Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Kb mindenre allergiásaknak...

Kb mindenre allergiásaknak mit lehetne sütni? Többi lent

Figyelt kérdés

Sziasztok! Unokatesóim főként tej érzékenyek, viszont most volt egy vizsgálat, ami kimutatta, hogy kb semmit nem ehetnek. Ez alatt:rizs,kukorica, gyümölcsből csak narancs és almát, tej, tojás semmilyen formában, mivel se rizs-kukorica stb ezért se rizstej/liszt, se kukoricaliszt, se semmilyen másik növényi tej, se glutén, kókusz

Ha van itt valaki aki esetleg ugyanebben a helyzetben lenne, az küldhetne 1-2ötletet vagy oldalt. Köszönöm :) (szülinapom lesz családi összejövetellel és mivel 6éves csak ezért nem szívesen mondanánk neki, hogy most nem ehet semmiből)


2020. febr. 6. 19:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

És természetesen a kamu,pénzlehúzós ételintolerancia tesztektől függetlenül,lehet allergiás bármire a gyerek ,nyilván az is,hiszen mint írtad tünetei vannak . Én egy normális kivizsgálást javaslok ,Prick teszt, 20as nutritív panel ,cöliáka szűrés ..stb

Ilyen tételek,hogy "liszt" ,"növényi tej" ,"glutén" nem fognak egyikben sem szerepelni !!!

2020. febr. 6. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
Utolsó: A FoodTest speciel nem kamu, megnéznek a alfa- lactalbumintól kezdve a gliadin-ig szinte mindent
2020. febr. 6. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

Az IgG alapú tesztek nem alkalmasak a tudomány jelenlegi állása szerint semminek a diagnosztizálására. Én FoodTest néven pontosan egy ilyen IgG tesztet ismerek . Egyébként a gliadinok vizsgálatát régóta hanyagolják a cöliáka vizsgálatokon is,mert nagy a hibaszázalékuk .

Azzal is tisztában vagyok,hogy sokszor az orvos ajánlja ,és baromi drága. Ez nagyon szomorú,de sajnos valós probléma. Ne dőljetek be neki !

2020. febr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
Szakmabeli vagyok, pontosan tudom mi-mire való :) Immunológiát például 4 féléven keresztül hallgattam az egyetemen. Szerintem te ne dőlj be a fals infóknak, tanulj egy kicsit te is.
2020. febr. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Gratulálok a szakmai sikereidhez ! :) Hol lehet téged felkeresni ,tippelhetek ? :D
2020. febr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
75%
Valamilyen zselé,mályvacukor vagy süthetsz nekik krumplit(chipset).Nem tudom,hogy gluténmentes kenyeret ehetnek-e,ha igen akkor csinálhatsz cuki szendvicset.Van a neten egy csomó kép,ahol sonkából meg zöldségből állatokat raknak ki.Esetleg csinálhatsz polip alakú virslit.
2020. febr. 6. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
69%
Az a jó a magyarokban, hogy mindegyikük okosabb mindegyiküknél.
2020. febr. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Kutató orvos vagyok, nincs fogadó óram
2020. febr. 6. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%
keress ra: Mona elet az etelallergiaval. nekik is hasonlo gondjuk van, ott hatha talalsz valami hasznosat :)
2020. febr. 7. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
25%

Nekem is kijött ételintolerancia teszten tej és tojás is, ill. kis mértékben gabonák (igaz kukoricára nem).


Ha mandula mehet neki, akkor a mandula alapú növényi tej miért is nem? Hihetetlenül hangzik.

Hajdina? Ha az mehet akkor vannak hajdinalisztből készült kenyér/palacsinta alapok, illetve maga a hajdina köretként is mehet.

Saláta hozz husi, sok zöldséggel.

Krumpli sütve, főve, pürével, mellé husi

2020. febr. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!