Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Legegyszerűbb túrógombóc recept?

Legegyszerűbb túrógombóc recept?

Figyelt kérdés

Lehet nem is ez a neve? Cukros tejföllel ettük régen. KB 15 éve nem ettem.

Ha tudod mire gondolok, adsz egy receptet és hogy hogyan kell megcsinàlni?


2020. szept. 19. 12:42
 1/5 anonim ***** válasza:
70%

Tudok egy párat kinek mi az egyszerű.


Hozzávalók:

Túró, 500g

Porcukor, 30dkg

5 evőkanál tejföl

1 zacskó Vanilliás cukor

1 reszelt citromhéja+leve

1 reszelt narancshéja+ leve


Keverőgépbe teszed az alapanyagokat, összedolgozod. Majd a hűtőbe kell tenni. Kb. 2 óra elég. Aztán kis golyókat formálsz belőle. Vissza kb 40 percre a hűtőbe. Kiveszed. Majd kókusz reszelékben megforgatod. Másik opció: fagyóba rakod 40 percre, olvasztassz fehércsokit. A fagyos kis gombócokat megmártod a csokiban. Egy sütőpapírral bélelt tepsire teszed. Majd a hűtőbe rakod. Aztán tálalás előtt kiveszed.

2020. szept. 19. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

1-es vagyok!

Itt egy másik:


500 g félzsíros tehéntúró

150 g búzadara

3 db tojás

1 kávéskanál só

200 g zsemlemorzsa

2 ek napraforgó olaj


Tálaláshoz:


100 g porcukor

200 g tejföl

Citromhéj


A túrót egy keverőtálba tesszük. Hozzámérjük a búzadarát, hozzáadjuk a tojásokat és a sót. Kézzel összegyúrjuk, és állni hagyjuk 1 órát!

Az olajat egy serpenyőben megmelegítjük, rászórjuk a zsemlemorzsát. Kevergetve megpirítjuk, folyamatosan kevergetni kell, mert könnyen odaég! A végén fél deci vízzel vízzel meglocsoljuk a morzsát, és azzal is pirítjuk 1 percig.

Felforralunk egy lábasban kb. 2,5 liter vizet. A túrós masszából diónyi gombócokat formálunk, és a forrásban lévő vízbe tesszük. A gombócok kb. 9-12 perc alatt főnek meg, a főzés végén feljönnek a víz tetejére.

A kifőtt gombócokat szűrőkanállal a zsemlemorzsába szedjük, és meghempergetjük benne.

Tejfölös , citromos, porcukros krémmel meglocsoljuk.

2020. szept. 19. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szintén én vagyok! Az első receptnél nem írtam a 150g búzadarát!!
2020. szept. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
84%
Lidlben, most akcios az 1kg turogomboc...😂
2020. szept. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a recepteket, a morzsàs verzió érdekelt engem, este meg is csinàlom.
2020. szept. 19. 14:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!