Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mennyire nehéz megtanulni főzni?

Mennyire nehéz megtanulni főzni?

Figyelt kérdés
Meg lehet tanulni videókból vagy szakácskönyvből segítség nélkül? Van olyan aki így tanult meg?

2020. aug. 16. 15:01
 1/8 anonim válasza:
93%
Persze hogy meg lehet, csak akarat kell hozzá.
2020. aug. 16. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
Vedd meg Horváth Ilona szakácskönyvét, abból megtanulhatsz. Jobb, mint a videó, mert főzés közben is előtted lehet a könyv.
2020. aug. 16. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Nem vészes
2020. aug. 16. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
56%
Pasiként én is recept alapján kezdtem el, de sokszor nem volt itthon olyan alapanyag, fűszer, amit a recept írt, így aztán mindig kísérleteztem. Igaz, pontosan felírtam, hogy miből mennyit tettem bele, de egy idő után már ránézésre megmondod, hogy ennyi vízhez - ennyi só kell, vagy ennyi paprika.
2020. aug. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Úgy tanulsz, ha figyeled a jeleket.

Sose elégedj meg azzal, hogy "hát csomós lett valami".

Akkor az a technika nem jó, válassz legközelebb mást.

Miért úgy viselkedik a kelt tészta... stb...stb

2020. aug. 16. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

Vannak alap elméleti dolgok, amit egyszerűen nem csinálhatsz másképp.

Például, ha egy fűszerre azt írja a csomagolás, hogy csak a főzés végén szabad beletenni, akkor nem teheted be az elején.

Úgy egy éve írtam ide egy kérdést, hogy miért lesz keserű a hagyma, ha aprító géppel pépes állagig szétdolgozod. krumplis tészta volt a téma.

Írtak itt minden félét, hogy odaégettem a fűszerpaprikát és , hogy semmi köze sincs a feldarabolás módjának az ízéhez.... stb


Aztán sok utánjárással kiderült, hogy minél több cafatra szeded szét a hagymát, a kifolyó leve miatt annál keserűbb lesz az étel.

Szóval, hagymát csak kockázni és nagyon éles késsel, hogy ne legyenek roncsolt hagymarostok.

2020. aug. 16. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Főzés és főzés között is van különbség, de alapvető kajákat megtanulni főzni otthon nem nagy kunszt. Nyilván itt is lehet fokozni, de a normál szint nem nehéz.


Viszont én ellentmondanék annak, aki szerint a Horváth Ilona könyv elég. Szerintem videók pont hogy jobbak egy kezdőnek, mert ott látod lépésről lépésre, hogy hogyan kell kinéznie. Ha telefonon/laptopon nézed, akkor az is folyamatosan ott lehet melletted.

Nekem pont ez volt a bajom az elején, hogy csak olvasva nem tudtam, hogy mondjuk a recept felénél jónak nézett-e ki a kaja, vagy nem. Mondjuk mennyire legyen sűrű a szósz? Hogyan viselkedik egy jó tészta? Milyen színű az aranybarna pontosan? Na, ehhez baromi jó látni folyamatosan.


Én így tanultam meg, direkt sok fotós vagy videós recepteket kerestem, meg persze beszéltem anyával (külföldön éltem, szóval csak videón keresztül tudtunk beszélni :D).


Ha az alap technikákat megtanulod egyszerű recepteken, akkor a bonyolultabbak is már csak több lépésesek, szóval ha fokozatosan csinálod és nem rögtön szuflé meg Wellington bélszín, akkor nem lesz gáz.


A fokozatosság az egyes recepteknél is fontos: egyszerre ne sok fűszert, ne olyan durván, csak finoman és KÓSTOLJ.

2020. aug. 16. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Meglehet tanulni, csak sok idő kell hozzá, egy laptop(hogy keress recepteket) és egy konyhai mérleg(hogy kimérd az alapanyagokat) ha sokszor megfogod csinálni ugyanazt az ételt, akkor már ráse fogsz nézni a receptre.
2020. aug. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!