Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Milyen ételeket (nem sütit)...

Milyen ételeket (nem sütit) főztök mikróban, és van-e valami jól bevált praktikátok ezekhez?

Figyelt kérdés
Olyan helyre megyek nyaralni, ahol önellátás lesz, és csak mikró van. Gondolkodunk ételrendelésen is, de a mikróban főzés is érdekelne. Tudom, vannak neten receptek, de érdekelne, hogy nektek mik a tapasztalataitok, van-e olyan, amit a neten fellelhetők közül nem ajánlotok, nem jó, vagy ami tényleg jó úgy, és bátran kipróbálhatjuk.
2020. júl. 27. 12:17
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

750 W-os mikróban

-3 csirkecomb fűszerezve, 1-2 szeletekre vágott alma.

Jénaiba beleteszed, letakarod egy tányérral. 30 perc alatt megsül.


- Rizs, tej, cukor

Beleteszed a jénaiba. egy fakanalat megvizezel jó alaposan, a jánai tetejére teszed, nem fog kifutni a tej. (Ja ez tejberizs)


- Pár szem pucolatlan krumpli. 12-14 perc alatt megfő : Hájában főtt krumpli.


- Vizet forralhatsz benne zacskós levesnek.


- Zöldségek megpárolódnak.


- Kolbászt bevagdalod, letakarod, hogy ne fröcsögjön, gyorsan megsül.

2020. júl. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem egyik sem jó, csak igénytelen vagy lusta emberek szoktak a mikróban főzni.


Próbáljatok meg szerezni egy villanyrezsót, azt bedughatjátok a mikró helyére.

2020. júl. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Csirkecombokat picit lesózod, bele teszed jénaiba, majd egy fél csomag bacon kockát szórsz rá. Lefeded folpackkal és magas hőfokon sütöd 10-15 percig, majd átvorgatod és sütöd megint, míg el nem készül. Mindig takard folpackkal, hogy a hús ne száradjon ki. Ehhez csinálhatsz :1 doboz vörösbabot 1 doboz csemegekukoricát tartárral összekeversz.
2020. júl. 27. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%
Melegszendvics, 2-3 perc alatt megfő a virsli. Rizst is főzhetsz.
2020. júl. 27. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Melegszendvicset úgy szoktam, hogy a kenyeret alátett másik kenyérdarabokkal kicsit megemelem. Így nem ázik el az alja.


Tejbegrízt szoktam főzni mikróban, meg pudingot is. Sosem kozmál le :-)


Tejszínes csirkemájat is szoktam mikróban, előnye, hogy ha ráteszed a fedőt, az esetlegesen felrobbanó darabok nem égetnek meg és nem is landolnak a falon.


Párolt zöldség extra finom mikróban készítve szerintem.

2020. júl. 27. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én is tejberizst meg krumplit szoktam, azokhoz már írtak receptet. Amúgy konzerves egytálételek nem játszanak?
2020. júl. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Bármit, léteznek mikros főzéshez edények
2020. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Vajas párolt zöldséget
2020. júl. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!