Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » A vákumcsomagolt csirkemellet...

A vákumcsomagolt csirkemellet (lidl-ből való) meg kell mosni sütés előtt?

Figyelt kérdés

2020. okt. 1. 08:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
82%

egyetértek.

én sem a baktériumok miatt mosom meg, hanem mert ki tudja, hány kézen ment át.

nézzetek be egy húsfeldolgozó üzembe. utána nem hogy megmossátok, de már húst se esztek többé

2020. okt. 2. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
De ezek a vákumcsomagoltak vmilyen vegyszerrel, tartósítószerrel is lettek kezelve gondolom. Azt se kell lemosni róla? Mert egyes tartósítók, pl a nátrium-nitrit magas hő hatására rákkeltő anyagokat keletkeztet, azt olvastam. És sok szalámi, húsárú azzal van tartósítva.
2020. okt. 2. 13:29
 13/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy gondolom, hogy a fene se tudja,hányan fogdosták meg a húst, legyen az csirke vagy marha vagy sertés. Mindig megmosom, egy füles zománctálam van erre a célra, és egyáltalán nem fröcskölődik szét semmi sehová, mivel erre odafigyelek.

Emlékszem gyerekkoromban a vidéki rokonaink is mindig megmosták a frissen vágott, kopasztott baromfit is. Tény, hogy ott a vágás miatt véres is lett itt-ott. De elképzelhetetlen volt, hogy mosatlanul egyék a húst.

2020. okt. 8. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

50 éve mosom a húst, soha senkinek nem lett ebből baja, nekem sem.

Meg sem tudnám enni gusztussal, ha nem tenném.

Ezzel az erővel semmit ne mossunk meg, még a kezünket sem egy húsvagdosás, vagy vécézés után, mert "fröcsög szét a baktérium"

2020. okt. 8. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
100%
Olyan hülyeségnek tartom ezt, hogy ne mossuk meg a húst, azért, mert "szétfröcskölnek a baktériumok". Akkor azokat a késeket, edényeket se mossam el, amik nyers hússal érintkeztek, mert szétmennek róla a baktériumok?? Édesanyám is és én is meg szoktuk mosni általában a húst, és még soha senkinek nem lett emiatt baja (igaz, hogy nincs is semmilyen élelmiszer vagy eszköz a mosogató közelében tárolva, az elmosott edényeket is mindig elrakjuk a csepegtetőről, mielőtt nyers hússal kezdenénk dolgozni a közelben.
2021. febr. 1. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!