Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Van egy jó darab kalácsom ami...

Van egy jó darab kalácsom ami néhány napos. Mit tudnék belőle készíteni? Régebben láttam ilyen receptet a szakácskönyvben de sajnos nem emlékszem rá.

Figyelt kérdés
2020. ápr. 13. 22:29
 1/9 anonim válasza:
100%
Édesanyám régen aranygaluskát csinált belőle.Megfőzte hozzá a krémet, szétdarabolta a kalácsot és ráöntötte.A receptben sajnos nem tudok segíteni de arra ott az internet :)
2020. ápr. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
100%
Anyu a kalácsot felszeli belekeveri citromos mazsolás túró közé .Majd megsüti sütőben. Ja cukros tejjel locsolja be a kalácsot.És vaníliás tejföllel önti le a tetejét! Isteni. Olyan mint a mákos guba csak túróval.
2020. ápr. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bármivel lehet rétegezni, lekvár, mák, dió, csoki, kakaó reszelt alma stb. Csinálsz egy tojásos, cukros, tejes keveréket leöntöd vele, és összesütöd sütőben.
2020. ápr. 14. 02:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

én mákos gubát szoktam kalácsból


felvágom kockára

megsütöm aranybarnára

összekeverem a cukrot a mákkal

összeforgatom a mákot a kaláccsal

felöntöm egy tejszínes, vaníliás, narancs- és citromhéjas keverékkel (2 dl tejszínhez adok egy tojást is, felverem valamennyire)

aztán megsütöm 200 °C körül légkeverésen, de nekem 25 literes a sütőm és forog a tepsi benne, szóval lehet más sütőben más hőfok kell

szépen meg szokott dagadni

2020. ápr. 14. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Béla211 ***** válasza:

[link]

Nem néz ki olyan jól képen viszont finom. Nem egyszer elkészítettem már.

2020. ápr. 14. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Máglyarakás.
2020. ápr. 14. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
43%
Mit tudnal kesziteni? Tepd apro darabokra, tedd egy zacsiba, setalj ki egy valamilyen vizpartra es etesd meg a vadkacsakat ... en ezt tennem.
2020. ápr. 14. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
"Mit tudnal kesziteni? Tepd apro darabokra, tedd egy zacsiba, setalj ki egy valamilyen vizpartra es etesd meg a vadkacsakat ... en ezt tennem" mi bajod van a vadkacsákkal, hogy meg akarod őket ölni?
2020. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az ötleteket mindenkinek, jókat írtatok, ráadásul van is itthon túró is mák is. Köszönöm a linket is, azt a receptet nem ismertem de nagyon jó ötlet!
2020. ápr. 14. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!