. nov. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!