Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Más is mindig kb. ugyanazt...

Más is mindig kb. ugyanazt főzi? Valami krumplis, valami rizses, valami tésztás étel, egy-egy főzeléknap. Unalmas, valami ötlet feldobni az egyhangúságot? Tudom, sokfeleképpen lehet elkészíteni, de az alapok mindig ugyanazok.

Figyelt kérdés

2020. máj. 19. 21:03
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Én egyáltalán nem! Annyi egyéb választék van!
2020. máj. 19. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
84%
Rizst lehet variálni pl bulgur hajdina stb. Nálunk minden héten van rakott zöldség meg valami curry pad thai vagy egyéb ázsiai kaja.
2020. máj. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
100%

Zöldségből nem csak főzeléket lehet csinálni, hanem töltött, rakott, sült, stb verziót is.

Rizs helyett mehet bulgur, kuszkus, köles, stb...

2020. máj. 19. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Konkrétabban?

Rakott zöldség, pl. rakott káposzta az kb. ugyanaz mint a valami rizses étel. Szoktam én is ilyeneket, pl. túrós rakott zöldbabot, de nem rendszeresen. Néha.

A curry pad thai meg tésztás? Egy jól bevált receptet szeretnék kèrni.

Hetente hányszor esztek kuszkuszt, bulgurt, kölest, hajdinát?

2020. máj. 19. 21:48
 5/22 anonim ***** válasza:
87%

Mivel annyi féle alapanyag van , nem hetente többször, hanem többhetente egyszer kerül sorra ugyanaz v hasonló étel.

Nemcsak rizzsel lehet rakott zöldségeket készíteni.

2020. máj. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
76%
Pizza, quiche, stb nagyon sokféle töltelékkel változatosan lehet elkésziteni. Tortillatekercsbe is bármit lehet tölteni..
2020. máj. 19. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
31%
hát nekem kb még sose sikerült kétszer ugyanazt főzni, pedig 25 éve főzök...
2020. máj. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 A kérdező kommentje:
Értem a viccet. Leesett.
2020. máj. 19. 22:34
 9/22 anonim ***** válasza:
68%

egész őszintén, nem vicceltem


én nem receptből főzök, hanem bedobálom a serpenyőbe/lábasba stb azt amihez kedvem van és van otthon...

2020. máj. 19. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

Ezek azért eléggé tág fogalmak. A "valami rizses étel" az nem egyféle ételt takar, tud nem egyhangú is lenni. Rakott zöldbab, indiai vajas csirke, tejszínes-tárkonyos sertés szűzérme, gombás rizottó. Mindben van rizs, de az ízüknek, állaguknak köze nincs egymáshoz.


De amúgy ha ezeket az alapanyagokat teljesen el akarod kerülni, egyél puliszkát, párolt zöldséget, egytálételeket hüvelyesekből. Babból, csicseriborsóból, lencséből például nem csak főzelék létezik hanem nagyon tartalmas salátaféléket, ragukat lehet készíteni, egy chili, egy ilyen: [link] például ez

[link]

vagy ez [link] magában is tökéletes tud lenni, de ha ennél éhesebbek vagytok, természetesen lehet sütni rá egy grillsajtot, tükörtojást vagy egy szelet csirkét

2020. máj. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!