Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Más is mindig kb. ugyanazt...

Más is mindig kb. ugyanazt főzi? Valami krumplis, valami rizses, valami tésztás étel, egy-egy főzeléknap. Unalmas, valami ötlet feldobni az egyhangúságot? Tudom, sokfeleképpen lehet elkészíteni, de az alapok mindig ugyanazok.

Figyelt kérdés

2020. máj. 19. 21:03
1 2 3
 11/22 Deák Dominik 2020 ***** válasza:
100%
Csinálj székelykáposztát, abban nincs se rizs, se krumpli, se tészta.
2020. máj. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Jó ötlet!
2020. máj. 20. 09:45
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

#7: Hát nálunk is elég hasonló a helyzet. :))


Eléggé kreatív és intuitív módon főzök - így aztán a gyerekeim hiába kérték, hogy "olyan ….-t, amit a múltkor csináltál" - mert nem igazán emlékeztem, hogy akkor pontosan miből mennyit tettem bele... :) :)


Nálunk a hagyományos ételek az egzotikumok :-D - mondjuk évente 1x van pörkölt, vagy vadas...

2020. máj. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:
Érdekel ez a mindent bele stílus. Miket dobaltok bele és mibe és hogy készítitek, sütitek, főzitek?
2020. máj. 20. 09:47
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Pl. a kínai sült tésztába szinte bármilyen zöldség mehet.


A kezdés wokban egy fokhagyma-hagyma-gyömbéres dinsztelt alap, erre dobod a felcsíkozott csirkemell/comb/stb. húsokat, jól átpirítod majd mehetnek rá a zöldségek. Azt is lepirítod, kicsit összerottyantod, fűszerezed valami kínai fűszerkeverékkel, ráöntesz ízlés szerinti mennyiségű szójaszószt, majd mehet bele a kb. 10 percig beáztatott ramen tészta. Chilivel lehet még pikánssá tenni. Összekevered, kész.

2020. máj. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

Na írok még egy teljesen másféle "mindent bele" kaját.

Szinte bármit bele lehet tenni, ez az alap:

[link]


Bármilyen zöldséggel, egyéb húsfélékkel (maradék grillcsirke felvágva, bolti sonka, stb. stb.) finom.


Ha nincs gyakorlatod a pitetészta elkészítésében, el lehet készíteni bolti levelestésztával is, vagy egyszerűen megsütheted csak a tölteléket lepényként.

2020. máj. 20. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Keresd Főzelékes Ferit, elképesztő, amit művel a zöldségekkel :)


Valamint én a Pinterest-ről szoktam inspirálódni, pl így:

most sertéshúst szeretnénk enni, és éppen spárgaszezon van. Beírom "pork asparagus recipe" , csak az első oldaltól csorog a nyálam, és kapásból 11 féle recept van első blikkre.


[link]

2020. máj. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Igen-igen, FŐzelékes Feri zseniális kajákat csinál! :) Én is rajongója vagyok.

[link]

2020. máj. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, levest sose szoktál főzni?


Rengeteg finom, tartalmas leves van, ami mellé secperc alatt össze lehet dobni egy palacsintát, túrófánkot, vagy bármi édességet!

2020. máj. 20. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

Ez az egyik kedvencem Sz. Feritől:

[link]

2020. máj. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!