Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Liszt sütőpor cukor meg...

Liszt sütőpor cukor meg esetleg 4db tojás! Mit tudnék belőle csinálni?

Figyelt kérdés
2020. ápr. 13. 10:15
 1/3 anonim ***** válasza:
Piskótát.
2020. ápr. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Receptet kérhetek ☺
2020. ápr. 13. 10:26
 3/3 MancsWolf ***** válasza:

A mérce a szokásos 2,5 dl-es bögre!


Hozzávalók:


– 1 tojás

– egy jó púpos bögre kristálycukor (20 dkg)

– két púpos bögre fehér finomliszt (30 dkg)

– bő egyharmad bögre holland kakaópor (30 g)

– 1 bögre 2,8%-os tej (2,5 dl)

– 1 csomag sütőpor (10 g)

– 5 dkg szoba hőmérsékletű zsír, vagy vaj (kb. 2 jó fakanálnyi)


Elkészítése:


1. A sütőt előmelegítjük 200 fokra, alul-felül sütésre.

2. A hozzávalókat összekeverjük, majd egy kisebb sütőpapírral bélelt, vagy kivajazott/kizsírozott tepsibe öntjük. Ha normál tepsit használunk, ahhoz javaslom a másfeles adagot, nagy gáztepsire pedig a dupla adagot, hogy szép magas legyen! De a kis tepsi is elég, mert nagyon kiadós süti! 

3. Ezután a tepsit a sütőbe toljuk, és 25-30 percig, tűpróbáig sütjük.


Jó étvágyat! 


Ez egy alaprecept. De én szoktam időnként változtatni. Pl csináltam már dejóval ( így kicsit több tej kell bele), néha ha nem csokisat akarok holland kakaót egyszerűen kihagyom helyette 3 tasak vanillincukor. Vagy sima instant kakaó egy fél bögre a kisült piskótát három lapra vágom és egyik réteg közé eper puding másik réteg közé vanília puding. Ennek a receptnek csak a képzeleted szab határt. Arányok betartása mellet szabadon módosítható. :) 30x20 as magasfalu általános gáztepsibe 1.5x ös adag kell.

2020. ápr. 13. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!