Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Próbált már valaki édesítőszer...

Próbált már valaki édesítőszerrel (eritrit) likőrt csinálni?

Figyelt kérdés

Erdei gyümölcs, illetve tojáslikőrben próbálnám ki,

Kíváncsi lennék hohy alkoholban is édes-e

Van esetleg tapasztalat.



2019. dec. 3. 22:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én tojáslikőrben próbáltam, sokat kellett beletenni mert nem volt olyan édes, és sajnos a család egyes tagjainál cifrafosást okozott.
2019. dec. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha alkoholt iszol, akkor ne agyalj a cukron (alk.ban több a kalória) feltéve ha ez a probléma. Én inkább nem probálkoznék alkohol és édesítőszer kombóval.
2019. dec. 3. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
86%
felejtsd el! Tartósítás miatt is kell bele a cukor, arra az eritrit nem jó
2019. dec. 4. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%
Hm. Alkoholt cukortartalmú oldatok erjesztésével lehet nyerni. Edesitoszerből nem lesz alkohol. Ha alkoholt használsz likőr készítésénél, olyan mindegy hogy ahhoz cukrot vagy eritritet teszel még, eleve tele van cukorral. A kérdés ertelmetlen
2019. dec. 4. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem próbáltam, de számos ilyen recept található a neten, pozitív visszajelzésekkel.


Egy tojáslikőr recept:


A tejszínt felmelegítjük, a tojások sárgáját az eritrittel habosra keverjük, közben hozzátesszük a vanília kivonatot is. Majd a meleg tejszínt szép lassan a tojásos keverékhez adjuk. A tejszínt azért melegítjük fel, hogy a tojássárgákat hőkezelje, de vigyázni kell az összekeverésnél nehogy a tojássárga kicsapódjon. Végül a Bacardi rumot a tojásos tejszínnel elkeverjük és kész. Üvegbe töltjük és jól lehűtjük.



-4 tojássárgája

-4 evőkanál porrá őrőlt eritrit

-4 dl tejszín

-2 teáskanál vaníliakivonat

-3 dl Bacardi rum

2019. dec. 4. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
26%
Valoiban, utolsó, sok iylen recept van, csak azt felejtik el, hogy maga a rum cukrot tartalmaz. Nem is keveset. 100ml rumban 2gramm cukor van eleve.
2019. dec. 4. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%

Ha az édesítőszer azért kerül bele, mert az akinek készül cukorbeteg, akkor tök mindegy, mert ezek tiltott italok.

Talán a bevitt üres kalóriában jelenthet valamit, az eritrit nulla kalóriás.

2019. dec. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
79%
Maltitollal csináltam diólikőrt. Ez is egy cukoralkohol, mint az eritrit meg a xilit, és hozzájuk hasonlóan ezt is kukoricából állítják elő. Két különbség van köztük: a maltitolnak van egy minimál kalóriatartalma, illetve az íze megegyezik a kristálycukorral, ami ugye az eritritről és társairól messze nem mondható el. Az oldódási ideje viszont sokkal lassabb a cukornál, úgyhogy érdemes fokozatosan adagolni és nagyon türelmesnek lenni.
2019. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Phoney ***** válasza:
67%

Édesíteni lehet vele, de a likőrt nemcsak az édessége jellemzi, hanem a jellegzetes "likőrös" szirupos érzete is. Nem tudom, az eritrit ad-e ilyet. Egyébként persze, lehet vele likőrt édesíteni.


tegnap 01:30

A likőrök 15% alkoholnál kezdődnek (alatta nem likőrről beszélünk), ami ennyi alkohollal romlandó, azt a cukor sem fogja eltartani.


tegnap 06:58

1. A likőr mindig kész alkoholból készül, a cukrot édesítésre használják. 2. az alkohol nincs "tele cukorral", egy másik vegyület... (Nem, a szervezetben sem lesz belőle cukor.)


tegnap 13:32

A rum nem általánosságban tartalmaz 2g cukrot, csak tartalmazHAT. Egyébként a likőrök 10g/100ml cukornál kezdődnek, és nem ritkán 20 vagy akár 40g is van bennük, szóval ehhez képest a 2g de, elég kevés.

2019. dec. 5. 05:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!