Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Írnátok nekem ilyen ételeket?

Írnátok nekem ilyen ételeket?

Figyelt kérdés

Olyan recepteket keresek, amiben nincs: brokkoli, karfiol, karalábé, zöldbab, sárgarépa, káposzta, tök, cukkini, patisszon, padlizsán, gomba.

Sajnos a párom nagyon válogatós, szinte semmilyen zöldséget nem eszik meg. A káposztát pl gyrosban megeszi, de párolva, savanyítva nem, tésztán sem. A paprikát nyersen megeszi, de a töltött paprikát már nem. A tócsnit sem szereti, a zöldorsós tokányt sem, a szalonna miatt, valamint a leveseket sem eszi.

Kicsit unalmas már az állandó rántott hús, pörkölt, szószos tészták, brassói, sült hús, cukorborsó főzelék.



2020. aug. 20. 19:21
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
70%
#10 dehát a szalonna nem jó neki, azt nem eszi meg xD
2020. aug. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Tényleg ilyen válogatós, nem néz hülyének és nem is tart el. Chilis bab is sűrűn van. Bab és lencse főzelék is szokott lenni,de éppen csak fél tányérral szed belőle, a cukorborsó főzeléken kívül nem kell neki egyik sem. Szoktam neki mondani, hogy nézzen recepteket, de mindig ilyen sült húsokat néz, de amin már van valami zöldség az nem kell rá...
2020. aug. 20. 23:04
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Tejbegríz, tejberizs, túrógombóc, túrós tészta vagy csusza, grízes, mákos, diós tészta,palacsinta, tojáspörkölt nokedlivel,sztrapacska,kelt kalács. Remélhetőleg az édes dolgokat szereti.😂
2020. aug. 20. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
75%
Egy hétig tartsd löncs konzerven tegnapi kiflivel, utána meglásd nem lesz ilyen finnyás.
2020. aug. 20. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Ja igen, nem szereti az édes dolgokat sem... A mekis kaja az bezzeg megy.
2020. aug. 20. 23:57
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem egyedi eset. Én is hasonlóan étkezem. 3 fajta zöldség van amit meg szoktam enni: cukorborsó, csemege uborka és vöröshagyma. (Nálam a paradicsom a legdurvább: reggel megeszek egy kis gerezdet, utána még lefekvéskor is a számban van az íze, mert folyamatosan visszabüfög.) Lehet neki se annyi baja van, hogy nem szereti, hanem mondjuk nem érzi magát utána jól tőle. Ezt elég nehéz is megfogalmazni, mert nem olyan mint mikor az ember bevágja a könyökét, és utána meg tudja mondani hogy ott fáj. A zöldségek nemszeretését régen én úgy kommunikáltam le otthon (még a szüleimmel), hogy "nem szeretem". Aztán mikor egyszer rákérdeztek, hogy pontosan miért is nem szeretem, akkor mondtam hogy, néha felpuffaszt, néha fáj tőle a hasam egy kicsit, de általánosságban csak nem érzem jól magam tőle (mint mikor már 1 hete esik kint az eső, és az embernek ettől úgy rossz közérzete lesz). De a kérdésre is válaszolva: Le tudom írni azokat a kajákat, amit én általánosságban szoktam fogyasztani. Ezek lennének: pörkölt, cukorborsós pörkölt, tejberizs, tejbegríz, palacsinta, sülthúsok az összes létező fűszerrel kipróbálva, kolbász, pizza, hamburger, különféle sajtos húsok (őzgerinces, sajttal töltött rántotthús, stb.), tojásos nokedli, karaj kolbásszal töltve, mindenféle gombóc és barátfüle (utoljára nutellásat vettem, az nagyon jó volt), sajtszószos csirkemell, egész sültcsirke mindenféle fűszerrel kipróbálva. Illetve a legváltozatosabb kajám az a szendvics, abból több tucat kombinációt össze lehet legózni.
2020. aug. 21. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
62%
Csináld azt vele, amit én a kutyámmal. Eléraktam a kaját reggel, és csak nézte. Másnap estére már nem volt a tányérjában.
2020. aug. 21. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!