Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mi főzzünk ma?

Mi főzzünk ma?

Figyelt kérdés
2020. márc. 28. 09:37
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Spenótos fetás penne csőben sütve
2020. márc. 28. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Ebédre borsófőzelék és tükörtojás, vacsorára pedig halat sütök salátával. Holnap dolgozok, így csak vacsorám lesz, az pedig terveim szerint spagetti lesz.
2020. márc. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

#10

7-es vagyok


Nem tudom, hogy a receptem mennyire autentikus, de én így tanultam a sváb sógornőmtől:

Nyers savanyú káposztát vagy kimosok vagy nem, attól függ mennyire sós vagy savanyú. Kicsavarom.

Pirítok kockára vágott nyers, húsos füstölt szalonnát - mondjuk kolozsvárit - szálasra felvágok vörös hagymát és ezt az egész cuccot összekeverem. Tehát a káposztát, hagymát, pirított szalonnát zsírjával együtt - ha sok a zsír, akkor leöntök belőle, de ha jó húsos a szalonna, akkor nem sok zsírja lesz - dugok közé 1-2 babérlevelet, elterítem tepsiben, teszek rá egy kevés vizet (1-1,5 dl) és félidőig lefóliázom. Akkor veszem le a fóliát, amikor már nem nyers, de még nincs teljesen kész, mert ez inkább egy pirított étel. Lehet csak összefőzni is, de akkor az igazi, ha kicsit pirultabb, szálasabb.

A sózást a végére kell hagyni, lehet nem is kell, mert a füstölt szalonna általában sós.

2020. márc. 28. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
87%

" tejfölös gombapörköltet fogok készíteni tarhonyával."


Jó ötletet adtál:)

2020. márc. 28. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk tárkonyos raguleves volt császármorzsával. A raguleves akkora adag lett, hogy szerintem ketten 3 napig esszük, de a grízes tészta jó ötlet mellé, ha elfogyott a császármorzsa :D
2020. márc. 28. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Hagymás bab szalonnával és sonkával felturbózva. Minden volt itthon hozzá és viszonylag hamar kész van. Mi is az udvart takarítottuk egész nap, ezért ezt a gyors kaját találtam ki.
2020. márc. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk ma pásztortarhonya volt, holnap pizzát sütök.

Amiket én mostanság tervezek főzni: bableves, palacsinta, borsóleves, mákostészta, halrudacska kukoricás rizzsel, bolognai spagetti, rakott krumpli, rizses hús, lencsefőzelék fasírttal.

Szerintem érdemes egy hétre előre megtervezni az ebédeket, így nem kell mindennap ezen agyalni, tudatosabb és gazdaságosabb is.

2020. márc. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!