Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Lenne valami egyszerű receptet...

Lenne valami egyszerű receptetek, esetleg csak öntetetek piskóta darabokra?

Figyelt kérdés

Kaptam cukrászattól nagy halom piskóta darabokat. Tenyérnyi nagyságúak, ahogy mintákat vágtak ki belőle. Először somlóira gondoltam, de azt háromféle ízesítésű piskótából (sima, vaníliás, diós) kell készíteni.

A puncstorta sem az igazi, mert ahhoz kellene lapokat süssek de nem erősségem a piskóta és nem is jó a sütőm, egyik oldalon éget.

Ha valakinek lenne valami kreatív ötlete a felhasználásra, előre is nagyon köszönöm!


2020. máj. 12. 16:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Főzés nélküli pudingpor + tejszínhab összekutyulva; piskótadarabok egy tálba, rétegezve lepakolni az egészet. A tetejét meg lehet szórni díszítésként tortadarával, csokireszelékkel, színes cukorkával - bármivel. Hűtöben jól lehűteni, utána ki lehet kanalazni. Én babapiskótával szoktam csinálni, de szerintem a piskótadarabokkal is jó lehet. Ízlés szerint meg lehet locsolni esetleg kis rummal/rumos tejjel (rum helyett aroma is jó).
2020. máj. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Pudinggal is nagyon fincsi, rá esetleg kis eper, gyümi, kókusz reszelék, olvasztott csoki. Vagy vannak azok a gyors hideg tejjel keverős krémek pl: Tiramisu, házi krémes... Szoktam pohárkrémet csinálni belőlük piskotaval, maradék sütivel, baba piskotaval ha gyors nasira vágyunk.
2020. máj. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ja még nem tudom ismered-e a citromos álmot. Azt is lehetne belőle. Elvileg egyszerű.
2020. máj. 13. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De aranyosak vagytok, köszönöm! <3

Mindet kipróbálom, a citromos álomra is rákerestem, mert tényleg sok a piskóta. Most le van fagyasztva.

2020. máj. 13. 22:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!